Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Organizacja wesela – z pomysłem i bez nadwyrężania budżetu

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 10.07.2019

Wiele par planujących ślub z przyjęciem weselnym niepokoi się skalą wydatków na ich organizację. O ile część kosztów nie da się uniknąć, odpowiednie zaplanowanie tego magicznego dnia pozwoli nowożeńcom zaoszczędzić niemałe pieniądze. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, aby Twoje wesele nie wiązało się z wydawaniem zbyt wysokiej kwoty?

Zakup alkoholu – samodzielnie czy za pośrednictwem organizatora?

Kwestia zamówienia alkoholu na przyjęcie to zagadnienie rozważane przez wielu przyszłych małżonków. Większość restauracji i sal weselnych oferuje jedną z dwóch opcji: kupno alkoholu poprzez obiekt lub wniesienie własnego (z opłatą „korkową”, liczoną od butelki bądź całości imprezy).

Opłacalność danego wyboru jest uzależniona zarówno od liczby gości, jak i cennika obiektu weselnego. Jeśli restauracja posiada niekorzystny taryfikator, warto rozważyć kupno alkoholu w hurtowni. Jednakże, zamówienie trunków w restauracji, nawet w wyższej cenie, eliminuje wiele problemów – nowożeńcy zapłacą wówczas tylko za otwarte butelki, mogą również pokusić się o zamówienie kilku rodzajów alkoholi. Co ważne, nie dotyczy ich również problem z ewentualnym brakiem bądź nadmiarem trunków, zyskując pewność zapłacenia za faktyczną ilość wypitego alkoholu.

 

 

 

Organizacja wesela – z pomysłem i bez nadwyrężania budżetu

 

 

 

 

Suknia ślubna – wypożyczenie czy kupno?

Każda Panna Młoda ma z pewnością inne podejście do kwestii sukni ślubnej. Dla niektórych będzie ona sentymentalną pamiątką tego wyjątkowego dnia, innym będzie kojarzyć się z nieco niewygodnym (i wyjątkowo drogim) służbowym uniformem, który ubiorą tylko raz w życiu. Warto rozważyć wówczas wypożyczenie sukni ślubnej, której cena będzie stanowiła jedynie ułamek nowej sukni z salonu.

Dobrym rozwiązaniem może być również kupno używanej sukni, która po drobnych poprawkach krawieckich będzie wyglądać niczym szyta na miarę. Duże pole do manewru mają również Panie o zdolnościach krawieckich, przerabiając tanie suknie z zagranicznych portali (np. AliExpress) czy szyjąc swój projekt od zera.

O możliwości skompletowania tańszego ubioru powinni pamiętać również Panowie. Stworzenie dystyngowanej kreacji ślubnej nie wymaga wcale zakupu drogiego smokingu – elegancki komplet można oprzeć o zwykły, granatowy garnitur, uzupełniony za to o odpowiednie dodatki (https://taktofinanse.pl/taktotworcy/jeden_garnitur_wiele_okazji).

Jak wyliczyć liczbę pokoi hotelowych?

Cena pokojów dla gości może się znacznie różnić w zależności od standardu hotelu i wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych od osoby (stawka może ulec obniżeniu w przypadku restauracji połączonej z hotelem). Aby zmniejszyć wydatki na nocleg, warto dokładnie przeanalizować liczbę potrzebnych pokojów. Jeśli sala weselna znajduje się nieopodal miejscowości małżonka/ów, część rodziny mogłaby zatrzymać się w domu Panny Młodej bądź Pana Młodego.

Rzecz jasna, rozwiązanie to należy skonsultować z poszczególnymi gośćmi. Nawet kilka pokoi mniej pozwoli Ci zaoszczędzić ponad tysiąc złotych! Opcja ta może przypaść do gustu zwłaszcza bliskiej rodzinie, która na co dzień mieszka od siebie w znacznej odległości.

O ile powyższe porady mogą przyczynić się do znacznych oszczędności, w przypadku organizowania dużego wesela, wydatki wciąż mogą być bardzo wysokie. Nie rezygnuj z uczynienia tego dnia naprawdę niezapomnianym – wystąp o brakującą kwotę do TAKTO Finanse i otrzymaj pożyczkę na przejrzystych warunkach, dzięki której zorganizujesz ślub swoich marzeń!

 WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Takto Finanse stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk kpf Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim
 

Wykorzystujemy
 pliki cookies
 SPRAWDŹ JAK