Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak i gdzie przekazać 1 procent podatku?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 03.04.2021

Pierwszy kwartał roku to czas, w którym wyraz „podatki” zaczyna być odmieniany przez wszystkie przypadki – niedopełnienie obowiązków względem fiskusa może nieść ze sobą przykre konsekwencje i kosztować nas wiele nerwów. Na szczęście, rozliczenie podatkowe ma również pozytywną stronę – obowiązujące przepisy umożliwiają nam przekazanie 1% uiszczonego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Jak tego dokonać?

Przekaż 1% podatku na najbliższy Ci cel

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, polski podatnik ma prawo przekazania 1 procenta z opłaconych przez siebie podatków, uwzględnionych w deklaracji rocznej PIT, na rzecz dowolnej, samodzielnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Przekierowanie ułamka swoich podatków nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – działanie to należy traktować w kategorii samodzielnego rozdysponowania przekazanych fiskusowi pieniędzy.

Warto podkreślić, że dla większości podatników, rozliczających się za pośrednictwem systemu Twój e-PIT, proces ten jest bardzo prosty i intuicyjny. Aby rozliczyć podatek za zeszły rok, wystarczy jedynie mieć pod ręką ubiegłoroczne deklaracje PIT i urządzenie z dostępem do internetu. Jak przekazać jeden procent podatku za pomocą portalu Twój e-PIT?

Przekazanie 1% podatku – krok po kroku

  1. Wejdź na podatki.gov.pl à e-Urząd Skarbowy à Twój e-PIT
  2. Zaloguj się przy użyciu jednej z trzech metod:
  • pośrednictwem profilu zaufanego, e-dowodu bądź bankowości elektronicznej,
  • aplikacji mObywatel,
  • wpisania niezbędnych danych (PESEL bądź datę urodzenia i NIP, kwotę przychodu z deklaracji za 2019 rok, kwotę przychodu za 2020 rok, potwierdzając kwotę nadpłaty lub podatku z deklaracji za 2019 rok),
  1. Na głównym ekranie pojawi się informacja na temat organizacji pożytku publicznego,
  2. Jeśli przekazujesz 1% podatku po raz pierwszy, musisz uzupełnić dane na stronie o odpowiedni numer KRS. W polu tym możesz również uzupełnić informacje na temat ewentualnego celu szczegółowego oraz wyrazić zgodę na przekazanie organizacji informacji o Twoim wsparciu.
  3. Jeśli chcesz zmienić organizację pożytku publicznego, należy kliknąć opcję „Zmieniam organizację” i postępować zgodnie z pozostałymi krokami z punktu 4.
  4. Jeśli chcesz zmienić jedynie cel szczegółowy, lecz pozostawić tę samą organizację pożytku publicznego, wystarczy wybrać opcję „zmieniam organizację” i zostawić numer KRS bez zmian, poprawiając wyłącznie informacje o celu szczegółowym.

Dlaczego warto przekazać 1% podatku?

Choć 1% procent podatku może nie wydawać się zbyt zawrotną sumą, wystarczy przemnożyć ją przez kilkanaście milionów podatników, aby dostrzec jej ogromną wartość. Za pomocą naszego podatku możemy wesprzeć jedną z licznych organizacji, działających w rozmaitych strefach publicznych, takich jak pomoc osobom przewlekle chorym, ubogim czy działającym na rzecz zwierząt.

Czekasz na zwrot podatku?

Rozliczasz zarobki za 2020 rok i nie możesz doczekać się zwrotu nadpłaconego podatku? Skorzystaj z pożyczki TAKTO Finanse – oferujemy pożyczki o wartości nawet 12 000 zł, które są podzielone na 42 niskie raty. Zapoznaj się z naszą ofertą i ciesz się pieniędzmi nawet w kwadrans po wypełnieniu wniosku.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni