Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czym jest pożyczka oddłużeniowa? Kto powinien o nią wystąpić?

POŻYCZKI Opublikowano: 06.06.2021

Nawet starannie przemyślana i mądrze wykalkulowana pożyczka może stać z czasem prawdziwym utrapieniem. Utrata pracy, dłuższa choroba czy kosztowny nieprzewidziany wydatek to tylko niektóre okoliczności, które mogą drastycznie wpłynąć na naszą wypłacalność. W sytuacji, w której wysokość istniejących rat okazuje się niemożliwa do terminowej spłaty, warto poszukać alternatywnego rozwiązania, takiego jak pożyczka oddłużeniowa.

 

Na czym polega pożyczka oddłużeniowa?

Pożyczka oddłużeniowa ma na celu spłatę zobowiązań, które powstały wskutek podjęcia kredytu bądź pożyczki. Podmiotem udzielającym finansowania są banki oraz SKOK-i. Warto pamiętać, że zobowiązanie tego typu może mieć również charakter prewencyjny, tj. dotyczyć długów, które nie pojawiły się jeszcze w rozmaitych bazach informacji kredytowej.

Podjęcie pożyczki oddłużeniowej będzie wymagać od Ciebie zebrania niezbędnych informacji, związanych z istniejącymi zadłużeniami oraz osiąganymi dochodami. Podobnie jak w przypadku każdego innego zobowiązania finansowego, wnioskowanie o pożyczkę oddłużającą warto poprzedzić staranną weryfikacją ofert – każda instytucja posiada własne mechanizmy oceny ryzyka, a różnica pomiędzy poszczególnymi ofertami może sięgać nawet dwukrotność kwoty. Proces ten można przeprowadzić samodzielnie bądź za pomocą doradcy finansowego.

 

Pożyczka oddłużeniowa z perspektywy wnioskodawcy

W przeciwieństwie do lwiej części produktów finansowych, pożyczka oddłużeniowa skierowany jest bezpośrednio do osób zadłużonych. Aby otrzymać tego typu finansowanie należy posiadać stały miesięczny dochód, który wpływa zarówno na maksymalną wysokość raty, jak i okres finansowania. Oba powyższe parametry ustalane są indywidualnie w oparciu o wycenę specjalisty danego banku czy SKOK-u.

Warto pamiętać również, że udzielający kredytu podmiot może wymagać stosownego zabezpieczenia bądź poręczenia, którego wartość rośnie wraz ze stopniem zadłużenia. Oczekiwania z pewnością mogą stworzyć pewne niedogodności – należy jednak pamiętać, że skala długów oraz negatywne adnotacje w historii kredytowej nie przemawiają na korzyść klienta. Bank dokłada więc wszelkich starań, aby jak najdokładniej zabezpieczyć swoje interesy i zmniejszyć potencjalne ryzyko.

Czy pożyczka oddłużeniowa stanowi odpowiedź na Twoje potrzeby?

Najważniejszą zaletą kredytu oddłużeniowego jest bez wątpienia przerwanie cyklu narastania odsetek. Zebranie dotychczasowych zobowiązań w jeden produkt finansowy pomoże ustabilizować sytuację pożyczkobiorcy i unormuje zadłużenie. Choć proces ten może trwać wiele kolejnych lat, niewątpliwie stanowi „światełko w tunelu” dla osób w podbramkowej sytuacji.

Potrzebujesz dodatkowych środków? Skontaktuj się z TAKTO Finanse

Szukasz pożyczki, która pomoże Ci spłacić nadprogramowe wydatki? Interesuje Cię długoterminowa pożyczka o niskich ratach, która doskonale wpasuje się w Twój domowy budżet? Wybierz ofertę TAKTO Finanse – zapewniamy finansowanie o maksymalnej wartości aż 12 000 złotych, podzielonej na 42 niskie raty. Uzupełnij wniosek pożyczkowy, określ interesującą Cię kwotę i czekaj na decyzję pożyczkową. Wnioskowane środki mogą trafić na Twoje konto już w 15 minut.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni