Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Bezproblemowa pożyczka – gdzie najlepiej ubiegać się o dodatkowe środki?

POŻYCZKI Opublikowano: 17.04.2022

Na przestrzeni ostatnich lat na naszym blogu pojawiło się wiele argumentów przemawiających za wyborem oferty od TAKTO Finanse. Jednakże, doskonale wiemy, że oferty pozabankowych przedsiębiorstw finansowych nie zawsze odpowiadają na potrzeby osób poszukujących dodatkowych środków. Czym powinna cechować się odpowiednia pożyczka? Gdzie najlepiej szukać wsparcia finansowego?

Jaka powinna być pożyczka? Gdzie najlepiej jej szukać?

Firmy pożyczkowe nieustannie pracują nad dostosowaniem swojego produktu finansowego do jak najszerszego grona odbiorców. Należy podkreślić jednak, że nasza działalność podlega licznym ograniczeniom. Są one związane zarówno z wewnętrznymi procesami analizy zdolności kredytowej wnioskodawcy, jak i z obowiązującymi przepisami. Wśród najważniejszych przepisów, które wpływają na możliwość udzielenia pożyczki, warto wyróżnić m.in. ustawę o kredycie konsumenckim czy ustawę antylichwiarską.

Przed udzieleniem pożyczki starannie weryfikujemy zdolność kredytową i historię dotychczasowych zobowiązań finansowych przyszłych klientów. W sytuacji, w której wysokość miesięcznej raty byłaby niewspółmierna do osiąganych dochodów, wzrasta ryzyko niewypłacalności. Firmy pożyczkowe z podobną ostrożnością podchodzą do sytuacji, w których potencjalny pożyczkobiorca posiada nieuregulowane należności w bazach BIK i BIG. Przedsiębiorstwa, które decydują się udzielać pożyczki osobom zadłużonym, nierzadko doliczają do niej wysokie „zabezpieczenia” w postaci dodatkowych kosztów.

Prywatna pożyczka – gdzie najlepiej starać się ją uzyskać?

Osoby, które nie są w stanie uzyskać potrzebnej im pożyczki od banku lub przedsiębiorstwa pozabankowego, powinny zapoznać się ze specyfiką sektora pożyczek prywatnych, zawieranych pomiędzy dwoma osobami (a nie firmami). Przepisy nie wymagają od pożyczkodawcy zweryfikowania historii kredytowej pożyczkodawcy – może on udzielić wsparcia osobie zadłużonej zgodnie z ustalonym pomiędzy nimi porozumieniem.

Pożyczki od osób prywatnych są również mniej restrykcyjne w zakresie wysokości odsetek czy liczby rat. Zdecydowana większość ustaleń na temat czasu obowiązywania umowy, liczby transz czy całkowitej wysokości oprocentowania leży w gestii indywidualnych ustaleń obu zainteresowanych stron. Warto pamiętać, że pożyczka w obrębie rodziny czy znajomych nadal musi spełniać pewne wymogi formalne – jednym z nich jest pisemna forma umowy (w przypadku pożyczki o wartości powyżej 1 000 złotych) oraz odprowadzenie podatku od czynności cywilno-prawnych.

Skorzystaj z pożyczki TAKTO Finanse

Natrafiłeś na niespodziewane wydatki, którym podołać może wyłącznie długoterminowa pożyczka? Gdzie najlepiej szukać wsparcia finansowego? Postaw na ofertę naszej firmy – pożyczka od TAKTO Finanse to maksymalnie 12 000 złotych, które pożyczkobiorca spłaca w dogodnych dla siebie ratach przez okres od 6 do aż 42 miesiące. Dołącz do zadowolonych klientów naszej marki i przekonaj się, że szybka i bezpieczna pożyczka na raty TAKTO Finanse może spełnić wszystkie Twoje oczekiwania.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni