Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Poznaj różnicę pomiędzy towarem nowym, a odnawianym

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 23.10.2019

Popularność produktów odnawianych (opisywanych również jako refurbished) nieustannie rośnie, zwłaszcza na popularnych portalach aukcyjnych. Pod określeniem tym kryje się zazwyczaj towar, który został zwrócony do producenta przez wcześniejszego nabywcę. Przyczyny takiej decyzji mogą być różne. Dany sprzęt mógł posiadać ukrytą wadę fabryczną albo produkt mógł być wykorzystywany na pokazach lub jako ekspozycja. Czy nabycie odnowionego towaru to transakcja podwyższonego ryzyka?

„Odnawiane”, czyli jakie?

Produkty spod znaku refurbished stanowią pewnego rodzaju pomost pomiędzy sprzętem nowym, a używanym – to zakup towaru „z drugiej ręki”, który został odnowiony przez producenta do pełnej sprawności technicznej. W większości przypadków, zabiegi te dotyczą wyłącznie poszczególnych podzespołów, nie uwzględniając śladów zewnętrznej eksploatacji, takich jak rysy oraz przetarcia na obudowie.

Najczęściej odnawiane produkty to m.in. telefony komórkowe, laptopy, konsole do gier oraz telewizory. W zależności od rodzaju urządzenia, najczęściej podejmowanymi działaniami są:

  • wymiana baterii
  • wymiana matrycy
  • sprawdzenie wydajności poszczególnych podzespołów urządzenia
  • testy ruchomych elementów mechanicznych.

Zakup sprzętu odnawianego – na co należy uważać?

Rosnące zainteresowanie odnawianymi produktami sprawiło, że w Internecie pojawiło się wielu sprzedawców, próbujących sprzedać produkty używane jako odnawiane. Oczywiście, nie należy zakładać, że każda oferta ze sprzętem odnawianym jest próbą oszustwa. Istnieją jednak wskazówki, które pomogą Ci rozpoznać wiarygodne oferty.

 

 

Kupuj z zaufanego źródła

Najbezpieczniejszym źródłem sprzętów odnawianych są sami producenci oraz portale e-commerce, takie jak np. Amazon. Tylko największe podmioty dysponują zapleczem technicznym, które będą w stanie przeprowadzić rzetelne zabiegi odnawiające. Dodatkowo, zakup bezpośrednio od producenta wiąże się zazwyczaj z otrzymaniem gwarancji np. na pół roku, rok, której wyegzekwowanie nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Uważaj na prywatne oferty

Aby sprzedać towar używany jako odnowiony, nieuczciwi sprzedawcy stosują całą gamę rozmaitych sztuczek i gier słownych. Wśród najczęściej używanych określeń pojawiają się m.in. „powystawowy”, „delikatne rysy i otarcia”. Oczywiście, nie należy z góry zakładać, że każda aukcja prywatna jest próbą oszustwa, powinieneś jednak zachować czujność – jeśli z opisu aukcji wynika, że sprzedawca posiada 150 telefonów powystawowych. Lepiej potraktować taką ofertę z dużą dozą sceptycyzmu.

Telefony refurbished na AliExpress

AliExpress, obok Amazona, jest jednym z wiodących portali, posiadającym w swojej ofercie sprzęty odnawiane. Kupując u chińskiego giganta należy jednak rozważnie dobierać oferty. Witryna ta posiada w swojej ofercie niezwykle szeroką gamę smartfonów, łącznie z takimi, które z oficjalnej dystrybucji zniknęło dobrych kilka lat temu. Istnieje więc ryzyko, że zakupiony sprzęt został zregenerowany przy pomocy części zabranych z innych używanych modeli. Z racji odległości, którą musi przebyć przesyłka, proces zwrotu bądź wymiany sprzętu może zająć nawet kilkadziesiąt dni.

Znalazłeś bardzo korzystną ofertę towaru odnawianego, na który zabrakło Ci środków finansowych? Nie wahaj się wystąpić o pożyczkę do TAKTO Finanse – wiarygodnego pożyczkobiorcy, który może udzielić Ci nawet 12 000 złotych, które będziesz mógł rozłożyć na dogodne raty na nawet trzy lata!

 

 

 

 

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni