Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy można tanio zrobić stronę internetową?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 11.12.2019

 

Zakładając nową firmę trzeba pomyśleć o wielu ważnych kwestiach. Jedną z nich jest dobry wizerunek prowadzonego biznesu, także w Internecie. Ponieważ sieć jest doskonałym miejscem, by zacząć poszukiwanie klientów, warto zadbać o reprezentacyjną stronę internetową. Nawet jednoosobowa firma może błyskawicznie zaistnieć na rynku dzięki atrakcyjnej witrynie, niezależnie od rozmiaru prowadzonej działalności i jej profilu.

 

Strona na własnej domenie


Jakie powinny być pierwsze kroki, by stworzyć w sieci profesjonalny wizerunek firmy? Chociaż może się to wydawać niepotrzebne – warto zakupić własną domenę. Taka inwestycja to najczęściej wydatek raz na rok, zdarza się, że objęty preferencyjną ceną dla nowych użytkowników. Z tego powodu dobrze jest przed wybraniem hostingu dokładnie zorientować się, jakie warunki oferuje on w przypadku przedłużenia umowy na kolejne lata. Czy cena będzie taka sama, a może wyższa? Konieczne będzie też podjęcie decyzji, czy skorzystać z kompleksowego wsparcia w tworzeniu i prowadzeniu strony. Taki pakiet to pewność, że profesjonaliści z odpowiednim doświadczeniem pomogą wybudować witrynę od zera oraz zadbają o jej stabilność i pozycjonowanie. Trzeba też zakupić serwer na którym postawimy stronę. W sieci istnieje wielu usługodawców oferujących zarówno sam serwer jak i serwer oraz wsparcie techniczne jednocześnie. Można również wybrać rozwiązanie pośrednie, w którym w ramach abonamentu poza domeną i serwerem dostarczane są narzędzia potrzebne do skonfigurowania witryny i administrowania nią.
Narzędzia ułatwiające samodzielne stworzenie strony warto wypróbować w sytuacji, gdy dodatkowe koszty obsługi są zbyt wysokie. Na szczęście nie trzeba być specjalistą z branży IT, by skonfigurować stronę w oparciu o Wordpress. Rozmaite darmowe generatory i dostępne wtyczki stanowią wsparcie nawet dla początkującego użytkownika. Z łatwością można też znaleźć i zakupić niedrogo ciekawy szablon dla strony, nawiązujący stylem do branży, w której jest prowadzona działalność.

 

 

 

Poczta w adresie strony


Poza firmową stroną, o profesjonalnie prowadzonym biznesie świadczy także oficjalna poczta e-mail, posiadająca adres w domenie strony, a nie na ogólnie dostępnej darmowej poczcie. W przypadku, gdy działalność polega np. na  prowadzeniu sklepu i wymaga wprowadzenia do sieci znacznych rozmiarów danych, warto pomyśleć o przeznaczeniu środków na postawienie własnego serwera. W perspektywie dłuższego okresu czasu takie rozwiązanie może okazać się najbardziej opłacalne.

 

Polityka prywatności, RODO, newsletter


Własna strona www to także możliwość lojalizowania Klientów i budowania relacji. W tym celu można np. stworzyć newsletter, dzięki któremu będziemy wysyłać newsy prosto do skrzynek zainteresowanych osób. Na szczęście wiele narzędzi, w tym te do tworzenia newsletterów, szczególnie w początkowej fazie rozwoju biznesu (np. baza do 2500 adresów) są darmowe.
Wysyłając nlt trzeba pamiętać o polityce prywatności czy przestrzeganiu zasad RODO. W sieci można znaleźć wiele gotowych, darmowych tutoriali, i gotowych do wykorzystania szablonów, które łatwo dopasujemy do naszych potrzeb.
Dzięki darmowym kursom np. na YouTube możemy też poznać zasady prowadzenia social mediów naszej firmy np. profilu na Instagramie czy Facebooku. Dzięki nim digitalizacja naszego biznesu może być nie tylko prostsza, ale też niedroga.
Zadbanie o obecność marki w Internecie to ważny element biznesu. A jeśli brakuje Ci na niego środków – z pomocą przychodzi pożyczka od TAKTO Finanse. W szybki i łatwy sposób możesz wnioskować nawet o 12 000 zł, a spłatę rozłożyć na 42 raty. Skorzystaj z pomocy i zacznij rozwijać swoją firmę już dziś.
 
Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni