Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wakacje z ograniczonym budżetem – jak zaplanować?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 24.06.2019

Letnie miesiące to doskonały moment na urlop, który pozwoli Ci naładować baterie po całym roku wyczerpującej pracy. Co ważne, udane wakacje wcale nie muszą wiązać się z ogromnymi wydatkami. Mądrze zaplanowany wyjazd ułatwi Ci ograniczenie części zbędnych kosztów, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł przeznaczyć na inne przyjemności. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby jak najoszczędniej zaplanować udany wypoczynek?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Faza pierwsza – planowanie

Niezależnie od tego, czy wyruszasz w podróż krajową czy zagraniczną, pierwsze środki możesz zaoszczędzić jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Istnieje co najmniej kilka sposobów, które pozwolą Ci wydać mniej na kwestie związane z zakwaterowaniem i transportem.

Agregaty ofert hotelowych

W internecie znajduje się wiele stron zbierających dane na temat najniższych cen pokojów hotelowych i apartamentów w poszczególnych krajach (Booking.com, Trivago). Odpowiednio wczesna rezerwacja wybranego przez Ciebie pokoju może zaowocować zauważalnym rabatem. Czasem warto jednak skontaktować się z wybranym ośrodkiem wypoczynkowym na własną rękę – jeśli prowizje narzucone przez portal okażą się zbyt wysokie, istnieje możliwość uzyskania ceny niższej nawet od promocyjnej!

House sharing, czyli wynajmij mieszkanie

W ciągu ostatnich kilku lat popularność portali opierających się o house sharing wyraźnie wzrosła. Idea tej usługi jest niezwykle prosta: użytkownik udostępnia swoje mieszkanie turystom niczym apartament hotelowy. Ceny takiego noclegu są zazwyczaj bardzo atrakcyjne, a liczba mieszkań do wynajęcia stale rośnie. Największym portalem zajmującym się świadczeniem tego rodzaju usług jest Airbnb, obsługujących lokale do wynajęcia z całego globu.

Lotem bliżej (i taniej)

O ile dostępność tanich lotów nie jest już tak wielka jak kilka lat temu, miłośnicy podróży wciąż mają szansę trafić na naprawdę atrakcyjne promocje. Należy jednak pamiętać, że poszukiwania tanich linii rzadko kiedy idą w parze np. z promocjami last minute, a cały plan urlopowy należy dostosować do terminów zarezerwowanych lotów. Uwaga: zawsze pamiętaj o zapoznaniu się z wymogami odnośnie bagażu i ewentualnych dopłat!

Last minute – dla osób z dużym refleksem

Oferty tego rodzaju najczęściej obejmują kurorty all-inclusive i pojawiają się w sytuacjach, kiedy biuro podróży chce prędko skompletować członków turnusu. Ten rodzaj podróżowania z pewnością sprawdzi się wśród osób o dużej elastyczności dni urlopowych.

Faza druga – wyjazd

Wybór tańszego środka transportu i lokalu to nie jedyne możliwości zaoszczędzenia na wakacyjnym wyjeździe. Zmniejszenie wydatków jest możliwe także bezpośrednio na miejscu!

Zidentyfikuj lokalny dyskont

Proceder korzystny szczególnie w przypadku wyjazdu do innego kraju. Dzięki zakupom w popularnych sieciówkach unikniesz przepłacania za zakupy w sklepach „dla turystów”, a zaoszczędzone pieniądze z pewnością przydadzą Ci się podczas kupowania pamiątek.

Komunikacja miejska zamiast auta

Wypożyczenie auta w obcym kraju zawsze wiąże się ze zwiększeniem wydatków – dlaczego nie skorzystać z komunikacji zbiorowej? Przy częstych podróżach skorzystanie z biletów okresowych przyczynia się do oszczędności rzędu kilkudziesięciu procent! Sprawdź również, czy miejsce do którego podróżujesz dysponuje swoim systemem rowerów, którymi przez określony czas można podróżować za darmo.

Planujesz podróż dla całej rodziny? Na zorganizowanej wycieczce przyda Ci się dodatkowa gotówka? Skontaktuj się z przedstawicielami TAKTO Finanse, którzy doradzą Ci optymalną wysokość raty i zaprezentują klarowną i jasną umowę. Szybka pożyczka dla każdego!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni