Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Organizacja wesela – z pomysłem i bez nadwyrężania budżetu

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 10.07.2019

Wiele par planujących ślub z przyjęciem weselnym niepokoi się skalą wydatków na ich organizację. O ile część kosztów nie da się uniknąć, odpowiednie zaplanowanie tego magicznego dnia pozwoli nowożeńcom zaoszczędzić niemałe pieniądze. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, aby Twoje wesele nie wiązało się z wydawaniem zbyt wysokiej kwoty?

Zakup alkoholu – samodzielnie czy za pośrednictwem organizatora?

Kwestia zamówienia alkoholu na przyjęcie to zagadnienie rozważane przez wielu przyszłych małżonków. Większość restauracji i sal weselnych oferuje jedną z dwóch opcji: kupno alkoholu poprzez obiekt lub wniesienie własnego (z opłatą „korkową”, liczoną od butelki bądź całości imprezy).

Opłacalność danego wyboru jest uzależniona zarówno od liczby gości, jak i cennika obiektu weselnego. Jeśli restauracja posiada niekorzystny taryfikator, warto rozważyć kupno alkoholu w hurtowni. Jednakże, zamówienie trunków w restauracji, nawet w wyższej cenie, eliminuje wiele problemów – nowożeńcy zapłacą wówczas tylko za otwarte butelki, mogą również pokusić się o zamówienie kilku rodzajów alkoholi. Co ważne, nie dotyczy ich również problem z ewentualnym brakiem bądź nadmiarem trunków, zyskując pewność zapłacenia za faktyczną ilość wypitego alkoholu.

 

 

 

 

 

 

 

Suknia ślubna – wypożyczenie czy kupno?

Każda Panna Młoda ma z pewnością inne podejście do kwestii sukni ślubnej. Dla niektórych będzie ona sentymentalną pamiątką tego wyjątkowego dnia, innym będzie kojarzyć się z nieco niewygodnym (i wyjątkowo drogim) służbowym uniformem, który ubiorą tylko raz w życiu. Warto rozważyć wówczas wypożyczenie sukni ślubnej, której cena będzie stanowiła jedynie ułamek nowej sukni z salonu.

Dobrym rozwiązaniem może być również kupno używanej sukni, która po drobnych poprawkach krawieckich będzie wyglądać niczym szyta na miarę. Duże pole do manewru mają również Panie o zdolnościach krawieckich, przerabiając tanie suknie z zagranicznych portali (np. AliExpress) czy szyjąc swój projekt od zera.

O możliwości skompletowania tańszego ubioru powinni pamiętać również Panowie. Stworzenie dystyngowanej kreacji ślubnej nie wymaga wcale zakupu drogiego smokingu – elegancki komplet można oprzeć o zwykły, granatowy garnitur, uzupełniony za to o odpowiednie dodatki (https://taktofinanse.pl/taktotworcy/jeden_garnitur_wiele_okazji).

Jak wyliczyć liczbę pokoi hotelowych?

Cena pokojów dla gości może się znacznie różnić w zależności od standardu hotelu i wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych od osoby (stawka może ulec obniżeniu w przypadku restauracji połączonej z hotelem). Aby zmniejszyć wydatki na nocleg, warto dokładnie przeanalizować liczbę potrzebnych pokojów. Jeśli sala weselna znajduje się nieopodal miejscowości małżonka/ów, część rodziny mogłaby zatrzymać się w domu Panny Młodej bądź Pana Młodego.

Rzecz jasna, rozwiązanie to należy skonsultować z poszczególnymi gośćmi. Nawet kilka pokoi mniej pozwoli Ci zaoszczędzić ponad tysiąc złotych! Opcja ta może przypaść do gustu zwłaszcza bliskiej rodzinie, która na co dzień mieszka od siebie w znacznej odległości.

O ile powyższe porady mogą przyczynić się do znacznych oszczędności, w przypadku organizowania dużego wesela, wydatki wciąż mogą być bardzo wysokie. Nie rezygnuj z uczynienia tego dnia naprawdę niezapomnianym – wystąp o brakującą kwotę do TAKTO Finanse i otrzymaj pożyczkę na przejrzystych warunkach, dzięki której zorganizujesz ślub swoich marzeń!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni