Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy można dostać pożyczkę w trakcie postępowania komorniczego?

POŻYCZKI Opublikowano: 04.08.2020

Nieuregulowane należności mogą przynieść rozmaite konsekwencje. O ile niektóre zadłużenia można rozwiązać polubownie, skierowanie sprawy na drogą sądową może poskutkować egzekucją komorniczą. Czy obecność komornika wyklucza możliwość podjęcia pożyczki? Na szczęście nie, choć zauważalnie ogranicza dostępne opcje.

Gdzie dostanę pożyczkę mając komornika? Problemy związane z BIG

Warto pamiętać, że problemem związanym z toczącym się postępowaniem komorniczym, nie jest zazwyczaj sam fakt ściągania należności z miesięcznej pensji. Źródłem wszelkich komplikacji staje się obecność dłużnika w bazach danych rozmaitych biur informacji gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej (BIK). To właśnie ta informacja stanowi najczęstszą przyczynę odrzucenia wniosku o pożyczkę.

Na terenie Polski działają następujące Biura Informacji Gospodarczej:

  • Bisnode Międzynarodowe Biuro Informacji Gospodarczej,
  • BIG InfoMonitor S.A.,
  • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
  • Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
  • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.,
  • Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Obecność w powyższych bazach nie oznacza oczywiście, że rozpatrywany wniosek „z automatu” zostanie skreślony. Warto jednak pamiętać, że nota tego rodzaju wysyła potencjalnym pożyczkodawcom sygnał, że Klient może okazać się niewiarygodny. Pożyczkobiorca musi wówczas spodziewać się dość restrykcyjnych warunków udzielenia kredytowania i ograniczonego pola do negocjacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdzie dostanę pożyczkę mając komornika? Finansowanie na gruncie prywatnym

Jeśli firmy pożyczkowe odmówiły Ci finansowania, najkorzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem będzie próba uzyskania środków na gruncie prywatnym. Warto pamiętać, że umowy pomiędzy dwiema osobami fizycznymi, w której pożyczkodawca nie występuje jako firma, objęta jest nieco mniej restrykcyjnymi zapisami.

Obie strony mają pełne prawo do sprawdzenia kondycji finansowej kontrahenta, nie ogranicza ich jednak „polityka wewnętrzna” firm finansowych. Wyłączając maksymalną wysokość ewentualnych odsetek, prywatna umowa pożyczkowa gwarantuje wiele możliwości w zakresie łącznych kosztów dodatkowych czy długości trwania umowy. Wśród najpopularniejszych pożyczek prywatnych warto wyróżnić przede wszystkim:

1. Pożyczkę pod weksel

Pożyczka pod weksel to sprawdzona (i całkiem wiekowa) metoda udzielania finansowania. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z takiej formy pożyczki, powinieneś pamiętać o jak najprecyzyjniejszym sformułowaniu umowy. Zasady udzielania pożyczki pod weksel opisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

2. Pożyczkę od rodziny

Pożyczka w obrębie rodziny to kolejne zagadnienie, któremu poświęciliśmy miejsce na naszym blogu. Rozwiązanie to jest bezpieczne i darmowe – w przeciwieństwie do umowy z zupełnie obcą osobą, pożyczkobiorca nie musi uiszczać opłaty PCC w wysokości 2% od kwoty.

Gdzie dostanę pożyczkę mając komornika? Zapytaj TAKTO Finanse

Zdajemy sobie sprawę, że każdy dług to indywidualna historia. Stajemy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rozpatrujemy każdy wniosek indywidualnie. Już dziś skontaktuj się z naszymi doradcami Klienta i przekonaj się, czy możemy stworzyć ofertę specjalnie dla Ciebie.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni