Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

8 procent na koncie oszczędnościowym staje się normą

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 31.12.2022

Choć oferowane przez banki lokaty oszczędnościowe nie są w stanie całkowicie ochronić naszych pieniędzy przed niekorzystnym wpływem inflacji, w dalszym ciągu stanowią one jeden z najchętniej wybieranych sposobów częściowej ochrony oszczędności. Podwyżki stóp procentowych przełożyły się na zauważalny wzrost oprocentowania lokat – coraz częściej napotkać można na oferty opiewające na 8% w skali roku. Które z wiodących banków są w stanie zaproponować nam taki produkt finansowy?

Lokata oszczędnościowa na 8% – przegląd dostępnych ofert

Analiza portalu NajlepszeKonto.pl pokazuje, że lokata na 8% na stałe dołączyła do portfolio największych banków działających na polskim rynku. Które z oferowanych produktów okazują się najbardziej korzystne? Zapraszamy do lektury krótkiego przeglądu zebranego przez portal informacji na temat warunków korzystania z najatrakcyjniejszych kont oszczędnościowych.

1.      Bank Millenium – Konto Oszczędnościowe Profit

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazło się Konto Oszczędnościowe Profit, oferowane przez Bank Millenium. Lokata na 8% to cyklicznie odnawialna oferta, trwająca 90 dni – maksymalna możliwa do wpłacenia kwota wynosi aż 300 tys. złotych. Produkt wymaga posiadania konta osobistego i jest przeznaczony wyłącznie dla nowo wpłacanych środków.

2.      ING – Otwarte Konto Oszczędnościowe

Na drugim miejscu podium zestawienie umieściło Otwarte Konto Oszczędnościowe, prowadzone przez ING. Oferta ta nie wymaga prowadzenia konta osobistego – założony rachunek może mieć zarówno charakter indywidualny, jak i wspólny, a maksymalny limit wpłaty to aż 400 tys. złotych. Wśród najważniejszych ograniczeń konta należy wymienić proces kapitalizacji odsetek, następujący po 3 miesiącach obowiązywania lokaty.

3.      Alior Bank – Konto Mega Oszczędnościowe

Podobne warunki w zakresie wysokości oprocentowania, okresu obowiązywania umowy czy zakresu dostępnych kwot obowiązuje w ofercie Konta Mega Oszczędnościowego. Alior Bank również zapewnia bezpłatne przelewy wewnętrzne poprzez usługi w ramach bankowości internetowej. Ofera ta skierowana jest wyłącznie dla nowych środków.

4.      mBank – Moje Cele

Tuż za podium uplasowała się lokata Moje Cele, oferowana przez mBank. Choć oprocentowanie lokaty nie odbiega od rynkowej średniej (8%), produkt ten wyróżnia się stosunkowo niskim zakresem możliwej do zgromadzenia kwoty, wynoszącej do 50 tys. złotych.

5.      VeloBank – Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Choć VeloBank nie należy do ścisłej czołówki najbardziej znanych instytucji bankowych w Polsce, opracowana przez markę oferta może budzić duże zainteresowanie – konto oszczędnościowe pozwala zgromadzić aż 400 tys. złotych przy oprocentowaniu 8% na okres 3 miesięcy. Minusem powyższego produktu jest konieczność posiadania konta osobistego oraz wyrażenia niezbędnych do świadczenia usługi zgód marketingowych.

Dołącz do świadomych posiadaczy lokat oszczędnościowych

Przytoczone powyżej produkty finansowe to zaledwie część z dostępnych na rynku lokat oszczędnościowych, oprocentowanych nawet na 8% w skali roku. Zastanawiasz się, która z dostępnych lokat okaże się dla Ciebie najbardziej korzystna? Zachęcamy do regularnego śledzenia portali finansowych, które cyklicznie publikują najciekawsze propozycje dla oszczędzających.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni