Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Blue Monday czyli jak przeżyć najgorszy dzień w roku?

ROZRYWKA Opublikowano: 17.01.2020

Blue Monday to inaczej „najbardziej depresyjny dzień w roku”. Pojęcie to zostało rozpowszechnione przez Cliffa Arnalla, brytyjskiego psychologa z Uniwersytetu w Cardiff. Arnall jest autorem „matematycznego wzoru”, według którego właśnie na trzeci poniedziałek stycznia nakładają się wybitnie niekorzystne czynniki ekonomiczne, meteorologiczne oraz socjologiczne. W tym roku Blue Monday przypada 20 stycznia. Dlaczego to właśnie ten dzień ma być dla nas najgorszym dniem roku?

Czy Blue Monday jest oparty na podstawach naukowych?

Cliff Arnall twierdzi, że na Blue Monday składa się szereg czynników m.in. pogoda, posiadany po świętach dług (dla wielu os

ób znaczący), otrzymywane wynagrodzenie (dla wielu osób za niskie), ilość dni pozostałych od Bożego Narodzenia (bardzo duża) i… stopień niezrealizowania postanowień noworocznych (zwykle o tej porze duża część osób właśnie je odpuściła albo zaczyna odpuszczać)! Nietrudno domyśleć

się, że ta mieszanka czynników, pozbawionych wspólnego mianownika, mocno rozmija się z zasadami nauk ścisłych. Ale wiele mediów tego dnia przypomni, że oto mamy najgorszy dzień w 2020 roku.

Zwalcz poniedziałkową depresję

Pomimo faktu, iż Blue Monday nie spełnia żadnych kryteriów, jakimi powinna cechować się kompletna praca naukowa, doskonale wpasowuje się on w realia ponurego stycznia. Temat owego depresyjnego poniedziałku jest także chętnie podchwytywany przez rozmaite portale life-style’owe oraz telewizje śniadaniowe. Oczywiście, klątwy Blue Monday nie należy traktować zbyt poważnie – osoby przesądne powinny jednak zastosować się do kilku uniwersalnych wskazówek.

 

 

 

1. Nie podejmuj kluczowych decyzji

Jeśli argumentacja Cliffa Arnalla wydaje Ci się przekonująca, potraktuj ten dzień z należytą ostrożnością. Unikaj trudnych oraz wymagających decyzji i ogranicz się do „planu minimum”. Postaraj się przełożyć istotne zadania na kolejne dni.

 

2. Tego dnia zrób dla siebie coś ekstra

Wyjście do kina, pójście do restauracji czy wybranie się do ulubionego sklepu, to tylko niektóre sposoby na odczynienie klątwy Blue Monday. Dzień ten może być również dobrą okazją do spotkania z przyjaciółmi czy błogiego, niczym nieskrępowanego lenistwa.

 

3. Przechytrz poniedziałkowego pecha

Najbardziej zaangażowani zwolennicy walki z depresyjnym poniedziałkiem powinni rozważyć wytoczenie najcięższych dział. W końcu (jak powszechnie wiadomo) pech nie dosięgnie Cię, jeśli nie będzie miał ku temu okazji. Wypisz na ten dzień urlop na żądanie, zamknij się w zaciszu swoich czterech kątów i poświęć ten dzień na ulubione hobby, książkę czy film – Blue Monday wyda Ci się piękniejszy niż kiedykolwiek!

 

Na szczęście, istnieje cały szereg działań, których Blue Monday nie zdoła popsuć. Jedną z nich jest wygodna pożyczka od TAKTO Finanse – firmy specjalizującej w pożyczkach długoterminowych. Zobowiązanie od TAKTO Finanse może opiewać nawet na 12 000 złotych, które będziesz mógł rozłożyć nawet na 40 dogodnych rat. Niech najbardziej depresyjny dzień w roku pomoże Ci wytrwać w noworocznych postanowieniach takich jak nauka jazdy na nartach, remont, albo rozpoczęcie kursu na prawo jazdy. Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni