Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pozabankowe czyli niebezpieczne? Wyjaśniamy mity na temat pożyczek pozabankowych

POŻYCZKI Opublikowano: 11.09.2019

Pomimo licznych zmian w prawodawstwie, wiele osób w dalszym ciągu traktuje pożyczki pozabankowe jako zło konieczne i ostatnią deskę ratunku. Krytycy zobowiązań finansowych tego rodzaju zarzucają firmom pożyczkowym m.in. mało zrozumiałe umowy, zbyt wysokie oprocentowanie oraz działanie w oparciu o nieścisłe przepisy prawne. Czy zarzuty te znajdują potwierdzenie w obecnie przyjmowanych standardach? Jak wygląda współczesny rynek pożyczek pozabankowych?

Firmy pożyczkowe operują na niejasnych przepisach – fałsz

Jednym z najczęściej padających argumentów w dyskusji na temat firm pożyczkowych, jest twierdzenie, jakoby nie podpadały one pod tak restrykcyjne przepisy jak banki. Brak odpowiednich regulacji miałby otwierać pole do potencjalnych nadużyć i malwersacji w zakresie łącznej kwoty zwrotu czy kar za opóźnienia. Rzeczywistość prezentuje się jedna zgoła inaczej. Wszystkie pożyczki (zarówno chwilówki, jak i te o dłuższym terminie spłaty), podlegają szeregowi aktów prawnych, m.in.:

  • ustawie antylichwiarskiej
  • ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym
  • ustawie o kredycie konsumenckim.

Powyższe akty prawne mają wpływ na wszystkie czynniki związane m.in. z maksymalną wysokością odsetek czy możliwością odstąpienia od pożyczki i stanowią cenny oręż w walce z nierzetelnymi firmami.

 

Pożyczka online jest droga i pełna ukrytych kosztów – fałsz

Wymienione wcześniej zapisy mają za zadanie chronić pożyczkobiorców również przed niewspółmiernie wysokimi kosztami.

Zaostrzenie przepisów było pokłosiem sytuacji klientów niewiarygodnych pożyczkodawców, u których łączna wartość zaciągniętej pożyczki nierzadko przekraczała 200% wnioskowanej kwoty. Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, firmy pożyczkowe mają obowiązek udzielić potencjalnym klie

ntom informacji natemat całkowitej sumy zobowiązania, wyrażonej także w RRSO. Przykładem takiej prezentacji jest właśnie strona TAKTO Finanse z wbudowanym kalkulatorem kosztów.

Błyskawicznie wyliczy on potencjalną należność i wykaże zmiany w opłatach, związane z liczbą rat i wybraną kwotą.

 

 

 

 

Pożyczka przez internet wiąże się z dodatkowym ryzykiem – fałsz

Wcześniejsze punkty jasno wskazują, iż ulgowe traktowanie podmiotów pożyczkowych to (słusznie miniona) melodia przeszłości.

Nie inaczej prezentują się pozafinansowe aspekty bezpieczeństwa pożyczki. Umowa z instytucjami pożyczkowymi od dawna nie powinna być już utożsamiana z „cyrografem” – klient ma prawo do dostępu do wszelkich interesujących go danych, a sama umowa może zostać rozwiązana w ciągu czternastu dni od podpisania.

Wszystkich problemów z pożyczką przez internet można uniknąć, stawiając na wiarygodnego i sprawdzonego pożyczkodawcę, takiego jak TAKTO Finanse – firma zrzeszona w ramach Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce i podlegająca pod Ustawę o kredycie konsumenckim. Pożyczka od naszej firmy to gwarancja uczciwej umowy i elastycznych rat bez jakichkolwiek ukrytych kosztów.

 

Wypełnij formularz i przekonaj się, że pożyczki pozabankowe mogą być takie, jak chcesz.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni