Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Biegiem po oszczędności

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 10.05.2017

Bieganie jest drogie? Wcale takie nie musi być. Sprawdź nasze sposoby na zdrowe oszczędnościChcesz pędem wrócić do formy (albo rozmiaru) sprzed zimy? Zacznij biegać! Jeżeli powstrzymuje Cię wizja sporych wydatków na start, koniecznie sprawdź, co jest naprawdę potrzebne początkującemu biegaczowi, a co stanowi zbytek, bez którego z łatwością się obejdziesz.

Plener

Do biegania potrzebujesz miejsca. Niekoniecznie na bieżni, bo bieganie w plenerze ma o wiele więcej plusów, niż tylko te związane z brakiem kosztów.

 

Biegając w plenerze:

- nie ponosisz kosztów związanych z zainwestowaniem w bieżnię elektryczną czy też comiesięczne opłacanie klubu fitness czy siłowni

- nie nudzisz się – możesz wybierać różne trasy czy pory dnia, w jakich biegasz. Zmieniać się będzie też pogoda i pory roku. Nigdy nic nie będzie takie samo!

- nie musisz czekać, aż ktoś, kto wszedł na bieżnię na siłowni przed Tobą, skończy swój trening

 

Minusy biegania w plenerze to na przykład konieczność dotarcia do odpowiedniego miejsca treningu – gdy mieszkasz w centrum miasta, bieganie przy ruchliwych ulicach nie będzie należało do przyjemności. Innym minusem może pogoda, która w Polsce wiadomo, że potrafi być kapryśna. Ale czy to nie jest tylko zwykła wymówka?

Dobre buty

Do biegania potrzebujesz dobrych butów. Dobrych, nie znaczy drogich, bo nie o markę tak naprawdę chodzi (tym bardziej, że planujesz biegać rekreacyjnie, a nie wyczynowo), a o komfort użytkowania i zmniejszenie ryzyka kontuzji do minimum. Czym się zatem kierować przy zakupie butów, jeśli nie ceną? Najlepiej opiniami innych biegaczy (na przykład internautów), choć oczywiście trafisz na takie, które będą sugerować „albo sprzęt z wyższej półki, albo żaden” (a tak przy okazji, po piasku biega się najlepiej boso). Warto też przed zakupem zasięgnąć opinii obsługi sklepu – niekoniecznie profesjonalnego sklepu dla biegaczy, ale nawet zwykłej sportowej sieciówki.

Wygodne ubranie

Ubranie biegacza nie musi być modne, a wygodne. Obejdziesz się bez siateczkowych wstawek zapewniających doskonałą wentylację w Twojej koszulce, bo i tak po treningu pójdziesz pod prysznic. Jedyne, co jest naprawdę ważne, to to, by odzież do biegania nie krępowała Twoich ruchów i była w miarę przewiewna.

W swojej szafie na pewno znajdziesz coś, w czym możesz rozpocząć przygodę z bieganiem. Dobrze, żeby spodenki czy bluza miały kieszenie zapinane na zamek, żeby klucze do domu były w nich podczas treningu bezpieczne.

Panie powinny jednak zainwestować w bieliznę sportową – odpowiednio dobrany stanik sportowy mocno wpłynie na komfort podczas biegania. Ale też nie trzeba go kupować w markowych sklepach.

Odblaski

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Zwłaszcza jeśli biegasz po zmroku, koniecznie musisz wyposażyć się w elementy odblaskowe – może się okazać, że takie elementy są naszyte na Twojej kurtce lub spodenkach, ale mogą być one nie wystarczające. Lepiej zainwestować w opaskę odblaskową albo kamizelkę lub specjalnie lampki – wiadomo, że zdrowie jest bezcenne i na nim nie można oszczędzać (tym bardziej, że to zakupy rzędu kilku lub kilkunastu złotych).

Etui na telefon

To wydatek zwykle rzędu 10-20 złotych. Nie jest niezbędny, ale jesteśmy tak przyzwyczajeni do trzymania telefonu przy sobie, że gdy go zostawisz na czas treningu w domu, możesz czuć się nieswojo. Poza tym wystarczą jeszcze tylko zwykłe douszne słuchawki, by dać się ponieść nogom i ulubionej muzyce.

Woda

Jeśli pragniesz dać z siebie wszystko na treningach, musisz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Przesadą byłoby jednak już na początku przygody inwestowanie pieniędzy w plecak z bukłakiem. Może warto zacząć od zwykłej butelki z wodą, którą możesz zostawić w krzakach na trasie przebieżki.

Inne akcesoria

Mogą być przydatne, ale nie muszą – na przykład jeżeli biegasz po zmroku lub tuż przed jego nastaniem, czapka z daszkiem nawet upalnym latem będzie zbędnym wydatkiem. Zawsze dokładnie przemyśl, czy zakupy podyktowane są spontaniczną zachcianką czy faktyczną potrzebą.

A jeśli chodzi o zachcianki, wcale nie jest powiedziane, że masz ich sobie zawsze odmawiać. Bo jeśli po kilku miesiącach zachce Ci się biegać jeszcze więcej, na zachętę i w nagrodę, jak najbardziej możesz kupić sobie profesjonalne buty do biegania albo jakiś przydatny gadżet dla biegaczy.

 

Potrzebujesz pieniędzy na „wyprawkę” do biegania? >>> Skontaktuj się z TAKTO Finanse.

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni