Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy mogę wziąć pożyczkę jak jestem na liście dłużników?

POŻYCZKI Opublikowano: 26.11.2020

Pandemia Covid-19 zachwiała równowagę finansową wielu ludzi. Osoby, które dotychczas terminowo spłacały swoje zobowiązania, na skutek utraty części wynagrodzenia lub pracy mają problem z regulacją zobowiązań. Gdzie szukać pomocy w nagłych przypadkach? Czy wzięcie pożyczki jest możliwe?

Kredyty i pożyczki w bankach

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przed udzielaniem kredytów osobom mającym problemy z terminową spłatą należności. Dlatego komercyjne banki przed wydaniem decyzji o pożyczeniu pieniędzy przeglądają rejestry BIK i BIG, aby oszacować ryzyko. Stąd też klienci znajdujący się na liście dłużników będą mieli najpewniej zamknięte drzwi do otrzymania kredytu gotówkowego. Nie oznacza to jednak, że wszystko stracone. Jeśli wpis do rejestru osób zadłużonych powstał na skutek pomyłki lub klient jest w stanie spłacić powstałe zobowiązanie to może on starać się o wykreślenie z listy i zaprzestanie przetwarzania danych osobowych. Po zakończeniu tego procesu szansę na otrzymanie kredytu powinny się zwiększyć.

Prywatne przedsiębiorstwa finansowe

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „czy mogę wziąć pożyczkę, jak jestem na liście dłużników”, przejrzyj oferty prywatnych przedsiębiorstw finansowych. Zazwyczaj podchodzą one do sytuacji materialnej klienta z większą wyrozumiałością. Polityka udzielania pożyczek nie jest tak restrykcyjna jak w tradycyjnych bankach. Jednak przedsiębiorstwa pozabankowe również kalkulują ryzyko związane z wydaniem pieniędzy klientowi. Jeśli ciążą na nim duże zobowiązania to prawdopodobnie wniosek o pożyczkę pozabankową również zostanie odrzucony. Prywatne instytucje finansowe pozostają jednak bardziej elastyczne i w niektórych przypadkach dają możliwość negocjacji podjętych decyzji. Mogą być zatem kołem ratunkowym dla tych którzy zostali wykluczeni na rynku kredytów komercyjnych.

Czy mogę wziąć pożyczkę jak jestem na liście dłużników?

 

 

 

 

 

Warto zachować rozsądek

Zanim podejmiemy decyzje o zaciągnięciu pożyczki, należy zastanowić się, czy rata będzie odpowiednia dla domowego budżetu. Trzeba mieć na uwadze, że nowe zobowiązania wymagają spłaty, a ich nadmierne nagromadzenie może być początkiem wpadnięcia w spiralę długów. Dlatego kolejne pożyczki powinny być zaciągane dopiero w ostateczności.

TAKTO Finanse do każdego przypadku podchodzi indywidualnie

Jako podmiot finansowy działający na rynku od 2012 roku zdajemy sobie sprawę jak różne potrafią być sytuacje materialne klientów. Uprościliśmy procedurę składania wniosków, aby to nie biurokracja decydowała o udzieleniu pieniędzy. Nasza pożyczka ma też długoterminowy charakter, co zmniejsza ryzyko związane ze spłatą. 40 niskich rat daje możliwość regulowania zobowiązania bez wpadania w spiralę długów. Jeśli chcesz wiedzieć, czy możesz liczyć na naszą pomoc, skontaktuj się z naszym konsultantem.


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim