Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak zmniejszyć koszty prowadzenia strony internetowej?

ROZRYWKA Opublikowano: 08.10.2019

 

Nie ma Cię w Internecie? Według informacji specjalistów, może to oznaczać, że Twoja firma nie istnieje dla ponad 70% potencjalnie zainteresowanych klientów. O ile w niektórych branżach wymaga się zaawansowanych stron internetowych, przepełnionych rozmaitymi funkcjonalnościami, znacznej części biznesów wystarczy jedynie prosta witryna, uzupełniona o dane kontaktowe i skrótową ofertę. Czy zbudowanie prostej witryny wymaga pomocy specjalisty?

Tworzyć strony każdy może

Wbrew wielu opiniom stworzenie własnej strony internetowej nie jest dużym problemem. Osoby o średnio zaawansowanej znajomości obsługi komputera i korzystania z internetu mogą skorzystać całkowicie bezpłatnie z szerokiej gamy narzędzi. Przeprowadzą je one krok po kroku przez proces stawiania witryny. Możliwości takich nie miały portale, które zaczynały swoją działalność kilkanaście lat temu. Kod strony był zazwyczaj tworzony od zera, a osoby odpowiedzialne za jego napisanie osiągały zamierzone rezultaty metodą prób i błędów. Dziś właściciele firm mogą sięgać po narzędzia takie jak WordPress, czyli bazę wielu tysięcy funkcjonalności stron WWW, których wdrożenie wymaga zaledwie kilku kliknięć.

Ogromnym ułatwieniem w tworzeniu własnej strony internetowej jest bezpłatny dostęp do rozmaitych poradników, które opisują ten proces krok po kroku. Występują one zarówno w wersjach dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników, dzięki czemu bez trudu stworzysz swoją pierwszą darmową witrynę.

 

 

Zaprzyjaźnij się z materiałami o darmowej licencji

Niezliczone zasoby internetowe znajdują się na wyciągnięcie ręki. Ich ogólnodostępność nie oznacza jednak, że każdy może wdrożyć je we własnym serwisie – zwłaszcza w przypadku stron o charakterze komercyjnym, mających przyczynić się do wypracowania zysku. Czy w praktyce oznacza to, że jedyne grafiki, z jakich możesz korzystać bezpłatnie, to prace własne?

Na szczęście, z pomocą przychodzą tzw. stocki, czyli portale gromadzące zdjęcia, których użycie na własnej stronie WWW może być odpłatne lub darmowe. Oczywiście, bezpłatne bazy charakteryzują się mniejszym wyborem dostępnych materiałów, mogą jednak okazać się niezwykle przydatne w przypadku prowadzenia niewielkiego bloga firmowego, który chciałbyś przyozdobić pojedynczymi zdjęciami.

Przeanalizuj ofertę hostingów

Jednym z kompromisów, związanych z założeniem darmowej strony internetowej, jest najczęściej niezbyt czytelna domena, składająca się zarówno z nazwy własnej witryny, jak i właściciela hostingu (np. mojafirma.wordpress.com). Większość przedsiębiorców pragnie więc jak najszybciej przejść na własną domenę, zakończoną klasycznym „.pl” lub „.com”. O ile samo przeniesienie domeny wraz z hostingiem nie jest procesem bardzo skomplikowanym (zwłaszcza z pomocą poradników), różnica w cenie pomiędzy poszczególnymi hostingami wynosi nieraz kilkadziesiąt procent. Warto poświęcić nieco czasu na porównanie konkurencyjnych ofert, gdyż wypracowane oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkuset złotych w skali roku.

Z biegiem czasu może jednak okazać się, że Twoja firma musi zainwestować w profesjonalną witrynę, stworzoną przez biegły, doświadczony zespół. Nie musisz jednak martwić się dodatkowymi kosztami – wystąp o pożyczkę od TAKTO Finanse na preferencyjnych warunkach i rozłóż wysokość zobowiązania na dogodne dla siebie raty.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni