Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Dodatkowe źródło dochodu, czyli jak można zarobić pieniądze?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 09.07.2020

Od przybytku głowa nie boli – ta uniwersalna maksyma w dobie koronawirusa nabiera dodatkowego znaczenia. O ile gospodarki całego świata stopniowo wychodzą z przymusowych zamknięć, jednostki w dalszym ciągu mierzą się z problemem zmniejszonych bądź utraconych dochodów. W jaki sposób podreperować domowy budżet?

Jak można zarobić pieniądze? Dodatkowe zajęcia dla każdego

Okazjonalne prace dorywcze można umownie podzielić na te, w których klienci płacą wyłącznie za rezultat końcowy (większość prac freelancerskich), oraz takie, w których pracodawca płaci za sam czas zatrudnianego (korepetycje, pilnowanie dzieci i osób starszych). Możliwości dodatkowego zarobku są zatem ściśle powiązane zarówno z naszymi umiejętnościami, jak i dyspozycyjnością.

 

Dodatkowe źródło dochodu, czyli jak można zarobić pieniądze?

1. Poszukaj dodatkowej pracy jako freelancer

Ogólnoświatowa cyfryzacja sprawiła, że coraz więcej osób staje przed możliwością pracy dla zagranicznych przedsiębiorstw z domowego zacisza. O ile nawiązanie stałej współpracy z największymi firmami wymaga zazwyczaj dużego doświadczenia, w internecie bez trudu można znaleźć pojedyncze zlecenia.

Jak można zarobić pieniądze za pomocą internetu? Z pomocą przychodzą nam przede wszystkim portale ogłoszeniowe, takie jak Fiverr czy Freelancer.com. Gromadzą one całą masę różnorodnych zleceń, kierowanych do grafików, informatyków, specjalistów od treści, a nawet muzyków.

Firmy pośredniczące w poszukiwaniu wolnych strzelców pobierają procent od wartości zawiązanych transakcji, pomagają jednak w procesie uzyskania stosownych faktur i umów. Odpowiednia dokumentacja wypracowanego dochodu jest niezbędna, aby uniknąć ewentualnych niejasności względem fiskusa. Dobrym rozwiązaniem w poszukiwaniach „lokalnych” są ogłoszenia w grupach na portalach społecznościowych – pojedyncze zlecenie może wówczas łatwo przerodzić się w stałą współpracę.

2. Opieka nad dziećmi i osobami starszymi

Rodzice, którzy nie pracują w stałych godzinach pokrywających się z godzinami pracy przedszkoli czy szkół, nierzadko są zmuszeni prosić o pomoc dziadków i krewnych. Przed podobnymi wyzwaniami stają również osoby, które opiekują się swoimi starszymi rodzicami – do problemów z chronicznym brakiem czasu często dochodzi duża odległość od rodzinnego domu.

Możliwość zarobienia dodatkowych środków poprzez pomoc w opiece nad dziećmi i seniorami to doskonała propozycja dla osób nieaktywnych zawodowo oraz takich, które mogą połączyć pracę lub studia z dodatkowym zajęciem.

3. Skorzystaj z zalet elastycznej pracy

Istnieją branże, w których koronawirus nie tylko nie spowodował redukcji etatów, lecz przyczynił się do lawinowego wzrostu zapotrzebowania na pracowników. Jednym z takich sektorów są bez wątpienia usługi kurierskie, zwłaszcza na krótkim dystansie. Zwiększona popularność portali pośredniczących w zamawianiu jedzenia sprawiła, że na ulicach co chwilę można napotkać kurierów wyposażonych w charakterystyczne torby.

W większości prac tego typu nie trzeba posiadać ani prawa jazdy, ani samochodu. Niewymagana jest również znajomość topografii miasta – pośredniczące w zamówieniu aplikacje pełnią funkcję nawigacji GPS, dzięki czemu kolejne zamówienia przebiegają bez żadnych komplikacji.

Pożyczka od TAKTO Finanse – rozwiązanie na nagłe wypadki

Nie każdy może udać się do dodatkowej pracy. Przeszkodą może być zarówno stan zdrowia, jak i brak dyspozycyjności. Z pomocą przychodzi wówczas pożyczka od TAKTO Finanse – szybka transakcja bez ukrytych kosztów, która może opiewać nawet na 12 000 złotych do spłaty w 40 niskich ratach. Już dziś skontaktuj się z doradcami TAKTO Finanse i nie bój się o domowy budżet.

 


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim