Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Co zrobić, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

POŻYCZKI Opublikowano: 24.04.2022

Potrzebujesz szybko zorganizować dodatkowe pieniądze, lecz kilkakrotnie spotkałeś się z odmową banku czy firmy pożyczkowej? Istnieje kilka czynników, które mogą być przyczyną takiego stanu rzeczy. Zapoznaj się z przygotowanym przez nas artykułem i dowiedz się, co zrobić w sytuacji, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki. Źródło Twojego problemu może okazać się zupełnie inne niż początkowo zakładałeś.

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki: sprawdzamy historię kredytową

Zdecydowana większość odmownego rozpatrzenia wniosków pożyczkowych jest skutkiem jednego z dwóch czynników – zbyt niskiej zdolności pożyczkowej lub negatywnych wpisów w historii pożyczkowej. Znając swoje przeciętne wynagrodzenie oraz ponoszone cyklicznie koszty, jesteśmy w stanie relatywnie łatwo określić optymalną dla nas wysokość miesięcznej raty.

Sytuacja staje się odrobinę bardziej skomplikowana w przypadku prób samodzielnego określenia swojej historii kredytowej. Warto podkreślić, że podmioty zajmujące się gromadzeniem danych na temat informacji kredytowych, takie jak BIK czy BIG InfoMonitor, nie przekazują z własnej inicjatywy danych na temat zaciągniętych zobowiązań. W sytuacji, w której dana osoba padnie ofiarą kradzieży tożsamości (wraz z wyłudzeniem pożyczki), może ona dowiedzieć się o tym w znacznie późniejszym czasie.

Warto pamiętać jednak, istnieją proste i skuteczne metody do obrony przed złodziejami tożsamości. Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą m.in. odpłatne alerty BIK, które wyślą do nas stosowny komunikat za każdym razem, gdy ktoś spróbuje zaciągnąć pożyczkę za pomocą naszych danych. Coraz większą popularność zdobywają usługi, takie jak Bezpieczny PESEL – osoby, które umieszczą swoje dane w tej bazie deklarują, że nie są aktualnie zainteresowane pożyczką bądź zakupem ratalnym.

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, poproś o pomoc osoby prywatne

Banki i przedsiębiorstwa pożyczkowe funkcjonują w oparciu zarówno o obowiązujące prawo (m.in. kodeks cywilny, ustawa o kredycie konsumenckim czy ustawa antylichwiarska), jak i wewnętrzne wytyczne. W sytuacji, gdy sytuacja materialna klienta nie mieści się w widełkach pożyczkodawcy, należy liczyć się z otrzymaniem decyzji odmownej.

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, o pomoc warto poprosić rodzinę bądź przyjaciół. Osoby prywatne nie muszą (lecz w dalszym ciągu mogą) sprawdzać historii kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach BIK oraz BIG. Co więcej, prywatni pożyczkobiorcy dysponują o wiele większą swobodą w zakresie określenia formy pożyczki – zarówno pod względem liczby możliwych rat, jak i całkowitej kwoty odsetek (bądź ich braku).

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, warto rozejrzeć się za lombardem

W sytuacjach podbramkowych pomocne mogą być popularne lombardy. Choć skorzystanie z ich oferty będzie wymagać od nas wyznaczenia odpowiednio wartościowego przedmiotu pod zastaw, nie będziemy musieli obawiać się, że punkt odmówi nam obsługi ze względu na naszą historię kredytową.

Przypominamy jednak, że do kwestii pozytywnej historii kredytowej należy podchodzić z powagą. Posiadanie nieuregulowanych należności może przynieść nam szereg problemów zarówno przy okazji pomniejszych zakupów na raty, jak i przy podejmowaniu najważniejszych finansowo decyzji, takiej jak kredyt hipoteczny.Ocena: 5.0/5 ( 3 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni