Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

Ile chcesz pożyczyć: 

1 000
3 500
6 000
9 500
12 000   

Na jak długo: rat

6 rat
12 rat
20 rat
27 rat
33 rat
42 raty
Wysokość Twojej
miesięcznej raty

WEŹ POŻYCZKĘ * Kalkulator służy do symulacji raty pożyczki i nie jest elementem oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Podane wartości mają charakter orientacyjny.

Pożyczka od rodziny – co mówią regulacje prawne?

Naprawa samochodu, kupno niezbędnego AGD czy wizyta lekarska – niespodziewane wydatki potrafią się pojawić nawet w najmniej oczekiwanym momencie, nierzadko zmuszając nas do znacznego uszczuplenia miesięcznego budżetu. Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki od rodziny? Przeczytaj, o czym warto pamiętać, pobierając gotówkę od najbliższych.

 

Pożyczka od rodziny także podlega opodatkowaniu

Na pobranie gotówki do zaufanego członka rodziny chętnie decydują się osoby, które potrzebują pilnego przypływu środków, jednak instytucje bankowe odmawiają im udzielenia kredytu. Jak mogłoby się wydawać, pożyczka od rodziny stanowi atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ często zawierana jest ona na bardzo elastycznych warunkach, według których żadna ze stron nie jest stratna.

 

W praktyce zaciąganie pożyczki od rodziny może wyglądać nieco inaczej. Jak zawarto w ustawie z 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z prawem zarówno oprocentowane, jak i nieoprocentowane pożyczki muszą zostać odpowiednio udokumentowane, jeżeli ich wysokość przekracza 1000 złotych.

W przypadku pobrania gotówki od najbliższej rodziny, która stanowi tzw. zerową grupę podatkową, pożyczkobiorca powinien zadbać o zgłoszenie środków, których wysokość przekracza 9637 złotych.

 

Potrzebujesz pokryć pilne wydatki? Sprawdź ofertę firmy TAKTO Finanse

Choć pożyczka od rodziny uważana jest za wygodne rozwiązanie, niejednokrotnie wiąże się ona z obowiązkiem dopięcia czasochłonnych formalności. W przypadku pilnych wydatków dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług sprawdzonych firm pożyczkowych, które oferują klientom dodatkowe środki jeszcze tego samego dnia.

Warto także dodać, że pozabankowe instytucje finansowe dbają o to, aby wszystkie formalności dopełniane były drogą online bez konieczności wychodzenia z domu. Cały proces udzielania pożyczki odbywa się elektronicznie, przez telefon lub za pośrednictwem kuriera. Decydując się na usługę sprawdzonej firmy zyskujesz dodatkowo możliwość elastycznego rozłożenia rat nawet do 42 miesiące.

 

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki? W TAKTO Finanse oferujemy do 12 000 złotych kredytu pozabankowego

Doradcy z naszej firmy sprawnie weryfikują wnioski z prośbą o dodatkową gotówkę, każdego dnia udzielając klientom szybkich kredytów pozabankowych, które stanowią doskonałą alternatywę dla pożyczek od rodziny. Szukasz instytucji, która udostępni Ci potrzebne środki na jasnych zasadach? Wypełnij formularz znajdujący się na naszej stronie i jeszcze dzisiaj ciesz się uzyskaną gotówką.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  

Jak otrzymać
naszą pożyczkę?

Wybierz kwotę<br/>i okres pożyczki
1

Wybierz kwotę
i okres pożyczki

Wypełnij wniosek online <br/> lub zamów rozmowę <br/> z konsultantem<br/>
2

Wypełnij wniosek online
lub zamów rozmowę
z konsultantem

Otrzymaj pieniądze<br/>na konto
3

Otrzymaj pieniądze
na konto

Jedna z lepszych pożyczek jakie miałam. Dzięki długiemu terminowi spłaty nie musiałam się martwić, że nie dam rady oddać. Poza tym potrzebowałam całkiem dużej kwoty, a inne firmy oferowały 1000 zł.

Amelia z Sosnowca
Polecam. Szybka decyzja. Po przesłaniu dokumentów pieniądze na koncie w godzinę.

Maciek z Warszawy
Spłaciłem u nich już 2 pożyczki, jeśli kiedyś będę potrzebował pieniędzy to pewnie jeszcze raz skorzystam.

Janusz z Łodzi

Wygodna pożyczka

przez internet lub telefon

TAKTO sadzi drzewa!

Angażujemy się w ochronę naszego środowiska i co miesiąc przeznaczamy środki na sadzenie drzew – zobacz, ile ich już posadziliśmy:

taktofinanse sadzi drzewa
FACEBOOK ZADZWOŃ

Jesteśmy wiarygodni