Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ach to szycie! Twoja nowa torba na lato

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 24.06.2016

Stwórz coś wyjątkowego i tylko Twojego. Oszczędność pieniędzy i ogromna satysfakcja gwarantowana!

Marzy Ci się nowa torba? Najlepiej kolorowa (bo przecież mamy lato), mieszcząca cały Twój codzienny bagaż, a w dodatku super modna. I te myśli pewnie pryskają zaraz po tym, jak znajdziesz w sklepie jakąś kandydatkę i zerkniesz na jej cenę.

 

Nie martw się, tylko zrób ją sama! Ale najpierw przeczytaj nasz artykuł :)
Tym razem podpowiadamy, jak krok po kroku stworzyć coś pięknego i tylko Twojego. Oszczędność pieniędzy i ogromna satysfakcja gwarantowana!

Przygotowanie

Potrzebujesz przede wszystkim materiału - najlepsza będzie bawełna, sztywne płótno lub filc. Kupisz go w pasmanterii lub hurtowni, ale także w Internecie. A jeśli mieszkasz w większym mieście, wystarczy odwiedzić niezawodną Ikeę, gdzie ceny materiałów zaczynają się od ok. 10 zł za metr. Dodatkowo zaopatrz się w ostre nożyczki, szpilki oraz igłę z nitką.


Niżej podajemy przykładowe wymiary Twojej nowej torby, które oczywiście możesz dowolnie zmienić i dopasować do swoich potrzeb.

Krok 1

Wytnij z materiału prostokąt 80 cm x 38 cm oraz dwa „chudsze” na uszy o wymiarach 60 cm x 10 cm.

Krok 2

Złóż duży prostokąt na pół lewą stroną materiału do góry, tak żeby uzyskać prostokąt o wymiarach 40 cm x 38cm.

Krok 3

Upnij złożony materiał szpilkami, aby się nie rozszedł i zszyj dwa dłuższe boki (te po 40 cm) torby, aby powstała duża kieszeń. Najlepiej zszyj torbę prostym, ale mocnym ściegiem „za igłą”:

 

Ścieg za igłą

Źródło: szyjenobotolubie.blogspot.com

Krok 4

Górną krawędź torby wywiń na zewnątrz (materiał nadal jest lewą stroną do góry) na około 2 centymetry i przeszyj wzdłuż, aby uzyskać gładkie wykończenie górnej części torby.

Krok 5

Czas na uszy. Po kolei złóż każdy z dwóch długich prostokątów na pół wzdłuż dłuższej krawędzi (tym razem od razu lewą stroną materiału do środka), a następnie każdą z połówek oddzielnie jeszcze raz na pół z zawinięciem do środka (brzegi materiału łączą się ze sobą w jego środku - na linii pierwszego złożenia). Twoje uszy mają teraz szerokość 2,5 cm. Zszyj tak złożone paski wzdłuż, przez ich środek.

Krok 6

Do wcześniej zszytej i nadal wywiniętej na lewą stronę torby przymierz przygotowane uszy - ich krótkie końcówki powinny znajdować się około 5 cm od górnej krawędzi torby. Pamiętaj, że oba brzegi jednego ucha powinny być przyszyte do tej samej strony torby.

Uszy torby

 

Przypnij krawędzie uszu szpilkami, a następnie mocno przyszyj, najlepiej krzyżując przeszycia, aby mieć pewność, że torba wytrzyma przyszłe ciężary. Staraj się to zrobić możliwie prosto, ponieważ na prawej stronie torby będą widoczne te przeszycia.

Krok 7

Wywiń torbę na prawą stronę i gotowe! :)

 

 

Marzysz o maszynie do szycia? >>> TAKTO Finanse pomoże w rozwijaniu pasjiOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni