Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

Ile chcesz pożyczyć: 

1 000
3 500
6 000
9 500
12 000   

Na jak długo: rat

6 rat
12 rat
20 rat
27 rat
33 rat
42 raty
Wysokość Twojej
miesięcznej raty

WEŹ POŻYCZKĘ * Kalkulator służy do symulacji raty pożyczki i nie jest elementem oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podane wartości mają charakter orientacyjny.

Pożyczka na 500 plus. Czy to w ogóle możliwe?

Czy można zaciągnąć pożyczkę w oparciu o udokumentowany przychód w postaci rządowego wsparcia 500 plus? By jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przeanalizować kilka czynników. Czasem taki dochód nie wystarczy, ale w niektórych przypadkach może mieć kluczowe znaczenie dla decyzji instytucji finansowej.

Pożyczka na 500 plus. Przypadek pierwszy – jedyny dochód

Jeśli zasiłek 500 plus jest jedynym źródłem dochodu dla rodziny, zaciąganie pożyczki będzie nie tylko bardzo ryzykowne, ale też trudne – banki odmawiają udzielania kredytów w oparciu o to kryterium, jeśli wnioskodawca nie wykaże innego przychodu.

Ryzyko jest oczywiste. 500 plus to pieniądze przeznaczone na dziecko, a nie na zobowiązania i spłatę długu. Jeśli w czasie trwania umowy z firmą pozabankową pojawią się nagłe potrzeby, jak np. zakup leków w przypadku nagłej choroby dziecka, rodzina znajdzie się w sytuacji, gdy będzie musiała wybrać: zdrowie malucha i narażenie się na prawne konsekwencje, czy spłata pożyczki i zaciągnięcie kolejnej na leczenie. Stąd już tylko jeden krok do wpadnięcia w spiralę długów.

Z tego względu także większość instytucji finansowych, nawet tych, które biorą pod uwagę najniższe kryteria dla udzielenia wsparcia finansowego, nie przewiduje pożyczki na 500 plus. Mogą zdarzyć się wyjątki, ale tylko, gdy wnioskuje się o niewielką kwotę.

Pożyczka na 500 plus. Przypadek drugi – dodatek do pensji

Jeśli jednak świadczenie 500 plus jest dodatkowym źródłem dochodu w rodzinie (oprócz regularnej wypłaty wynagrodzenia za pracę), może znacząco wpłynąć na zdolność kredytową wnioskodawcy. Zwłaszcza, jeśli w rodzinie jest więcej niż jedno dziecko poniżej 18 roku życia. Wtedy taki przychód jest traktowany na równi z pensją i może pomóc zaciągnąć wyższe zobowiązanie.

Większy kredyt w banku lub wyższa kwota pożyczki na 500 plus w instytucji pozabankowej umożliwia realizację rodzinnych planów: remontu, wyjazdu na wakacje czy zakupu laptopa.

Gdzie szukać wsparcia finansowego w trudnej sytuacji?

Jedną z firm, które udzielają bezpiecznych pożyczek w oparciu o różne źródła dochodu, jest Takto Finanse. Działa inaczej niż typowe podmioty udzielające tzw. „chwilówek”. W Takto spłata nie jest wymagana w całości, lecz następuje w równych, comiesięcznych ratach. I tak w przypadku zaciągnięcia długu na 12 000 zł, spłatę można rozłożyć na 40 części. Wysokość raty będzie wtedy zbliżona do kwoty 500 zł. Wejdź na stronę Takto Finanse i skorzystaj z kalkulatora, który pokaże Ci, jakie masz możliwości.

 


Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  

Jak otrzymać
naszą pożyczkę?

Wybierz kwotę<br/>i okres pożyczki
1

Wybierz kwotę
i okres pożyczki

Wypełnij wniosek online <br/> lub zamów rozmowę <br/> z konsultantem<br/>
2

Wypełnij wniosek online
lub zamów rozmowę
z konsultantem

Otrzymaj pieniądze<br/>na konto
3

Otrzymaj pieniądze
na konto

Jedna z lepszych pożyczek jakie miałam. Dzięki długiemu terminowi spłaty nie musiałam się martwić, że nie dam rady oddać. Poza tym potrzebowałam całkiem dużej kwoty, a inne firmy oferowały 1000 zł.

Amelia z Sosnowca
Polecam. Szybka decyzja. Po przesłaniu dokumentów pieniądze na koncie w godzinę.

Maciek z Warszawy
Spłaciłem u nich już 2 pożyczki, jeśli kiedyś będę potrzebował pieniędzy to pewnie jeszcze raz skorzystam.

Janusz z Łodzi

Wygodna pożyczka

przez internet lub telefon

TAKTO sadzi drzewa!

Angażujemy się w ochronę naszego środowiska i co miesiąc przeznaczamy środki na sadzenie drzew – zobacz, ile ich już posadziliśmy:

taktofinanse sadzi drzewa
FACEBOOK ZADZWOŃ

Jesteśmy wiarygodni