Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Po czym rozpoznać rzetelny sklep internetowy?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 02.10.2019

Do zakupów przez sieć zachęca nas m.in. bogata oferta, konkurencyjna cena czy wygodna i szybka dostawa. W  internecie nie brakuje uczciwych sprzedawców, czasem można trafić jednak na oszustów. Zakupy u nich mogą skutkować problemami z jakością produktu i ewentualną reklamacją. Istnieje także ryzyko, że towar nigdy do nas nie trafi. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, aby uniknąć takiej sytuacji?

Polacy coraz chętniej kupują przez internet

Polska znajduje się w gronie krajów o najdynamiczniejszym wzroście rynku e-commerce, a z każdym rokiem rośnie liczba internautów, którzy decydują się na zakupy on-line. Zgodnie z raportem Gemius, w sieci kupuje już 62% internautów, co stanowi wzrost o 6 p.p. od zeszłego roku  i 8 p.p. względem 2017 r. Do najpopularniejszych miejsc zakupowych w sieci należą m.in.:

  • platformy aukcyjne (Allegro, eBay),
  • portale ogłoszeniowe (OLX, Gumtree),
  • sklepy internetowe, połączone z oddziałami stacjonarnymi (sklepy RTV/AGD, księgarnie, itp.),
  • sklepy internetowe firm, skupiających się na sprzedaży wysyłkowej.

Niestety, nie istnieje uniwersalna reguła, która uchroniłaby Cię przed nieuczciwymi sprzedawcami. Ryzyko oszustwa można jednak znacznie zminimalizować poprzez uważne zapoznanie się z ofertą sprzedaży i opiniami na temat kontrahenta.

 

 

 

Nie ufaj nierealnym promocjom

„Prawie nowy” telefon za 600 zł, którego cena rynkowa waha się w okolicach 2000 zł? Odnowiony przez producenta laptop o wartości ceny ułamka produktu prosto ze sklepu? Zbyt atrakcyjna kwota powinna budzić w Tobie uzasadnione wątpliwości. Prawdopodobnie towar ten posiada różnego rodzaju wady ukryte lub pochodzi z nielegalnego źródła. W najgorszym wypadku nigdy nie otrzymasz zamówionego sprzętu, a odzyskanie gotówki będzie wiązało się z długą i nerwową batalią.

Sprawdź wiarygodność sprzedawcy

Na szczęście, w internecie znajduje się wiele stron z opiniami na temat rozmaitych produktów i sklepów on-line, na których klienci wymieniają się doświadczeniami związanymi z procesem zakupu, obsługą posprzedażową oraz jakością zakupionych sprzętów. Oczywiście, nieuczciwi sprzedawcy starają się manipulować otrzymanymi ocenami. Jeśli pozytywne komentarze występują „seriami” bądź dotyczą produktów za złotówkę, możemy być świadkami próby fałszowania statystyk.

Zapoznaj się z opiniami na temat produktu

Problem z ukrywaniem rzeczywistego stanu produktu jest szczególnie powszechny w przypadku urządzeń elektronicznych, takich jak komputery stacjonarne czy telewizory. Niektóre kłopoty ze sprzętami (takie jak brak aktualizacji i wsparcia producenta, fabryczna jakość matrycy lub podzespołów) wychodzą na światło dzienne dopiero po pewnym czasie użytkowania. Warto przeszukać internet w celu znalezienia rzeczywistych opinii posiadaczy danych urządzeń. Ich wnioski z pewnością pomogą Ci podjąć właściwą decyzję odnośnie zakupu danego produktu. Powinieneś również pamiętać, że zakupy przez internet wiążą się z niebagatelną zaletą – możliwością zwrotu towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Znalazłeś dobrą promocję w internecie? Pragniesz sprawić prezent komuś wyjątkowemu? Wystąp o pożyczkę do TAKTO Finanse – rzetelnej i sprawdzonej firmy, która udzieli Ci wsparcia finansowego przy minimum formalności, a całość zobowiązania zostanie rozłożona na dogodne raty.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni