Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak i gdzie przekazać 1 procent podatku?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 03.04.2021

Pierwszy kwartał roku to czas, w którym wyraz „podatki” zaczyna być odmieniany przez wszystkie przypadki – niedopełnienie obowiązków względem fiskusa może nieść ze sobą przykre konsekwencje i kosztować nas wiele nerwów. Na szczęście, rozliczenie podatkowe ma również pozytywną stronę – obowiązujące przepisy umożliwiają nam przekazanie 1% uiszczonego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Jak tego dokonać?

Przekaż 1% podatku na najbliższy Ci cel

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, polski podatnik ma prawo przekazania 1 procenta z opłaconych przez siebie podatków, uwzględnionych w deklaracji rocznej PIT, na rzecz dowolnej, samodzielnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Przekierowanie ułamka swoich podatków nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – działanie to należy traktować w kategorii samodzielnego rozdysponowania przekazanych fiskusowi pieniędzy.

Warto podkreślić, że dla większości podatników, rozliczających się za pośrednictwem systemu Twój e-PIT, proces ten jest bardzo prosty i intuicyjny. Aby rozliczyć podatek za zeszły rok, wystarczy jedynie mieć pod ręką ubiegłoroczne deklaracje PIT i urządzenie z dostępem do internetu. Jak przekazać jeden procent podatku za pomocą portalu Twój e-PIT?

Jak i gdzie przekazać 1 procent podatku?

Przekazanie 1% podatku – krok po kroku

  1. Wejdź na podatki.gov.pl à e-Urząd Skarbowy à Twój e-PIT
  2. Zaloguj się przy użyciu jednej z trzech metod:
  • pośrednictwem profilu zaufanego, e-dowodu bądź bankowości elektronicznej,
  • aplikacji mObywatel,
  • wpisania niezbędnych danych (PESEL bądź datę urodzenia i NIP, kwotę przychodu z deklaracji za 2019 rok, kwotę przychodu za 2020 rok, potwierdzając kwotę nadpłaty lub podatku z deklaracji za 2019 rok),
  1. Na głównym ekranie pojawi się informacja na temat organizacji pożytku publicznego,
  2. Jeśli przekazujesz 1% podatku po raz pierwszy, musisz uzupełnić dane na stronie o odpowiedni numer KRS. W polu tym możesz również uzupełnić informacje na temat ewentualnego celu szczegółowego oraz wyrazić zgodę na przekazanie organizacji informacji o Twoim wsparciu.
  3. Jeśli chcesz zmienić organizację pożytku publicznego, należy kliknąć opcję „Zmieniam organizację” i postępować zgodnie z pozostałymi krokami z punktu 4.
  4. Jeśli chcesz zmienić jedynie cel szczegółowy, lecz pozostawić tę samą organizację pożytku publicznego, wystarczy wybrać opcję „zmieniam organizację” i zostawić numer KRS bez zmian, poprawiając wyłącznie informacje o celu szczegółowym.

Dlaczego warto przekazać 1% podatku?

Choć 1% procent podatku może nie wydawać się zbyt zawrotną sumą, wystarczy przemnożyć ją przez kilkanaście milionów podatników, aby dostrzec jej ogromną wartość. Za pomocą naszego podatku możemy wesprzeć jedną z licznych organizacji, działających w rozmaitych strefach publicznych, takich jak pomoc osobom przewlekle chorym, ubogim czy działającym na rzecz zwierząt.

Czekasz na zwrot podatku?

Rozliczasz zarobki za 2020 rok i nie możesz doczekać się zwrotu nadpłaconego podatku? Skorzystaj z pożyczki TAKTO Finanse – oferujemy pożyczki o wartości nawet 12 000 zł, które są podzielone na 40 niskich rat. Zapoznaj się z naszą ofertą i ciesz się pieniędzmi nawet w kwadrans po wypełnieniu wniosku.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim