Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

4 kreatywne (i darmowe) zabawy dla Twojego dziecka

DZIECKO ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 21.12.2015

Pokaż swoim pociechom jak bawili się ich rodzice. Niech przekonają się, że zwykła kartka i ołówek mogą dać tyle samo ekscytujących wrażeń co drogie gadżety.

Nie chcesz, aby Twoje dzieci spędzały święta przed telewizorem? Z nostalgią wspominasz czasy swojego dzieciństwa bez smartfonów, tabletów i gier komputerowych? Wróć na chwilę do tamtych chwil i pokaż swoim pociechom jak bawili się ich rodzice. Niech przekonają się, że zwykła kartka i ołówek mogą dać tyle samo ekscytujących wrażeń co drogie gadżety. A przy tym rozwiną swoją wyobraźnie, dowiedzą się nowych rzeczy oraz będą się świetnie bawić.

Ciepłe-zimne podchody

Wersje oryginalne to szukanie na świeżym powietrzu drugiej grupy dzieci na podstawie strzałek rysowanych na drodze kredą oraz szukanie ukrytych przedmiotów na podstawie „cieplnych” podpowiedzi chowającego. A gdyby to połączyć w jedno? Pochowaj słodycze lub inne drobiazgi w całym mieszkaniu, a na kolorowych karteczkach napisz wskazówki, jak je odnaleźć. Niektóre karteczki mogą zawierać dodatkowe zadania, które dziecko musi wykonać, aby dostać dodatkowe informacje, np. powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę, czy rozwiązać proste zadanie matematyczne.

Kalambury

Zgadnij, co teraz rysuję? Wiesz, co właśnie pokazuję? Dwie wersje fajnej i wesołej zabawy, w której uczestniczą dwie drużyny i zawsze jedna wytypowana osoba musi bez słów przekazać swojemu zespołowi wylosowane hasło tak, aby jak najszybciej zostało odgadnięte. Jedyne, co pokazujący może zdradzić werbalnie, to kategoria hasła, np. film, osoba, wydarzenie. Kategorie oraz hasła stwórzcie dowolnie, uwzględniając wiek i wiedzę wszystkich uczestników zabawy.

Państwa i miasta

Litera G. Państwo: Grecja, miasto: Gniezno, rzecz: gazeta, roślina: grusza, zwierzęta: goryl, rzeka: Gwda, imię: Gabriela, zawód: grafik, kolor: granatowy. Mamy to! Pamiętasz? :) Każdy z uczestników na kartce papieru rysuje tabelkę, której kolumnami są kategorie, a wierszami litery wylosowane w kolejnych rundach. W każdym etapie Waszym zadaniem jest wpisanie w kolumnach wyrazu z danej kategorii rozpoczynającego się na wylosowaną literę. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma taki sam wyraz w kategorii, to zapisują sobie po 5 punktów, jeśli nikt inny nie wpisał takiego wyrazu jak gracz A, to otrzymuje on 10 punktów, a jeśli tylko gracz A udzielił jakiejkolwiek odpowiedzi to ma punktów 15. Oczywiście brak wyrazu to 0 punktów. Suma punktów za wszystkie wyrazy na literę G to wynik z całej rundy, a całą grę wygrywa ten, kto uzyska najwięcej punktów ze wszystkich odbytych rund. To zabawa dla nieco starszych dzieci, które potrafią pisać i nauczyły się już kilku rzeczy na geografii lub biologii. Ale zobaczysz, że sam będziesz się też wyśmienicie bawić.

Statki

Dwóch graczy, kartki papieru w kratkę, na nich 2 kwadraty 10x10 kratek, nad kwadratami w każdej kratce kolejno litery: a, b, c, d, e, f, g, h, i, j, a z lewej strony liczby: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. W pierwszym kwadracie gracz umieszcza swoje statki: jeden czteromasztowiec (4 kratki), dwa trzymasztowce (3 kratki), trzy dwumasztowce (2 kratki) i cztery jednomasztowce (1 kratka). Musi przy tym pamiętać tylko, że dwa statki nie mogą się w żaden sposób ze sobą stykać, nawet rogami kratek. Co dalej? Strzelanie do przeciwnika! A1? Pudło! To teraz ja! A2? Trafiony, pływa. A3? Trafiony, zatopiony (dwumasztowiec poleciał na dno) Proste prawda? A jakie wciągające! Koniecznie zagrajcie z ze swoimi dzieciakami!


Chcesz zrobić niezapomnianą niespodziankę swoi Maluchom? >>> Weź pożyczkę w TAKTO Finanse i spraw niezwykły prezentOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni