Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Co wpływa na decyzję o przyznaniu pożyczki?

POŻYCZKI Opublikowano: 22.06.2018

decyzja o przyznaniu pożyczkiJeśli chociaż raz starałeś się o kredyt lub pożyczkę, pojęcie zdolności kredytowej jest Ci dobrze znane. Ogólnie rzecz biorąc zdolność kredytowa to Twoja zdolność do spłacania zobowiązania finansowego, o jakie się ubiegasz. Mogłoby się wydawać, że zależy ona tylko i wyłącznie od Twoich zarobków, ale to tylko jeden z elementów, z których w oczach pożyczkodawcy powstaje profil potencjalnego pożyczkobiorcy. Czyli cała prawda o Tobie.

Dochód

Nieważne ile zarabiasz, ważne ile Ci zostaje po odjęciu wszystkich stałych opłat i rat wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dlatego też przyszły pożyczkodawca nie tylko zapyta, ile zarabiasz, ale też będzie chciał wiedzieć, jak wiele osób masz na utrzymaniu i jak wiele kredytów i pożyczek spłacasz (to sobie sam sprawdzi w bazie BIK). Dla pożyczkodawcy ważne jest też źródło dochodów. Na szczęście firmy pożyczkowe stosują mniej restrykcyjne procedury niż banki, w związku z tym możesz otrzymać wymarzoną pożyczkę nawet bez umowy o pracę.

Wiarygodność kredytowa

Firma pożyczkowa przed podjęciem decyzji o przyznaniu Ci pożyczki sprawdzi także Twoją wiarygodność, bo przecież pożyczając Ci pieniądze, będzie musiała obdarzyć Cię zaufaniem. Czy warto to zrobić, sprawdzi w bazie BIK - w niej zapisana jest Twoja historia kredytowa, która mówi o Tobie bardzo wiele – czy spłacasz swoje zobowiązania w terminie, jakie jest Twoje obecne zadłużenie i czy aktualnie ubiegasz się o pożyczki lub kredyt także w innych instytucjach finansowych (zbyt dużo wniosków złożonych w jednym czasie może być zrozumiane jako chęć wzięcia wielu pożyczek jednocześnie, co może się wiązać z brakiem możliwości ich spłaty). Brak jakiejkolwiek historii kredytowej też jest informacją dla potencjalnego pożyczkodawcy i to wcale nie za dobrą. Dlatego warto historię mieć i to w dodatku pozytywną. Sprawdź jak budować pozytywną historię w BIK.

Wiek pożyczkodawcy

Twój wiek także jest brany pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku o pożyczkę. Najmniej chętnie udzielane są pożyczki ludziom bardzo młodym i tym w podeszłym wieku. W przypadku tych pierwszych nie zawsze wiadomo, czego się można po nich spodziewać. Jeśli z kolei należysz do tej drugiej grupy, musisz wiedzieć, że zazwyczaj po 80 roku życia o pożyczkę, zwłaszcza na dłuższy okres czasu, może być równie trudno, jak w przypadku nastolatków.

Obywatelstwo

Jeśli jesteś cudzoziemcem bez polskiego obywatelstwa, niestety Twój wniosek o pożyczkę nie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Pożyczki na terenie Polski udzielane są tylko obywatelom RP zamieszkującym na terenie kraju.

Konto w banku

Decyzja o przyznaniu pożyczki (zwłaszcza gdy ubiegasz się o nią online) może także zależeć od posiadania przez potencjalnego klienta aktywnego konta bankowego. Takie zwykłe konto bankowe umożliwia dodatkową weryfikację przyszłego pożyczkobiorcy, jednakże nie wszystkie firmy pożyczkowe stawiają przed swoimi klientami wymóg jego posiadania. Jeśli nie masz konta w banku lub też nie chcesz, aby zostały na nie przelane pożyczone pieniądze, przed złożeniem wniosku zrób rekonesans na rynku – szybko zorientujesz się, gdzie mimo braku konta możesz dostać pożyczkę.

Na Twoją ocenę wiarygodności i zdolności kredytowej mają wpływ także inne czynniki, na przykład płeć, staż pracy czy też okres kredytowania. Pamiętaj, że ostateczna decyzja zależy tylko i wyłącznie od firmy pożyczkowej. Jeśli nie udało Ci się dostać wymarzonej pożyczki w jednej firmie, poszukaj kolejnej.Przeczytaj także co to jest scoring BIK >

Odmowna decyzja o przyznaniu pożyczki? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni