Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Bezpieczna woda

DZIECKO Opublikowano: 12.07.2016

Udalny letni dzień oznacza wodę. Dla ochłody i zabawy. Koniecznie zadbaj wtedy o bezpieczeństwo swoich pociech i swoje

Lato i wakacje to piękny czas. Zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Nawet jeśli nie stać Cię na wczasy za granicą czy wyjazd nad morze, to nadal możesz liczyć na świetny urlop, weekend czy chociaż niedzielne popołudnie.

 

W Polsce, a może nawet w bliskiej okolicy swojej miejscowości znajdziesz mnóstwo miejsc, gdzie można wypocząć razem z maluchami. Rzeki, jeziora, zalewy. Bo udany upalny dzień oznacza wodę. Dla ochłody i zabawy. Jednak, aby taki pobyt był naprawdę udany, koniecznie zadbaj o bezpieczeństwo swoich pociech, a także swoje. Spraw, abyście wracali szczęśliwi prosto do domu, a nie jechali przerażeni na pogotowie.

Daj dobry przykład

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko słuchało Twoich rad, sam się do nich stosuj i daj mu dobry przykład. Specjalna wskazówka dla dorosłych: nigdy nie wchodź do wody po alkoholu i innych środkach odurzających, właśnie wtedy zdarza się najwięcej wypadków i utonięć.

Tylko w odpowiednich miejscach

Wybieraj miejsca, w których kąpiel jest dozwolona, najlepiej takie z ratownikiem. To da Tobie i Twoim dzieciom maksimum bezpieczeństwa. Zwracaj uwagę na tabliczki informacyjne oraz flagi: biała to kąpielisko strzeżone, a czerwona – zakaz kąpieli. Nie oddalaj się od obszaru wody oznakowanego bojami, wtedy tracisz gwarancję odpowiednio szybkiej reakcji ratownika.

Z dobrym sprzętem

Zaopatrz dzieci w dmuchane gadżety typu kółka czy rękawki. Przy wypływaniu na głębszą wodę, np. łódką czy kajakiem zawsze zakładajcie kapoki. Przed użyciem jakiegokolwiek sprzętu wodnego sprawdź go dokładnie poza wodą, aby uniknąć potem przykrych niespodzianek.

Bez szoku dla organizmu

Nie wskakuj rozgrzany do zimnej wody. To stwarza ryzyko wstrząsu termicznego, co bardzo szybko doprowadzi Cię do szpitala. Zanurzaj się stopniowo i najpierw schłodź okolicę serca, karku oraz twarz. Nigdy nie skacz na główkę do nieznanego zbiornika, to ogromne ryzyko nawet dla doświadczonych pływaków.

Po prostu komfortowo

Pamiętaj też o kilku drobiazgach, z pozoru mało ważnych, ale dzięki temu Ty i cała Twoja rodzinka będziecie wspominać czas nad wodą tylko miło:

- nie pływaj na czczo i po dużym posiłku, zjedź coś lekkiego godzinę przed,

- po wodnych harcach wybierz się na konkretny obiad lub kolację,

- wycieraj się ręcznikiem po wyjściu z wody i nie siedź na wietrze w mokrym ubraniu,

- zawsze smaruj siebie i dzieci wodoodpornym kremem z filtrem.

 

To co? Gotowi na bezpieczne, wodne atrakcje?

 

Planujesz wyjazd-niespodziankę dla rodziny? >>> Z TAKTO Finanse będzie jeszcze lepszy!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni