Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

5 nawyków zakupowych, które przyniosą Ci widoczne oszczędności

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 07.10.2019

Roztropne wydawanie pieniędzy to cecha, którą powinien rozbudzić w sobie każdy klient, niezależnie od zasobności portfela. Oszczędzanie nie polega na tym, aby odmawiać sobie każdej zachcianki. Jego celem jest dokonywanie zakupów z głową, co oznacza także wyeliminowanie przepłacania za produkty. Mądre zakupy w dobie wszechobecnego dostępu do internetu są prostsze niż myślisz. Na co powinieneś zwracać szczególną uwagę, aby kupować tyle samo za mniej?

1) Zapisz się do programu lojalnościowego

Niemal każda popularna sieć dyskontów lub hipermarketów posiada w swojej ofercie rozmaite programy lojalnościowe. Płynące z nich korzyści są różne. Niektóre sklepy udostępniają swoim stałym klientom specjalne obniżki cen, które są niedostępne dla osób niezarejestrowanych. Inne umożliwiają zbieranie w trakcie zakupów punktów, które można wymienić na rabaty bądź nagrody rzeczowe. Rejestracja w kilku programach może przynieść Ci widoczne zyski – wystarczy jedynie udać się do sklepu, który oferuje najciekawsze na daną chwilę promocje!

2) Przeglądaj gazetki promocyjne

Wspomniane powyżej programy lojalnościowe często łączą się z rabatami z gazetek promocyjnych. Przeceny, organizowane przez poszczególne sklepy, są zazwyczaj aktualizowane co tydzień lub co dwa. Co ważne, aby zapoznać się z aktualnymi promocjami, nie musisz zawitać do wszystkich supermarketów w okolicy. Wystarczy zainstalować jedną z aplikacji na platformę Android i iOS, aby wszystkie aktualne promocje znalazły się w Twoim smartfonie. Warto uwzględnić aktualne gazetki przy planowaniu kolejnych zakupów – być może w którejś z sieci będzie oferowany produkt, na którym szczególnie Ci zależy w atrakcyjnej cenie?

5 nawyków zakupowych, które przyniosą Ci widoczne oszczędności

 

 

3) Korzystaj z kuponów

Rozwiązanie to cieszy się popularnością w przypadku restauracji i fast foodów. Podobnie jak w przypadku ulotek z supermarketu, użytkownik może w parę chwil porównać oferty rabatowe wszystkich największych sieci. Duża pula kuponów z pewnością przypadnie do gustu osobom, które regularnie stołują się na mieście – w zależności od danej promocji, obniżka na poszczególne zestawy mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

4) Weryfikuj znalezione promocje

Niektóre promocje są promocjami jedynie z nazwy. Problem ten dotyczy zarówno „poważniejszych” zakupów, takich jak sprzęty RTV oraz AGD, jak i codziennych, drobnych zakupów. Warto mieć na względzie, że cena po obniżce może wynosić tyle samo albo niewiele mniej niż bez promocji w innym punkcie. Zjawisko to nasila się zwłaszcza w okolicach Black Friday, kiedy to wiele sklepów stacjonarnych oraz e-commerce próbuje włączyć się do walki o klientów, stosując nie do końca etyczne praktyki.

5) Przygotuj listę zakupów

Kierowanie się promocjami jest bardzo istotne, nie może przesłonić jednak zakupowego zdrowego rozsądku. Wybierając się na duże zakupy warto przygotować listę, która pomoże Ci w zakupie jedynie potrzebnych rzeczy. Napotkane promocje mogą być naprawdę atrakcyjne, lecz mogą wiązać się np. z krótszym czasem przydatności do spożycia – istnieje wtedy ryzyko, że nie wykorzystasz kupionego na zapas produktu.

Oszczędzanie to czasem za mało – w przypadku nagłych, wysokich wydatków, warto skorzystać z usług rzetelnego pożyczkodawcy, takiego jak TAKTO Finanse, który zaoferuje Ci pożyczkę w wysokości aż 12 000 złotych, którą będziesz mógł rozłożyć nawet na 40 rat.


Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim