Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ujemne oprocentowanie konta w banku – co to oznacza?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 10.04.2021

Na początku marca 2021 roku największe polskie dzienniki i portale informacyjne obiegła wiadomość, że jeden z czołowych banków rozważa wprowadzenie ujemnego oprocentowania dla kont i lokaty indywidualnej. Czy to oznacza, że klienci, zamiast zyskać – mogliby stracić część środków? Sprawdzamy, na czym dokładnie polega ujemne oprocentowanie konta w banku i czy powinniśmy się obawiać.

Czym jest ujemne oprocentowanie konta w banku?

W 2020 roku przedsiębiorstwa bankowe wprowadziły ujemne oprocentowanie od depozytów firm spoza sektora finansowego. Do tej pory klienci indywidualni byli wyłączeni z tych postanowień, ale okazuje się, że nowe zasady mogą wkrótce objąć wszystkich. Przewidywana strata prawdopodobnie wyniosłaby od 0,1 do 0,4% liczonych od całej kwoty depozytu. Przedstawiciele polskich banków w oficjalnych komentarzach wypowiadają się niezwykle ostrożnie, ale jak informują dziennikarze „Rzeczpospolitej”, w nieoficjalnych komentarzach przyznają, że muszą rozważać takie ruchy już teraz, bo konieczna jest obrona rentowności.

 

Ujemne oprocentowanie konta w banku – co to oznacza?

Ujemne oprocentowanie konta w banku – prezes UOKiK jest na nie

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Tomasz Chróstny, zdecydowanie sprzeciwia się ujemnym oprocentowaniom kont czy lokat w banku. – Nie chcemy i nie będziemy akceptowali tego typu sytuacji. Ujemne oprocentowanie mogłoby spowodować, że ludzie będą wyciągali swoje pieniądze z systemu bankowego i wrócimy do czasów, gdy będą je trzymali w szufladach i skarpetach, narażając się na oszustwa i kradzieże – stwierdza specjalista i dodaje: doniesienia te mogą być jedynie sondowaniem, czyli testowaniem rynku i opinii na ten temat. Zatem dziś klienci indywidualni nie muszą się obawiać, ponieważ są chronieni przez państwową instytucję.

Zależy Ci na bezpieczeństwie finansowym?

Jeśli martwisz się o finanse, a Twój domowy budżet się nie dopina, z pewnością zainteresuje Cię nasz produkt, który łączy najlepsze cechy pożyczek oferowanych przez inne podmioty, takie jak: wysoka kwota pomocy i długi okres spłat, a także szeroka ocena zdolności kredytowej pożyczkobiorców. Proponujemy finansowanie, którego maksymalna kwota może wynieść nawet 12 tysięcy złotych. Zadłużenie rozbijemy na 40 komfortowych do spłacenia rat – nie będą dla Ciebie nadmiernym obciążeniem.

Starając się o pożyczkę, nie musisz wychodzić z domu. Wniosek możesz wypełnić przez internet, a umowę zawrzeć za pośrednictwem kuriera. Akceptujemy wiele źródeł dochodu, również deklarowanych, wystarczy, że nie widniejesz na listach dłużników w BIG, BIK, ERIF, KRD oraz KBIG. Po pozytywnym rozpatrzeniu aplikacji, gotówka pojawi się na Twoim koncie nawet w 15 minut. Skontaktuj się z naszymi doświadczonymi doradcami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Od szybkiego wsparcia finansowego dzielą Cię dwa kliknięcia.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim