Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Domowy niezbędnik – co prędzej czy później Ci się przyda

DOM Opublikowano: 18.02.2016

Warto zaopatrzyć się w pewne przedmioty, które pomogą Ci w przypadku awarii lub innych niefortunnych zdarzeń w domu

Twoje mieszkanie lub dom to Twoje miejsce, Twój azyl, gdzie zawsze wracasz i gdzie czujesz się bezpiecznie. Aby było Ci w nim jeszcze lepiej, warto zaopatrzyć się w pewne przedmioty, które pomogą Ci w przypadku awarii lub innych niefortunnych zdarzeń. Warto także zaopatrzyć się w mały zapas podstawowych produktów, które lubią się kończyć w najmniej oczekiwanym momencie.

Mąka, cukier, sól

Miej zawsze jedno opakowanie więcej. Inaczej na pewno kiedyś w trakcie przygotowania popisowej potrawy zabraknie Ci któregoś ze składników, a goście będą już czekać przy stole. No chyba, że masz zaprzyjaźnionych sąsiadów, którzy zawsze poratują przybysza z kubeczkiem. Tylko co zrobisz, jak ich akurat nie będzie w domu?

Lekarstwa

Stwórz domową apteczkę, w której zawsze będziesz mieć podstawowe artykuły medyczne: tabletki przeciwbólowe i na biegunkę, krople żołądkowe, plaster.

Papier toaletowy

Tutaj także warto pomyśleć o małym zapasie. Konsekwencji jego braku chyba nie musimy nikomu uświadamiać :)

Świeczki

Tak, wiemy że mamy XXI wiek, cywilizację oraz smartfony z aplikacją latarki. Ale co zrobisz, jeśli awaria prądu zastanie Cię jeszcze przed naładowaniem telefonu? Uwierz nam, warto mieć w domu chociaż jedną sztukę. I nie musi być to zwykła świeczka, może być kolorowa i zapachowa, która oprócz oświetlenia ciemnego wnętrza pozwoli także zbudować przyjemny nastrój.

Baterie

Wyobraź sobie, ze siedzisz wygodnie w sobotni wieczór na kanapie, popijasz winko, za chwilę zaczyna się Twój ulubiony film na innym kanale, a w pilocie właśnie wyczerpały się baterie. Już rozumiesz? :)

Młotek

Klasyk. Oczywiście w większości męska część domowników, zadba również o towarzystwo dla niego, ale już sam on pomoże przy niejednej domowej katastrofie.

Klej typu Super Glue

Drugi niezbędny pomocnik w domowych awariach. Urwała się rączka przy szafce? Rozkleiły ulubione buty? Jeśli go masz pod ręką, to wszystko po chwili nie będzie już żadnym problemem. Tylko uważaj na palce!

Drabina

Nagle przestała świecić żarówka w salonie? Odpięła się firanka? Zauważyłeś w rogu pokoju pajęczynę? Doskoczyć będzie trudno. Nie musi być wielka i ciężka, wystarczy kilkustopniowa metalowa drabina zakupiona w Castoramie czy innym Praktikerze. Twoje życie od razu stanie się prostsze :)

Kartka i długopis

Tak, tak, oczywista oczywistość. Ale w dobie smartfonów i komputerów oraz jeśli w mieszkaniu nie ma dzieci, często na co dzień zupełnie nie używamy oldschoolowego papieru. Przyda on się jednak wtedy, kiedy sąsiad przyjdzie zapytać o numer telefonu do gazowni lub będziesz musiał szybko napisać jakieś pismo, a nie masz drukarki. Bardzo fajne również może być poranne zostawianie papierowych liścików domownikom z miłym słowem na dzień dobry.

 

Chcesz jeszcze lepiej wyposażyć mieszkanie? >>> Skorzystaj z dodatkowej gotówki od TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni