Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Dodatkowe źródło dochodu, czyli jak można zarobić pieniądze?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 09.07.2020

Od przybytku głowa nie boli – ta uniwersalna maksyma w dobie koronawirusa nabiera dodatkowego znaczenia. O ile gospodarki całego świata stopniowo wychodzą z przymusowych zamknięć, jednostki w dalszym ciągu mierzą się z problemem zmniejszonych bądź utraconych dochodów. W jaki sposób podreperować domowy budżet?

Jak można zarobić pieniądze? Dodatkowe zajęcia dla każdego

Okazjonalne prace dorywcze można umownie podzielić na te, w których klienci płacą wyłącznie za rezultat końcowy (większość prac freelancerskich), oraz takie, w których pracodawca płaci za sam czas zatrudnianego (korepetycje, pilnowanie dzieci i osób starszych). Możliwości dodatkowego zarobku są zatem ściśle powiązane zarówno z naszymi umiejętnościami, jak i dyspozycyjnością.

 

1. Poszukaj dodatkowej pracy jako freelancer

Ogólnoświatowa cyfryzacja sprawiła, że coraz więcej osób staje przed możliwością pracy dla zagranicznych przedsiębiorstw z domowego zacisza. O ile nawiązanie stałej współpracy z największymi firmami wymaga zazwyczaj dużego doświadczenia, w internecie bez trudu można znaleźć pojedyncze zlecenia.

Jak można zarobić pieniądze za pomocą internetu? Z pomocą przychodzą nam przede wszystkim portale ogłoszeniowe, takie jak Fiverr czy Freelancer.com. Gromadzą one całą masę różnorodnych zleceń, kierowanych do grafików, informatyków, specjalistów od treści, a nawet muzyków.

Firmy pośredniczące w poszukiwaniu wolnych strzelców pobierają procent od wartości zawiązanych transakcji, pomagają jednak w procesie uzyskania stosownych faktur i umów. Odpowiednia dokumentacja wypracowanego dochodu jest niezbędna, aby uniknąć ewentualnych niejasności względem fiskusa. Dobrym rozwiązaniem w poszukiwaniach „lokalnych” są ogłoszenia w grupach na portalach społecznościowych – pojedyncze zlecenie może wówczas łatwo przerodzić się w stałą współpracę.

2. Opieka nad dziećmi i osobami starszymi

Rodzice, którzy nie pracują w stałych godzinach pokrywających się z godzinami pracy przedszkoli czy szkół, nierzadko są zmuszeni prosić o pomoc dziadków i krewnych. Przed podobnymi wyzwaniami stają również osoby, które opiekują się swoimi starszymi rodzicami – do problemów z chronicznym brakiem czasu często dochodzi duża odległość od rodzinnego domu.

Możliwość zarobienia dodatkowych środków poprzez pomoc w opiece nad dziećmi i seniorami to doskonała propozycja dla osób nieaktywnych zawodowo oraz takich, które mogą połączyć pracę lub studia z dodatkowym zajęciem.

3. Skorzystaj z zalet elastycznej pracy

Istnieją branże, w których koronawirus nie tylko nie spowodował redukcji etatów, lecz przyczynił się do lawinowego wzrostu zapotrzebowania na pracowników. Jednym z takich sektorów są bez wątpienia usługi kurierskie, zwłaszcza na krótkim dystansie. Zwiększona popularność portali pośredniczących w zamawianiu jedzenia sprawiła, że na ulicach co chwilę można napotkać kurierów wyposażonych w charakterystyczne torby.

W większości prac tego typu nie trzeba posiadać ani prawa jazdy, ani samochodu. Niewymagana jest również znajomość topografii miasta – pośredniczące w zamówieniu aplikacje pełnią funkcję nawigacji GPS, dzięki czemu kolejne zamówienia przebiegają bez żadnych komplikacji.

Pożyczka od TAKTO Finanse – rozwiązanie na nagłe wypadki

Nie każdy może udać się do dodatkowej pracy. Przeszkodą może być zarówno stan zdrowia, jak i brak dyspozycyjności. Z pomocą przychodzi wówczas pożyczka od TAKTO Finanse – szybka transakcja bez ukrytych kosztów, która może opiewać nawet na 12 000 złotych do spłaty w 42 niskich ratach. Już dziś skontaktuj się z doradcami TAKTO Finanse i nie bój się o domowy budżet.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni