Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Dofinansowanie do ocieplenia domu – co należy wiedzieć?

DOM Opublikowano: 01.09.2022

Wielkimi krokami zbliża się jesień i zima, a wraz z nimi chłodniejsze dni i sezon grzewczy. W wielu domostwach ocieplenie domu stanowi nawet ¾ opłat związanych z eksploatacją budynku w zimowych miesiącach, dlatego tak ważna jest termomodernizacja i optymalny system termoizolacyjny. Pomocą może okazać się rządowe dofinansowanie do ocieplenia domu – sprawdź, jakie warunki należy spełnić.

Dofinansowanie do ocieplenia domu w ramach programu Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze powstał w celu poprawy jakości powietrza w polskich miastach, a także zmniejszenia ilości pyłów i gazów cieplarnianych. Działania te opierają się na dbałości o środowisko naturalne, a także zdrowie mieszkańców.

W ramach akcji Stop Smog, będącej częścią programu, organizatorzy prowadzą działania związane z wymianą źródeł ciepła na urządzenia najnowszej generacji, a także dofinansowaniem do ocieplenia domów jednorodzinnych. Warto nadmienić, że budżet programu wynosi aż 1400 milionów złotych.

Dofinansowanie do ocieplenia domów można otrzymać na szereg systemów i ulepszeń, m.in.:

  • wdrożenie wentylacji mechanicznej,
  • wymianę starych pieców na paliwo stałe (tzw. kopciuchów) na ekologiczne źródła ciepła, np. pompy ciepła,
  • instalacja centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej,
  • wdrożenie mikroinstalacji fotowoltaicznej,
  • ocieplenie domu, a także wymianę okien i drzwi (dofinansowanie dotyczy zarówno robocizny, jak i materiałów budowlanych).

Dofinansowanie do ocieplenia domu – jak otrzymać?

Aby otrzymać dofinansowanie do ocieplenia domu, należy złożyć wniosek dostępny na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze. Dokumenty można również uzupełnić stacjonarnie, w gminie stosownej dla miejsca zamieszkania.

Warto podkreślić, że szansa na dotację, a także jej wysokość zależą od sytuacji materialnej domowników. Jak można przeczytać na stronie Czyste Powietrze: – Beneficjentem końcowym jest osoba fizyczna o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 120 000 zł (…) Podstawę obliczenia podatku stanowi ostatnio złożone zeznanie podatkowe.

Potrzebujesz dofinansowania do ocieplenia domu, ale nie kwalifikujesz się do programu?

Chciałbyś wymienić system grzewczy na bardziej ergonomiczny? A może brakuje Ci środków na opał, lub w ramach przygotowań do zimy chciałbyś wyposażyć się w ciepłą kołdrę puchową czy koc elektryczny? Jeśli nie kwalifikujesz się do rządowego dofinansowania do ocieplenia domu, możesz skorzystać z prywatnej oferty.

Z pożyczką od TAKTO Finanse zadbasz o ciepły dom na każdy ze sposobów. Nasza oferta to kredyt długoterminowy, którego wartość może wynosić nawet 12 tysięcy złotych. Warto nadmienić, że zobowiązanie będziesz spłacać w systemie ratalnym – nawet przez 42 miesiące, co oznacza niewielką sumę miesięcznych należności.

Już dziś wypełnij wniosek o dodatkową gotówkę i zabezpiecz domowy budżet przed sezonem grzewczym.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni