Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ujemne oprocentowanie konta w banku – co to oznacza?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 10.04.2021

Na początku marca 2021 roku największe polskie dzienniki i portale informacyjne obiegła wiadomość, że jeden z czołowych banków rozważa wprowadzenie ujemnego oprocentowania dla kont i lokaty indywidualnej. Czy to oznacza, że klienci, zamiast zyskać – mogliby stracić część środków? Sprawdzamy, na czym dokładnie polega ujemne oprocentowanie konta w banku i czy powinniśmy się obawiać.

Czym jest ujemne oprocentowanie konta w banku?

W 2020 roku przedsiębiorstwa bankowe wprowadziły ujemne oprocentowanie od depozytów firm spoza sektora finansowego. Do tej pory klienci indywidualni byli wyłączeni z tych postanowień, ale okazuje się, że nowe zasady mogą wkrótce objąć wszystkich. Przewidywana strata prawdopodobnie wyniosłaby od 0,1 do 0,4% liczonych od całej kwoty depozytu. Przedstawiciele polskich banków w oficjalnych komentarzach wypowiadają się niezwykle ostrożnie, ale jak informują dziennikarze „Rzeczpospolitej”, w nieoficjalnych komentarzach przyznają, że muszą rozważać takie ruchy już teraz, bo konieczna jest obrona rentowności.

 

Ujemne oprocentowanie konta w banku – prezes UOKiK jest na nie

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Tomasz Chróstny, zdecydowanie sprzeciwia się ujemnym oprocentowaniom kont czy lokat w banku. – Nie chcemy i nie będziemy akceptowali tego typu sytuacji. Ujemne oprocentowanie mogłoby spowodować, że ludzie będą wyciągali swoje pieniądze z systemu bankowego i wrócimy do czasów, gdy będą je trzymali w szufladach i skarpetach, narażając się na oszustwa i kradzieże – stwierdza specjalista i dodaje: doniesienia te mogą być jedynie sondowaniem, czyli testowaniem rynku i opinii na ten temat. Zatem dziś klienci indywidualni nie muszą się obawiać, ponieważ są chronieni przez państwową instytucję.

Zależy Ci na bezpieczeństwie finansowym?

Jeśli martwisz się o finanse, a Twój domowy budżet się nie dopina, z pewnością zainteresuje Cię nasz produkt, który łączy najlepsze cechy pożyczek oferowanych przez inne podmioty, takie jak: wysoka kwota pomocy i długi okres spłat, a także szeroka ocena zdolności kredytowej pożyczkobiorców. Proponujemy finansowanie, którego maksymalna kwota może wynieść nawet 12 tysięcy złotych. Zadłużenie rozbijemy na 40 komfortowych do spłacenia rat – nie będą dla Ciebie nadmiernym obciążeniem.

Starając się o pożyczkę, nie musisz wychodzić z domu. Wniosek możesz wypełnić przez internet, a umowę zawrzeć za pośrednictwem kuriera. Akceptujemy wiele źródeł dochodu, również deklarowanych, wystarczy, że nie widniejesz na listach dłużników w BIG, BIK, ERIF, KRD oraz KBIG. Po pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji, gotówka pojawi się na Twoim koncie nawet w 15 minut. Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Od szybkiego wsparcia finansowego dzielą Cię dwa kliknięcia.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni