Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy karta kredytowa może być za darmo?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 19.11.2019

Karta kredytowa to jeden ze sztandarowych produktów większości działających w Polsce banków. Stanowią one znakomity zamiennik dla szybkich pożyczek. Znaczna część kart gwarantuje tzw. okres bezodsetkowy, w trakcie którego można uregulować należność bez żadnych dodatkowych kosztów. Jakimi kryteriami należy się sugerować  podczas wyboru karty kredytowej, aby wiązała się ona z jak najmniejszą liczbą kosztów?

Kiedy warto zdecydować się na kartę kredytową?

Rozsądne i odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej rzeczywiście może sprawić, iż nie wygeneruje ona żadnych kosztów – należy jedynie przestrzegać ustalonego przez bank terminu bezodsetkowego. Decydując się na wyrobienie karty kredytowej, warto porównać oferty kilku banków, zwłaszcza pod względem ewentualnego limitu minimalnego miesięcznych wydatków, liczby wymaganych transakcji czy rozmaitych prowizji.

Karty kredytowe doskonale sprawdzają się podczas zagranicznych wyjazdów. Ich posiadacze mogą błyskawicznie wynająć za granicą samochód, zarezerwować bilet lotniczy czy hotel. Podobnie jak karty debetowe, są one wyposażone w chargeback, niezwykle przydatną funkcję podczas zagranicznych wojaży. Dzięki niej można odzyskać pieniądze, zapłacone za nieotrzymany towar, czy otrzymać zwrot za rachunek wystawiony przez biuro podróży w stanie upadłości.

Złożeniem wniosku o kartę kredytową powinni również zainteresować się rozmaici łowcy okazji i promocji. Często bowiem zdarza się, że poszczególne banki organizują rozmaite oferty specjalne, takie jak dodatkowe środki do wydania w „zaprzyjaźnionych” sklepach internetowych, drogeriach czy księgarniach. Promocje tego typu warto monitorować, gdyż skorzystanie z nich może przynieść Ci wyraźne oszczędności.

 

 

 

Wady karty kredytowej

Karta kredytowa nie jest jednak rozwiązaniem dla każdego. Kluczowym kryterium jej przyznania jest zdolność kredytowa, budowana w oparciu o osiągane zarobki. Aby wystąpić o kartę kredytową należy mieć stałe źródło zarejestrowanych dochodów. Wiele banków decyduje się również na dolny limit wiekowy w postaci 21 lat.

Posiadanie karty kredytowej ma również negatywny wpływ na zdolność kredytową. W świetle mechanizmów, wyliczających maksymalną możliwą wysokość kredytu, korzystanie z karty kredytowej jawi się jako nieuregulowane zobowiązanie finansowe. Cecha ta jest niezwykle istotna w perspektywie ubiegania się np. o kredyt hipoteczny. Planując wystąpienie o tego rodzaju finansowanie, warto rozważyć ostateczne uregulowanie i zamknięcie rachunku kredytowego.

Nie poleca się również używania karty kredytowej do kosztownych inwestycji, które wiązałyby się z długim terminem spłaty. Obłożenie karty znacznymi wydatkami będzie wiązać się z wysokimi kosztami kredytu – lepszym rozwiązaniem jest wówczas wystąpienie o określoną pożyczkę, rozłożoną na dogodne raty. TAKTO Finanse oferuje rozłożenie zobowiązania nawet na 42 raty, a wnioskodawcy mogą wystąpić o nawet 12 000 złotych. Postaw na sprawdzonego przedsiębiorcę – wybierz TAKTO Finanse!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni