Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Wyprawka szkolna – co powinno się w niej znaleźć?

DZIECKO Opublikowano: 26.08.2019

Przełom sierpnia i września bywa niezwykle wrażliwym okresem dla domowych budżetów. To wtedy wydatki związane z sezonem urlopowym są zastępowane kosztami wyposażenia dzieci w przybory szkolne. Lista takich zakupów potrafi być naprawdę długa – jak zaopatrzyć dziecko we wszystkie wymagane pomoce naukowe i niczego nie przeoczyć? Zapoznaj się z naszym artykułem i stwórz własny niezbędnik ucznia!

Kompletna wyprawka szkolna – o czym powinieneś pamiętać?

Artykuły szkolne, które z całą pewnością będą potrzebne Twojemu dziecku, można podzielić na kilka podstawowych kategorii. Oczywiście, ilość przyborów do szkoły zmienia się wraz z wiekiem. O ile trudno oczekiwać, iż uczeń szkoły średniej będzie potrzebował farb akwarelowych bądź plakatowych, przydatny może okazać się nowy, zaawansowany kalkulator.

Sugerowany podział artykułów szkolnych:

  • podręczniki (oraz zeszyty ćwiczeń itp.),
  • odzież (strój na WF, buty zmienne, worek na buty),
  • akcesoria do przechowywania pozostałych przedmiotów (plecak, piórnik),
  • przybory szkolne (długopisy, ołówki, kredki itp.),
  • artykuły papiernicze (zeszyty, bloki rysunkowe i techniczne itp.).

Podręczniki nie tylko do szkoły

W myśl aktualnych rozporządzeń, rodzice uczniów szkół podstawowych nie muszą zaopatrywać swoich dzieci w podręczniki i zeszyty ćwiczeń – obowiązek ten spoczywa teraz na placówkach oświaty, które środki na ten cel otrzymują z budżetu państwa. Zaoszczędzone dzięki temu pieniądze możesz przeznaczyć m.in. na poszukiwanie interesującego hobby. Podręcznik do nauki gry na gitarze lub kurs rysunku to znakomita odskocznia od codziennych zajęć lekcyjnych!

 

 

 

 

 

 

Szukasz akcesoriów na WF? Postaw na prostotę!

Kompletując strój i buty na WF dla dziecka, warto zastanowić się dwa razy przed zakupem drogiego, profesjonalnego wyposażenia sportowego. Wybierając markowy sprzęt musisz pamiętać, iż najmłodsi sportowcy wykazują się godnym podziwu poświęceniem na boisku i bardzo szybko rosną. Istnieje ryzyko, że pieczołowicie dobrane akcesoria nie przetrwają okresu od września do czerwca. Należy również pamiętać o aspektach praktycznych. Ćwiczenia WF to cała gama rozmaitych gier zespołowych, a buty do piłki nożnej nie sprawdzą się podczas koszykówki (i odwrotnie) – lepszym wyborem będzie uniwersalne obuwie sportowe.

Z myślą o zachowaniu porządku

Odpowiednio dobrane plecaki i piórniki pozwolą zachować porządek wśród przyborów i pomocy naukowych młodego ucznia. W przypadku dzieci z klas 1-3 warto rozważyć piórnik przedzielony gumkami, które zapobiegają swobodnemu przemieszczaniu się rozmaitych kredek i flamastrów. Starsze dzieci z pewnością będą wolały piórniki-saszetki, które zajmują mniej miejsca w plecaku (nierzadko jest on pełen po brzegi).

Plecak to jeden z najważniejszych elementów uczniowskiego rynsztunku. Odpowiedni dobór modelu jest kwestią niezwykle istotną, która ma wpływ na prawidłową postawę, prosty kręgosłup i ogólną wygodę. Nie kupuj plecaka przez internet – udaj się z dzieckiem do sklepu osobiście, aby wspólnie wybrać najbardziej odpowiedni egzemplarz.

Przybory szkolne – do wyboru, do koloru

Kanon niezbędnych przyborów szkolnych jest niezmienny od dekad: długopisy, ołówki, gumka, temperówka czy kredki to standardowe wyposażenie każdego ucznia. Warto jednak pamiętać o detalach i dobrać ołówki o różnej twardości, a także zadbać o różne kolory długopisów.

Niezbędne artykuły papiernicze

Wśród całej gamy dostępnych na rynku zeszytów napotkać można m.in. wzory w linię, kratkę czy gładkie, występujące w różnych rozmiarach. Warto się zastanowić, jak obszerne notatki będą prowadzone w danym zeszycie oraz ile godzin lekcyjnych w tygodniu zajmują poszczególne przedmioty. Zeszyt do języka polskiego zazwyczaj powinien być grubszy od tego do wiedzy o społeczeństwie, a matematyka prawdopodobnie pochłonie więcej miejsca niż chemia.

Powrót do szkoły często oznacza także dodatkowe wydatki, które nie są związane bezpośrednio z edukacją, np. na nowe ubrania, sprzęt elektroniczny czy biurko. Jeśli nie masz wystarczająco dużo środków na to, by je pokryć, wystąp o niezbędną pożyczkę do TAKTO Finanse. Z nami podpiszesz przejrzystą, zrozumiałą umową na elastycznych warunkach bez ukrytych kosztów. Nie daj zaskoczyć się jesiennym wydatkom!  

 

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni