Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy warto kupować towar powystawowy?

DOM Opublikowano: 28.11.2019

„Towar powystawowy” to jedno z najbardziej enigmatycznych pojęć, jakie można napotkać na portalach e-commerce. W teorii powinno ono oznaczać nieużywany technicznie sprzęt, który był umieszczony wcześniej na sklepowej ekspozycji. W praktyce często zdarza się, że jest to sprzęt używany. Albo pochodzący ze zwrotu od klienta albo biorący wcześniej udział w prezentacjach i pokazach. Na co należy zwrócić uwagę, aby zakup produktu powystawowego nie rozczarował Cię?

Towar powystawowy – czyli jaki?

Najczęściej spotykaną kategorią powystawową jest szeroko rozumiana elektronika. Na przykład telefony

komórkowe, telewizory, tablety, laptopy i smartwatche. Umieszczone na ekspozycji urządzenia mają za zadan

ie zaprezentowanie swoich możliwości technicznych. Równie ważnym czynnikiem jest możliwość zapoznania się z konstrukcją sprzętu – jak „leży w ręce” i jakie są ogólne odczucia z jego użytkowania. Cechy te trudno sprawdzić faktycznie nie testując urządzeń.Taki sprzęt, oznaczony jako powystawowy, będzie nosił mniejsze lub większe znamiona użytkowania.

Mniejsze zużycia będą mieć miejsce w przypadku telewizorów. Niemal wszystkie modele posiadają obecnie specjalny tryb wystawowy. Gwarantuje on jak najmniejsze zużycie matrycy, dzięki czemu telewizor powystawowy nie będzie miał martwych pikseli i artefaktów (czyli plam na ekranie, powstałych wskutek długotrwałego obciążenia podzespołów graficznych). Większe zużycie na pewno będą miały powystawowe telefony komórkowe i tablety. Ich ekrany podlegają największej eksploatacji, a potencjalny klient powinien liczyć się z ryzykiem uszkodzeń szklanej powłoki ekranu bądź umieszczonej na niej folii.

 

 

 

 

 

Gdzie szukać wiarygodnych ofert sprzedaży sprzętu powystawowego?

Największym zagrożeniem, na jakie narażeni są nabywcy sprzętów powystawowych, jest brak ścisłych regulacji prawnych. W świetle obowiązujących przepisów, towary z ekspozycji należy traktować jako produkt używany – kwestie, związane z serwisem gwarancyjnym zależą wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Decydując się na zakup takiego sprzętu, warto dokładnie zapoznać się z polityką sprzedawcy względem potencjalnego zwrotu lub naprawy.

Przeglądając oferty towarów powystawowych warto kierować się też zdrowym rozsądkiem. Jeśli na interesującej Cię aukcji sprzedawca oferuje kilkaset powystawowych laptopów tego samego modelu, powinieneś podejść do takiego ogłoszenia z dużą dozą rezerwy. W końcu który sklep decyduje się na wypełnienie ekspozycji wyłącznie jednym rodzajem sprzętu? Niemal na pewno masz do czynienia ze sprzętem używanym, który został zbiorczo wystawiony na jednej aukcji i opisany jako powystawowy.

Najbardziej wiarygodnym źródłem towarów powystawowych są firmy, trudniące się zarówno dystrybucją stacjonarną, jak i internetową. Sklepy, takie jak x-kom, Euro RTV AGD czy Media Expert to uznane marki, posiadających wiele punktów sprzedaży bezpośredniej oraz rozbudowaną ofertę internetową. Oferty sprzętu powystawowego z rzetelnych źródeł to najlepsza gwarancja zadowolenia z zakupu.

Pochodzące z ekspozycji produkty bardzo często kuszą znacznymi obniżkami. Napotkałeś na korzystną ofertę, lecz brakuje Ci środków na koncie? Nic straconego. Zapoznaj się z warunkami pożyczką od TAKTO Finanse. Oferujemy finansowania o wartości nawet 12 000 złotych, które można rozłożyć na 40 wygodnych rat. Kupuj mądrze i oszczędzaj pieniądze wraz z nami.Ocena: 5.0/5 ( 3 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni