Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

7 sposobów na wyższe zarobki

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 29.12.2016

   Chcesz więcej zarabiać? Dowiedz się, jak zwiększyć swoją niezależność finansową i zyskaj środki na realizację marzeń Twoich i Twoich bliskich.

Każdy chciałby zarabiać więcej, jednak wiele osób nie ma pomysłu jak ten cel osiągnąć. Oto 7 doskonałych sposobów, by zyskać pieniądze na realizację swoich potrzeb, celów i marzeń.

 

Poproszenie o podwyżkę

 

To bardzo znana metoda zwiększenia dochodów, jednak łatwo w tej materii o popełnienie błędu. Pamiętaj, żeby przygotować argumenty świadczące na Twoją korzyść. Wykaż, dlaczego zależy Ci na podwyżce, powiedz, co wnosisz do firmy, jakie wyniki osiągasz w miejscu pracy, podkreśl swoją lojalność wobec pracodawcy.

 

Poczekaj na dogodny moment. Najlepiej poproś o podwyżkę w momencie, gdy sfinalizujesz ważny projekt i zrobisz dobre wrażenie na szefie. Nie bez znaczenia jest też dobry humor przełożonego. Wybierz moment, w którym szef jest zrelaksowany i zadowolony, wtedy szanse na pozytywną odpowiedź będą większe. Jeżeli spotkasz się z odmowną odpowiedzią, nie okazuj rozczarowania i zadbaj o to, by pozostać w dobrych układach z pracodawcą.

 

Zmiana pracy

 

Nie w każdej firmie istnieją możliwości awansu zawodowego, zwiększenia kompetencji i zarobków. Jeśli natrafiasz na szklany sufit – warto rozejrzeć się za inną pracą. Możesz spytać znajomych z Twojej branży, czy w ich firmach odbywają się jakieś rekrutacje, odpowiadać bezpośrednio na ogłoszenia albo wysyłać zapytania o możliwość aplikacji. Dopracuj swoje CV i list motywacyjny oraz dopasuj je do stanowiska, na jakie aplikujesz. Pomyśl, co wyróżnia Cię spośród potencjalnych kandydatów i jakie argumenty mogą przemawiać za zatrudnieniem właśnie Ciebie. Najlepiej od razu przemyśl swoje oczekiwania finansowe, ponieważ pytanie o nie może się pojawić już na wczesnym etapie rekrutacji.

 

Praca po godzinach

 

Jeżeli wiesz, że w Twojej firmie nie ma możliwości podwyżki albo spotkasz się z odpowiedzią odmowną, spytaj o możliwość dodatkowej pracy. Nadgodziny lub realizacja innego projektu będą od Ciebie wymagały dodatkowego wysiłku, ale równocześnie zwiększą Twoje dochody. Postaraj się wykazać inicjatywę. Być może szef nie wie, o niektórych Twoich kompetencjach i okaże się, że z powodzeniem możesz wspomóc pracę innego działu.

 

Zdobywanie nowych umiejętności

 

Nawet perfekcyjne wykonywanie obowiązków nie gwarantuje podwyżki. Warto sprawdzić, jakie umiejętności są cenione na rynku pracy i co można zrobić, by podwyższyć kwalifikacje. Często nie ma konieczności zupełnej zmiany zawodu, za to lepsza znajomość angielskiego czy programów komputerowych przydają się w bardzo wielu pracach. Można porozmawiać z pracodawcą lub z pracownikiem działu HR, dowiedzieć się, w jakich działach będą prowadzone rekrutacje oraz jakie umiejętności trzeba rozwinąć, by móc zajmować inne stanowiska. Jeśli w firmie, w której jest się zatrudnionym nie ma możliwości zmiany stanowiska pracy, wówczas i tak warto zdobywać nowe umiejętności oraz poszerzać kompetencje, by znaleźć lepszą pracę.

 

Praca jako freelancer

 

Jeżeli nie podpisało się z pracodawcą umowy zakazującej konkurencyjną działalność, nic nie stoi na przeszkodzie, by po godzinach realizować projekty we współpracy z innymi firmami. To dobry sposób na rozbudowanie swojego portfolio i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Możesz też wykonywać pracę niezwiązaną bezpośrednio z Twoim zawodem, np. zostać konsultantem jakiejś firmy i budować sieć klientów, którzy będą zamawiać produkty, a Ty otrzymasz prowizję od sprzedaży.

 

Sprzedawanie niepotrzebnych przedmiotów

 

Dobrym sposobem na zdobycie pieniędzy jest sprzedaż rzeczy, z których nie korzystamy. Warto zrobić przegląd posiadanych przedmiotów. Może się okazać, że jest ich całkiem sporo, np. za ciasne sukienki, które wciąż świetnie się prezentują, ciekawe książki, które już przeczytaliśmy, biżuteria nie w naszym guście, nietrafione prezenty, których nawet nie rozpakowaliśmy. Przedmioty można sprzedać m.in. na portalach aukcyjnych, przez serwisy ogłoszeniowe oraz na targach sąsiedzkich. Poza przypływem gotówki zaletą sprzedania niepotrzebnych przedmiotów jest większy porządek i więcej miejsca w mieszkaniu.

 

Zarabianie na hobby

 

W wolnym czasie tworzysz biżuterię, zdobisz przedmioty do domu albo malujesz? Bardzo wiele osób jest zainteresowanych zakupem oryginalnych przedmiotów, więc mogą stać się Twoimi klientami. Potrafisz grać na instrumencie muzycznym, jesteś dobry/dobra z matematyki albo znasz język obcy na poziomie zaawansowanym? Możesz tego uczyć innych! Warto także brać udział w konkursach związanych z Twoim hobby, w których są przewidziane  nagrody finansowe.

 

Chcesz mieć więcej pieniędzy już teraz? >>> Wypełnij nasz formularz i przekonaj się, że to możliwe!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni