Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czystość w kuchni

KUCHNIA DOM Opublikowano: 25.04.2017

Odkryj kilka sprawdzonych, naturalnych sposobów na wyczyszczenie kuchni.Kuchnia to nasza wizytówka, powinna więc lśnić czystością. I choć wszyscy o tym wiemy, to często brakuje nam sił, czasu lub chęci, by dokładnie w niej posprzątać. A jednak prędzej czy później i tak będziemy musieli to zrobić, dlatego podpowiemy Wam kilka sprawdzonych, naturalnych sposobów na wyczyszczenie strategicznych miejsc w tym pomieszczeniu. Wyczyszczenie trzech sprzętów sprawi, że w naszej kuchni powieje świeżością.

 

Piekarnik

 

Piekarnik to urządzenie pracujące w dużych temperaturach i bez dostępu świeżego powietrza, dlatego radzimy uważać z czyszczeniem go chemicznymi detergentami. W końcu w tej przestrzeni umieścimy następnie naszą ulubioną zapiekankę lub pizzę. Do czyszczenia go polecamy naturalne, a przy tym skuteczne metody. Sprawdzonym sposobem na odświeżenie średniozabrudzonego piekarnika jest użycie roztworu wody z octem w stosunku 50:50. Należy przelać go do butelki ze spryskiwaczem, spryskać piekarnik i zostawić na 10 minut. Po tym czasie wystarczy przetrzeć go ściereczką, a zabrudzenia powinny bez problemu zniknąć. Jeśli piekarnik jest silnie zabrudzony, należy przygotować zawiesinę z ½ szklanki wody, ¼ szklanki sody oczyszczonej i łyżeczki płynu do naczyń, po czym nałożyć ją na zabrudzenia i pozostawić na kilkanaście minut. Po upływie tego czasu brud powinien bez problemu zejść. Posiadacze piekarnika z termoobiegiem mogą dodatkowo wstawić do niego naczynie żaroodporne wypełnione wodą. Woda parując rozmiękczy zaschnięty brud, który następnie bez trudu można zetrzeć ściereczką.

 

Zlewozmywak

 

Sprawdzoną metodą na wyczyszczenie emaliowanego zlewozmywaka jest użycie do tego celu octu z dwiema łyżkami soli. Posiadacze zlewozmywaka ze stali nierdzewnej, na którym utworzyły się białe plamy spowodowane twardą wodą również łatwo sobie z tym problemem poradzą. Wystarczy, że przygotują mieszaninę 4 łyżek wody i 2 łyżek octu, którą odstawią na 10 minut. Po upływie tego czasu trzeba nasączyć nią szmatkę i powycierać biały osad.

 

Lodówka

 

W pierwszym kroku wyłączmy lodówkę z prądu i wyjmijmy produkty, owijając je w gazety, by dłużej utrzymały niską temperaturę. Lodówkę dobrze jest umyć roztworem wody z dodatkiem mydła i sody oczyszczonej w proporcjach: 1 łyżeczka na 5 litrów wody. Myjemy lodówkę miękką szmatką, spłukujemy i wycieramy do sucha. Umytą lodówkę dobrze jest przetrzeć szmatką z wodą i spirytusem. W lodówce łatwo utrwalają się niechciane zapachy i aby się ich pozbyć należy wstawić do niej około 50 g uprażonej wcześniej na patelni ziarnistej kawy i pozostawić tam na 3 godziny.  

 

 

Twoja kuchnia wymaga odświeżenia, a Ty nie masz z czego go sfinansować? >>> Sprawdź, co zaoferuje Ci TAKTO Finanse!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni