Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy warto ubezpieczyć pożyczkę gotówkową?

POŻYCZKI Opublikowano: 09.06.2022

Na zakup ubezpieczenia pożyczonej gotówki najczęściej decydują się osoby, które pobrały od instytucji finansowej dużą sumę pieniędzy. To niezwykle pomocne rozwiązanie w momencie, kiedy kredytobiorca znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej, związanej m.in. z nagłą utratą pracy. Czy warto ubezpieczyć pożyczkę gotówkową? Poznaj korzyści, jakie przynosi zakup pakietu ochronnego, pomagającego w spłacie pobranego kredytu.

Czy warto ubezpieczyć pożyczkę? Poznaj korzyści zabezpieczenia kredytu

Firmy udzielające pożyczek gotówkowych oferują ubezpieczenia, chroniące kredytobiorcę przed szeregiem nieszczęśliwych wypadów, związanych m.in. z utratą pracy czy nagłym podniesieniem kosztów życia. Warunki umowy ustalane są najczęściej indywidualnie, po wcześniejszym uwzględnieniu potrzeb zgłaszanych przez wnioskodawcę.

 

Zakup pakietu ochronnego to przede wszystkim sposób na uzyskanie komfortu psychicznego w momencie, kiedy do spłaty pozostała spora suma gotówki. Często na zakup ubezpieczenia decydują się osoby o niepewnej sytuacji finansowej. W momencie utraty dochodu, kredytodawca może podjąć się spłaty rat klienta. Wysokość i ilość spłacanych rat ustalana jest indywidualnie podczas podpisywania umowy.

 

Czy warto ubezpieczyć pożyczkę na wypadek ciężkiej choroby? Zakup pakietu ochronnego to nieoceniona pomoc w momencie, kiedy kredytobiorca zaczyna zmagać się z problemami zdrowotnymi, uniemożliwiającymi pracę zarobkową. W przypadku krótkich niedyspozycji klient może ubiegać się o wstrzymanie spłat pożyczki.

 

W momencie śmierci osoby spłacającej kredyt, instytucje finansowe najczęściej egzekwują nieuregulowane należności od członków najbliższej rodziny zobowiązanego. Czy warto ubezpieczyć pożyczkę gotówkową w razie nagłej śmierci? Jeżeli kredytobiorca wykupi specjalny pakiet ochronny, zyskuje zapewnienie, że w przypadku jego śmieci to ubezpieczyciel pokryje spłatę zaległej gotówki.

 

W jakiej sytuacji warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia?

Zainwestowanie w pakiet ochronny warto rozważyć szczególnie w przypadku pobrania od instytucji finansowej dużej sumy pieniędzy. Czy warto ubezpieczyć pożyczkę długoterminową? Klient, decydujący się na spłatę rat rozłożonych na dziesiątki lat, nie ma pewności, że jego sytuacja zawodowa nie ulegnie zmianie. Przepisy prawne nie nakładają obowiązku ubezpieczenia pożyczanej gotówki. Często takie rozwiązanie staje się jednak warunkiem przyznania kredytu hipotecznego w bankach. Firmy pożyczkowe oferują klientom dobrowolny zakup pakietu ochronnego.

 

Postaw na pewną pożyczkę od TAKTO Finanse

W celu przyśpieszenia procesu udzielania pożyczek, skorzystanie z usług TAKTO Finanse nie wiąże się z koniecznością wykupywania ubezpieczenia. Firmy pozabankowe to doskonały sposób na uzyskanie gotówki w szybki, bezpieczny sposób. Jeżeli jesteś zainteresowany pakietem ochronnym dla swojej pożyczki, skontaktuj się z naszym przedstawicielem i poznaj szczegóły warunków ubezpieczeń oferowanych w TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni