Zadzwoń: 801 006 206, 22 456 3000 pn-pt 8-21
Napisz do nas: info@taktofinanse.pl

Co nam dają pieniądze?

23.12.2016  

Co dają Ci pieniądze

Dobrze je posiadać, ale… co właściwie nam dają? Dzięki nim stać nas na wiele rzeczy, czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Poznaj korzyści płynące z posiadania pieniędzy i zastanów się, jaką rolę pełnią w Twoim życiu.

 

Komfortowe życie

 

Wygodne mieszkanie, dobry samochód, wizyty w restauracji, SPA – pieniądze pozwalają prowadzić określony styl życia, urządzić dom ze smakiem i spędzać czas w sposób dostarczający radości. Dzięki nim możemy zaoszczędzić własny czas i opłacić wykonanie prac, których nie lubimy robić, np. mycie okien czy samochodu.

 

Poczucie bezpieczeństwa i stabilności

 

Pieniądze stanowią rodzaj zabezpieczenia w nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki nim można łatwiej sobie poradzić, gdy pojawią się problemy, np. zapłacić za wizytę lekarską i badania w przypadku złego samopoczucia. Wypłacana co miesiąc pensja pozwala zaspokajać bieżące potrzeby, a także często „odkładać na czarną godzinę”.

 

Wolność wyboru

 

Gdy nasz budżet jest mocno ograniczony to liczba rzeczy, które możemy zrobić również taka pozostaje. Pieniądze pozwalają na dostęp do większej liczby rozrywek, na zakup rzeczy, które nam się podobają, nawet jeżeli nie należą do najtańszych. Gdy mamy pieniądze możemy nie przyjmować propozycji zawodowych, które nam nie odpowiadają, a dzięki dużemu budżetowi na wakacje jesteśmy w stanie wybrać się tam, gdzie chcemy.

 

Możliwość realizowania marzeń i pasji

 

Niektóre hobby są kosztowne, wymagają zakupu sprzętu i doskonalenia umiejętności podczas szkoleń. Gdy mamy sporo pieniędzy, możemy realizować niemal każdą pasję, nawet jeśli wymaga nakładów finansowych. Pozwala także spełniać marzenia, np. opłacić skok ze spadochronem, kurs nurkowania, podróże do egzotycznych krajów czy prestiżowe studia.

 

Możliwość pomocy innym

 

Kiedy posiadamy pieniądze możemy udzielić pomocy przyjaciołom, gdy gorzej im się wiedzie. Mamy także możliwość wsparcia organizacji charytatywnych, osób chorych, mających poważne problemy. Pieniądze pozwalają także na zapewnienie lepszego startu swoim dzieciom i zapewnienie im łatwiejszego rozpoczęcia dorosłego życia.

 

Chcesz zdobyć pieniądze na realizację swoich marzeń? >>> Sprawdź ofertę TAKTO Finanse!

 

 

 


WRÓĆ
 

Wykorzystujemy pliki cookies SPRAWDŹ JAK