Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Jak wybrać dobrą pożyczkę

DOM OSZCZĘDZANIE POŻYCZKI Opublikowano: 26.09.2016

Dopadła Cię nagła potrzeba na dodatkową gotówkę? Zobacz, jak znaleźć dobrą pożyczkę.

Dopadła Cię nagła potrzeba na dodatkową gotówkę? Masz ważny plan do zrealizowania? Czujesz, że to dobry moment na spełnianie marzeń? Po prostu brakuje Ci do pierwszego? Trzeba będzie pożyczyć

 

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź wszystko dokładnie i upewnij się, że pożyczasz bezpiecznie i nie wpędzi Cię to w dodatkowe kłopoty. Bo dobra pożyczka to taka, którą w miarę łatwo dostaniesz, ale też bez problemów potem spłacisz.

Gdzie?

Wybieraj firmy znane i obecne na rynku jak najdłużej. Poszukaj opinii dotychczasowych Klientów, co w dobie Internetu nie powinno być żadnym problemem. Jeśli jednak chcesz skorzystaj z nowej oferty, to koniecznie sprawdź dane kontaktowe firmy, która Ci ją oferuje. Zadzwoń tam, sprawdź czy infolinia faktycznie działa. Uważaj też na pożyczki promowane hasłem „bez bik, big, krd”. Jeśli ktoś nie zada sobie trudu, aby sprawdzić Twoje możliwości i upewnić się, że stać Cię na tę pożyczkę, to tym bardziej nie będzie się tym przejmował przy ewentualnych problemach ze spłatą.

Ile, za ile i na ile?

Przeraża Cię tabelka z kosztami pożyczki i nic z niej nie rozumiesz? Jak najłatwiej porównać kilka ofert i wybrać najtańszą? Pierwszy sposób to porównanie wysokości miesięcznej raty, który jednak sprawdzi się tylko w przypadku identycznego okresu kredytowania. Drugi sposób na szybkie sprawdzenie kosztów pożyczki, to porównanie kwot całkowitych do spłaty, które powinny być umieszczone w umowie. Pamiętaj, że im mniejszy okres kredytowania, tym mniejsze koszty, ale też wyższa rata miesięczna. Dobrze zastanów się, jaka kwota będzie dla Ciebie możliwa do spłaty. Lepiej spłacać trochę dłużej i nieco drożej, niż ponosić koszty za opóźnienie w spłacie, które zazwyczaj nie są małe.

Co w razie „W”?

A skoro o opóźnieniach mowa, to dowiedz się koniecznie, co się stanie w razie ewentualnym problemów ze spłatą pożyczki. Jakie koszty poniesiesz i jakie będziesz miał opcje na wyjście z trudnej sytuacji, np. przesunięcie terminu spłaty czy rozłożenie chwilówki na raty. Oczywiście nie życzymy Ci tego, ale dobrze wiemy, że w życiu bywa różnie i lepiej dmuchać  na zimne.

 

I najważniejszą zasadę zostawiamy na koniec, ZAWSZE uważnie czytaj całą umowę przed podpisaniem. Jeśli cokolwiek Cię w niej niepokoi, to od razu pytaj doradcę. A jeśli odpowiedź jest niejasna, to nie podpisuj! W końcu chodzi o Twoje pieniądze i masz pełne prawo o nich decydować.

 

Szukasz porządnej pożyczki? Dobrze trafiłeś! >>> Skorzystaj z oferty TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni