Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy pożyczka dla bezrobotnych jest możliwa?

POŻYCZKI Opublikowano: 02.07.2021

Jednym z najważniejszych wyróżników pożyczek od przedsiębiorstw pozabankowych jest minimum formalności, niezbędnych do uzyskania finansowania. Warto pamiętać jednak, że wśród niezbędnych kryteriów, uprawniających do podjęcia pożyczki, znajduje się stałe miesięczne wynagrodzenie. Czy pożyczka dla bezrobotnych to popularna oferta wśród firm pożyczkowych?

Pożyczka dla bezrobotnych to ryzyko dla obu stron umowy

Każda pozabankowa firma finansowa posiada określone kryteria względem osiąganych przez wnioskodawcę dochodów. Dotyczą one nie tylko minimalnej wysokości wypłaty, od której można wnioskować o pożyczkę, lecz również odpowiedniej umowy o pracę na czas określony bądź nieokreślony bądź umowy zlecenia. Wśród czynników wpływających na szansę uzyskania pożyczki istotną rolę odgrywa również stan w danym miejscu zatrudnienia oraz długość trwania umowy (w przypadku wariantu na czas określony).

Pożyczka dla bezrobotnych byłaby produktem finansowym pozbawionym gwarancji spłaty po stronie pożyczkobiorcy, przez co musiałaby być obarczona wyższymi kosztami dodatkowymi. Rozwiązanie tego typu nie jest korzystne zarówno dla firmy pożyczkowej, jak i klienta. Na szczęście, pożyczka dla bezrobotnych jest dostępna w kilku formach i nie musi wiązać się z sięganiem po usługi przedsiębiorstw finansowych.

Pożyczka pod zastaw

Pożyczka pod zastaw posiadanych dóbr to alternatywa w sytuacji, gdy dodatkowe środki są potrzebne błyskawicznie. Pożyczka dla bezrobotnych, którzy posiadają wartościowe przedmioty pod zastaw, może być podjęta natychmiast. Lombard nie wymaga od klientów żadnych zaświadczeń na temat zatrudnienia. Najważniejszym kryterium jest zaświadczenie o własności danego przedmiotu – funkcję tę może pełnić również imienna faktura czy paragon.

Lombardy oferują skup wielu zróżnicowanych towarów, takich jak elektronika użytkowa, biżuteria czy przedmioty kolekcjonerskie. Warto pamiętać jednak, że otrzymana od lombardu pożyczka dla bezrobotnych opiewa zazwyczaj na mniej niż połowę nominalnej wartości. W momencie wykupu musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia około 150% otrzymanej w momencie zastawu kwoty.

Pożyczka pod weksel

Jednym z najważniejszych powodów, dla których pożyczka dla bezrobotnych nie znajduje się w ofercie żadnego z wiodących przedsiębiorstw finansowych są ściśle ustalone procedury, mające zapewnić wypłacalność pożyczkobiorcy. Ograniczeniom tego typu nie podlega m.in. pożyczka pod weksel, czyli umowa zawierana pomiędzy dwiema osobami prywatnymi.

Wierzyciel nie musi wymagać od pożyczkobiorcy żadnych zaświadczeń na temat zatrudnienia, obie strony mogą również swobodnie ustanawiać formę i termin uiszczenia powstałego długu. Wśród istniejących ograniczeń warto wymienić maksymalną wysokość oprocentowania – pożyczka dla bezrobotnych na weksel nie może być oprocentowana na więcej niż 100% pożyczonej sumy.

Zmieniłeś pracę? Skorzystaj z oferty TAKTO Finanse

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pożyczki i rozpocząłeś niedawno nową pracę, nie wahaj się skontaktować ze specjalistami TAKTO Finanse. Określ interesującą Cię kwotę, wypełnij wygodny wniosek online i czekaj na jego rozpatrzenie – pieniądze mogą trafić na Twoje konto już w 15 minut.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni