Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Konsola czy komputer – jaki sprzęt do odtwarzania filmów i gier wybrać?

ROZRYWKA Opublikowano: 25.09.2019

Współczesne urządzenia multimedialne pełnią dużo różnorodnych funkcji, dostarczając tym samym wiele rozrywki całej rodzinie. Jednym z najpopularniejszych dylematów, związanych z wymianą sprzętu na nowy model, jest wybór pomiędzy konsolą a komputerem stacjonarnym. Jaki sprzęt powinieneś kupić, aby jak najlepiej spełnił Twoje oczekiwania?

Podobieństwa pomiędzy konsolą a komputerem

Różnią się (niemal) wszystkim: systemem operacyjnym, urządzeniem kontrolnym oraz domyślnym przeznaczeniem. Obydwa rodzaje sprzętów łączy jednak niezwykle szerokie spektrum multimedialnych możliwości, z których skorzystać może cała rodzina, takich jak:

  • odtwarzanie filmów DVD/BlueRay oraz muzyki,
  • odtwarzanie filmów za pośrednictwem portali streamingowych oraz VOD (Netflix, YouTube, HBO GO, Ipla, Player),
  • dostęp do internetu,
  • granie w gry w trybie jednoosobowym oraz wieloosobowym online bądź na jednym urządzeniu.

Rozważając wszystkie za i przeciw  dotyczące wyboru poszczególnych urządzeń, warto zastanowić się nad ich przeznaczeniem oraz korzyściami, do których dają dostęp. O czym powinieneś pamiętać, aby zakupiony sprzęt dobrze Ci służył przez kolejne lata?

 

 

 

 

Komputer stacjonarny – wielofunkcyjny kombajn

Rozmaici specjaliści od kilkunastu lat wieszczą koniec ery komputerów stacjonarnych, które miały być wyparte najpierw przez laptopy, a potem przez smartfony. „Skrzynki” nie tracą jednak na popularności. Stanowią doskonały kompromis pomiędzy ceną a mobilnością – laptopy o zbliżonych parametrach kosztują nawet dwukrotnie więcej od komputera stacjonarnego.

Kiedy warto zatem zainwestować w tradycyjnego peceta? Najbardziej oczywistym wariantem byłaby sytuacja, w której duża moc obliczeniowa jest Ci niezbędna do pracy, takiej jak grafika komputerowa, projektowanie trójwymiarowe czy programowanie. W przypadku, w którym komputer domowy pełni jedynie podstawowe funkcje, związane z codziennym korzystaniem z komunikatorów czy zakupami on-line, wystarczający okaże się przeciętny laptop, który kosztuje ok. 1000 złotych. Rozwiązanie to ma też inne zalety – brak ogólnodostępnego komputera sprawi, że łatwiej będzie Ci monitorować aktywność swojego dziecka w internecie, będziesz też w stanie fizycznie ograniczyć mu dostęp do sprzętu pod swoją nieobecność.

Konsola do gier – centrum rozrywki dla całej rodziny

Za konsolą do gier (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Wii) z pewnością przemawia cena – wszystkie powyższe konsole oscylują wokół 1500 zł, podczas gdy solidny komputer do grania potrafi kosztować nawet trzykrotnie więcej. Rozwiązanie to z pewnością sprawdza się w przypadku młodszych dzieci. Dzięki podpięciu konsoli do telewizora w salonie, rodzicowi jest o wiele łatwiej kontrolować treści oglądane przez dziecko.

Jest to także rozrywka dla całej rodziny – konsole przodują w liczbie wykorzystywanych kontrolerów alternatywnych, takich jak instrumenty muzyczne czy kamery i urządzenia do gier ruchowych. Dodatki te sprawiają, iż gra na konsoli łączy wysiłek fizyczny z intelektualnym, przyczyniając się do psychomotorycznego rozwoju Twoich dzieci. Należy jednak pamiętać, iż zakup konsoli sprawdzi się najlepiej w domach, w których znajduje się już starszej daty komputer bądź laptop. Ułatwi to codzienne surfowanie po sieci i usprawni fundamentalne procedury.

W zakupie wybranego urządzenia pomoże Ci TAKTO Finanse, wiarygodny pożyczkobiorca, gwarantujący przejrzystą i zrozumiałą umowę oraz dogodne raty. Pomożemy Ci spełnić Twoje marzenia – wystarczy jedynie w kilka minut uzupełnić nasz formularz!brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni