Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy można zarabiać na karcie kredytowej?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 02.11.2017

Czy można zarabiać na karcie kredytowej?Na pewno można stracić. Wystarczy parę razy dać się ponieść emocjom i przy kasie potraktować środki na karcie kredytowej jak swoje własne. I masz problem. Ale też można wykorzystać kartę kredytową do zarabiania pieniędzy. Sprawdź, jak to zrobić.

Czym jest karta kredytowa

Karta kredytowa pozwala Ci płacić za zakupy pieniędzmi banku, a nie Twoimi własnymi. Zatem na koncie możesz mieć zero swoich pieniędzy. W ten sposób korzystasz z przyznanego Ci przez bank kredytu. I jeśli spełnisz odpowiednie warunki, robisz to za darmo.

Kredyty przyznawane wraz z kartą kredytową są zazwyczaj bardzo wysoko oprocentowane. To minus. Plusem natomiast jest fakt, że jeśli spłacisz zadłużenie na karcie w odpowiednim terminie, nie zapłacisz za niego ani grosza. Ten czas to okres bezodsetkowy, na który składa się 30-sto dniowy okres rozliczeniowy (w którym płacisz kartą) i okres spłaty zadłużenia dokonanego w czasie okresu rozliczeniowego (okres spłaty trwa 24-28 dni).

Prawie 2 miesiące kredytu za darmo

Karta kredytowa objęta jest prawie dwumiesięcznym okresem bezodsetkowym, co oznacza, że możesz przez prawie dwa miesiące korzystać z darmowego kredytu. Jedyny warunek to dotrzymać terminu spłaty zadłużenia na karcie.

Nie oznacza to jednak, że masz 2 miesiące czasu na spłatę każdej transakcji. Jeśli została ona dokonana w ostatni dzień okresu rozliczeniowego, na spłatę masz „tylko” tyle czasu, ile trwa okres spłaty.

 

Czy można zarabiać na karcie kredytowej?

A jak można na takiej karcie zarobić?

Skoro masz do dyspozycji przez prawie 2 miesiące pieniądze banku, swoje możesz w tym czasie wrzucić na konto oszczędnościowe (dobrze jest takie mieć w tym samym banku,  w którym masz kartę kredytową – wówczas będziesz miał pewność natychmiastowego transferu pomiędzy rachunkami). Z takiego konta zazwyczaj raz w miesiącu możesz wypłacić pieniądze bez prowizji. Zatem w dniu, w którym kończy się okres bezodsetkowy, przelewasz z konta oszczędnościowego kwotę w wysokości zadłużenia na karcie i je spłacasz.

W czasie, kiedy Ty płacisz pieniędzmi banku, Twoje własne wypracowują zysk na koncie oszczędnościowym. Nieduży, bo oprocentowanie nie jest wysokie, ale w skali roku zawsze będzie to pieniądz, po który warto się schylić.

O czym trzeba pamiętać?

Jeśli nie masz karty kredytowej, poczekaj z jej założeniem na promocję. Jeśli bowiem przyjdzie Ci zapłacić za wydanie karty, może się okazać, że wcale na niej nie zarobisz, a jedynie odrobisz straty.

Pamiętaj, że posiadanie karty kredytowej niesie za sobą pewne ryzyko. Sprawdź, jak karta kredytowa wpływa na finanse >

Poniosło Cię i dług na karcie sporo przewyższa środki na koncie? Doradca TAKTO Finanse służy pomocą.


brak ocen  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Takto Finanse stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk kpf Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim
 

Wykorzystujemy
 pliki cookies
 SPRAWDŹ JAK