Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Altana ogrodowa – idealne miejsce na letni relaks

DOM Opublikowano: 06.08.2019

Wiele osób, które przeprowadzają kompleksową odnowę ogródka, zastanawia się nad kupnem prefabrykatów bądź budową altany ogrodowej. Inwestycja tego rodzaju bywa dość kosztowna. Posiadacze altanek są jednak zgodni: to jedna z najlepszych decyzji, jaką mogą podjąć właściciele domów z ogrodem i działkowicze. Zapoznaj się z naszymi wskazówki odnośnie wyboru altany, która diametralnie odmieni Twój sposób spędzenia czasu wolnego!

Dlaczego warto rozważyć budowę ogrodowej altanki?

Z racji na swój kameralny i przytulny charakter, altanka błyskawicznie stanie się Twoim ulubionym miejscem do spędzania wolnych chwil (i nie tylko). Sposób jej umeblowania oraz wygląd dekoracji możesz wybrać dowolnie – ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia oraz budżet. Dominującym czynnikiem pozostaje jednak jej planowane przeznaczenie. Lista możliwych zastosowań altany jest zaskakująco długa!

Jakie funkcje może pełnić przydomowa altana?

  • miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi,
  • przestrzeń do zabaw dla dziecka,
  • strefa relaksu przy popołudniowej herbacie i lekturze,
  • miejsce pracy,
  • domowy warsztat majsterkowicza,
  • mini-kuchnia polowa.

Jak dobrać odpowiednią wielkość altany do Twojego ogrodu?

Decydując się na postawienie altanki, warto znać obowiązujące podstawy prawne. Budowa altany nie wymaga składania wniosku o odpowiednie pozwolenie, należy jednak zgłosić ten fakt do urzędu gminy lub miasta. Ograniczeniom podlega natomiast liczba konstrukcji, które możesz wznieść na swoim terenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na każde 500 m² działki mogą przypadać dwie altany, wiaty bądź domki ogrodowe, a powierzchnia każdego z nich nie może przekraczać 35 m2.

Oczywiście, tak dużej altany nie potrzebują osoby, które pragną wykorzystać ją w charakterze pomieszczenia gospodarczego. Jednakże, jeśli chcesz połączyć funkcjonalność magazynową i rekreacyjną, warto zastanowić się nad zakupem altany nie mniejszej niż kilkanaście metrów kwadratowych.

 

 

 

Altany otwarte i zamknięte

Rodzaj zabudowy altany odgrywa kluczową rolę przy szacowaniu jej ceny. Wariant otwarty charakteryzuje się najczęściej brakiem ścian bocznych – w dużym uproszczeniu, jest to zazwyczaj osadzony na czterech nogach dach. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach rekreacyjnych, gdzie głównym zadaniem altany jest ochrona siedzących pod nią osób przed nadmiernym słońcem czy opadami.

Jeśli obiekt ma również pełnić funkcję przydomowego magazynka, warto zastanowić się nad budową konstrukcji zamkniętej. Ona zapewni niezbędne bezpieczeństwo przechowywanym w niej przedmiotom. Altana tego rodzaju sprawdzi się również w przypadku imprez na świeżym powietrzu przy wietrznej pogodzie – goście mogą w niej zostawić zbędne rzeczy, a gospodarz trzymać lekkie akcesoria, takie jak papierowe talerzyki czy kubeczki.

Budowa altany potrafi być sporym wyzwaniem dla domowego budżetu. Nie musisz jednak iść na kompromis – wybuduj altanę swoich marzeń z TAKTO Finanse! Wystąp o tanią i korzystną pożyczkę, którą spłacisz w dogodnych dla siebie ratach. Wypełnij wniosek już dziś i ciesz się piękną pogodą we własnej, przydomowej altance!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni