Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Zarządzanie domowym budżetem z pomocą aplikacji

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 24.09.2019

Rozsądne dysponowanie pieniędzmi to najważniejszy fundament skutecznego oszczędzania. Zmniejszenie wydatków można rozważać na wielu różnych płaszczyznach, np. układając roczny plan finansowy czy szukając oszczędności podczas organizowania przyszłorocznych wakacji. Rozważając kolejne zmiany w domowym budżecie, warto sięgnąć po nowoczesną technologię, np. po mobilne aplikacje do analizowania i planowania wydatków. Jak zacząć przygodę z elektroniczną analityką naszego portfela?

Zaprzyjaźnij się z aplikacją swojego banku

Banki nieustannie starają się o pozyskanie nowych klientów, prześcigając się we wdrażaniu licznych udogodnień. Osoby, które chcą mieć dużą kontrolę nad wydatkami, z pewnością docenią funkcję kategoryzacji przelewów online i transakcji wykonanych kartą.  Jest ona dostępna w dedykowanych aplikacjach bankowych oraz po zalogowaniu się na stronie internetowej banku. O ile struktury w poszczególnych bankach mogą się nieznacznie różnić, najczęściej występujące kategorie to m.in.:

  • wyjścia i wydarzenia (zakupy w pubach, bilety do kina i na koncerty),
  • przejazdy (bilety komunikacji miejskiej),
  • jedzenie poza domem (restauracje),
  • żywność i chemia domowa (zakupy w supermarketach),
  • odzież i obuwie (sklepy z ubraniami),
  • remont i ogród (markety budowlane),
  • multimedia i książki (księgarnie, sklepy muzyczne).

Aplikacje bankowe prezentują użytkownikom klarowne i niezwykle szczegółowe dane na temat ich wydatków poniesionych na przestrzeni ostatnich miesięcy. Korzystanie z nich wiąże się jednak z jedną istotną niedogodnością – nie uwzględniają one płatności dokonanych gotówką oraz (w przypadku oddzielnych kont bankowych) wydatków dokonanych przez małżonka czy partnera.

 

 

 

 

 

 

Osobisty doradca finansowy w Twojej kieszeni

Rozwiązanie problemu braku automatyzacji jest bardzo proste, wymaga jednak systematyczności i sumienności. Na szczęście sklepy z aplikacjami na systemy iOS oraz Android są pełne programów, które umożliwiają ręczne prowadzenie ewidencji wydatków. Nierzadko jest ono bardziej zaawansowane niż w przypadku aplikacji bankowych – użytkownik ma możliwość stworzenia wielu własnych indywidualnych kategorii i przypisania im własnych limitów czy powiadomień.

Czym sugerować się podczas wyboru takiej aplikacji? Ważnym czynnikiem jest z pewnością dostęp do rozwiązań chmurowych, dzięki któremu wpisane przez Ciebie informacje nie będą znajdować się tylko na jednym urządzeniu. Opcja ta jest kluczowa w momencie zmiany bądź utraty telefonu. Przyda się też, gdy organizację budżetu prowadzą dwie osoby, które chcą mieć dostęp do wszystkich informacji.

Oba rozwiązania można także stosować hybrydowo, prowadząc np. ewidencję przelewów i płatności kartą za pomocą aplikacji bankowej i spisując jednocześnie wydatki gotówkowe w aplikacji. Najważniejszym czynnikiem pozostaje wówczas dokładność w prowadzeniu zapisów i analizowanie poniesionych kosztów.

Dzięki aplikacjom mobilnym wydasz mniej

Korzystanie z mobilnych aplikacji daje dostęp do wielu metod oszczędzania. Zainstaluj na swym urządzeniu porównywarkę cen (np. Ceneo) oraz program do zbierania informacji na temat kuponów promocyjnych (np. Pepper, Qpony). Regularne korzystanie z tego oprogramowania może przynieść Ci znaczące comiesięczne oszczędności.

Nie można jednak wykluczyć nagłej sytuacji, gdy nie będziesz w stanie przewidzieć zapotrzebowania na nadprogramową gotówkę. O dodatkowe fundusze wystąp do TAKTO Finanse – rzetelnego pożyczkodawcy, który oferuje swoje usługi w oparciu o proste, elastyczne umowy.

 

Pilnie potrzebujesz gotówki? TAKTO Finanse pomoże!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni