Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Tani dostęp do kultury w Internecie

ROZRYWKA Opublikowano: 21.10.2019

Tani dostęp do kultury w Internecie

W ciągu ostatnich lat, w Polsce i na całym świecie, pojawiło się wiele źródeł legalnego dostępu do filmów, seriali, muzyki, książek oraz gier komputerowych. Usługi te działają w oparciu o tzw. model subskrypcyjny – dostęp do pełnej bazy wymaga comiesięcznego uiszczenia opłaty. System oparty o rozwiązania abonamentowe posiadają liczne zalety, wiążą się jednak z pewnymi ograniczeniami. Dlaczego warto rozważyć subskrypcję dostępu do wybranego portalu?

Korzyści i wady systemów abonamentowych

Większość usług, opartych na modelu subskrypcyjnym, oferuje darmowy (bądź przeceniony) pierwszy miesiąc dostępu, dzięki czemu możesz zapoznać się z ofertą danego serwisu. W przeciwieństwie do większości abonamentów telewizji kablowej, korzystając z platform z filmami lub książkami masz możliwość rezygnacji z dostępu (i opłacania usługi) w dowolnym momencie trwania umowy. Warto również pamiętać, że większość usług subskrypcyjnych oferuje dostęp do swoich zasobów na komputerze, telewizorze, smartfonie i tablecie w ramach jednego konta i jednej opłaty.

Ten model biznesowy nie każdemu jednak odpowiada. Opłacając dostęp do serwisu nigdy nie stajesz się właścicielem danego filmu bądź książki, a możliwość korzystania z niego upływa wraz z zakończeniem subskrypcji. System ten nie jest korzystny dla osób, pragnących wykupić dostęp wyłącznie do pojedynczych seriali czy gier – lepszym rozwiązaniem może okazać się nabycie pojedynczych tytułów, które zostaną w Twojej kolekcji na zawsze.

 

 

 

 

 

 

Filmy i seriale

Usługi streamingowe filmów i seriali są (obok gier komputerowych) najbardziej podzielonym segmentem ofert abonamentowych. Największą popularnością w Polsce cieszą się Netflix i HBO GO – oferta obu platform opiera się zarówno na autorskich produkcjach, jak na kinowych przebojach i filmowych klasykach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Sytuacja na rynku z pewnością ulegnie zmianie w chwili europejskiej premiery usługi Disney Plus. Na razie data debiutu pozostaje jeszcze nieznana.

Muzyka

Najpopularniejszym portalem do słuchania muzyki w Polsce jest Spotify. W przeciwieństwie do większości usług streamingowych, posiada on darmową wersję, nakładającą na użytkowników pewne ograniczenia. Są one związane głównie z obecnością reklam i niemożliwością korzystania z kompletu funkcji. Do alternatyw względem szwedzkiej aplikacji należą m.in. Tidal i Deezer.

Książki

Jednym z najciekawszych usług subskrypcyjnych na polskim rynku jest oferta firmy Legimi, zawierająca dostęp do kilkudziesięciu tysięcy książek i audiobooków. Dodatkowo, kupujący wybierając abonament na dwa lata może otrzymać dostosowany do wymogów aplikacji czytnik e-booków.

Gry na PC i konsole

W przypadku gier, klienci mają do czynienia z sytuacją podobną jak w przypadku filmów i seriali. Ofert abonamentowych jest kilka – w zależności od platformy do grania i odpowiedzialnego za dystrybucję producenta, wyróżnić można m.in. PlayStation Plus, Xbox Game Pass, Origin Access czy uplay+. Dobrym rozwiązaniem powyższej klęski urodzaju może być cykliczna zmiana opłacanego abonamentu, dzięki czemu będziesz w stanie maksymalnie wykorzystać oferowaną bazę gier.

Wszystkie powyższe rozwiązania mogą przyczynić się do wypracowania zauważalnych oszczędności. Jednakże, w kryzysowych sytuacjach, mogą one okazać się niewystarczające. Planując pożyczkę, zapoznaj się z ofertą TAKTO Finanse – rzetelnego pożyczkodawcy, oferującego wsparcie finansowe na dogodnych i elastycznych warunkach.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni