Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Przezorny zawsze czyta…drobny druczek

DOM OSZCZĘDZANIE POŻYCZKI Opublikowano: 18.07.2016

Umowa pożyczkowa reguluje wszystkie warunki i nie pozwoli Cię oszukać. Pod warunkiem, że ją dokładnie przeczytasz

Podpisywanie różnych umów to nieodłączny element dorosłości. Umowa na wynajem lub kupno mieszkania, umowa o pracę, umowa na gaz, prąd, telefon, itp., itd. I bardzo dobrze, bo taki dokument reguluje wszystkie warunki i nie pozwoli nikomu nabić Cię w butelkę. Pod jednym warunkiem – że go dokładnie przeczytasz przed podpisaniem.

 

Na rynku jest wiele nieuczciwych firm, które sprytnie przemycą zapisy skutecznie blokujące Ci jakąkolwiek obronę w przypadku późniejszego konfliktu. To samo dotyczy firm pożyczkowych. Na pewno nie raz słyszałeś o tym, że ktoś pożyczył 500 zł, a do oddania miał potem 12 tysięcy.

 

Jak się przed tym ustrzec? Na co zwracać uwagę? Niżej przedstawiamy kilka podpowiedzi.

Czytanie ze zrozumieniem

ZAWSZE przed podpisaniem umowy kredytowej czy pożyczkowej (i jakiejkolwiek innej) przeczytaj uważnie całą jej treść oraz regulamin produktu. Nawet jeśli na przeciwko Ciebie siedzi przedstawiciel tej firmy i niecierpliwie zerka na zegarek. To Twoje prawo i skorzystaj z niego, bo w końcu to Twoje pieniądze. Przeanalizuj wszystko, nawet to drobnym druczkiem i na marginesie oraz wszystkie załączniki. Jeśli czegoś nie rozumiesz, dopytaj. A jeśli czujesz, że przedstawiciel „kręci”, to niczego nie podpisuj i poszukaj innej oferty. Nie ma co ryzykować.

Koszty

Umowa powinna zawierać wszystkie koszty pożyczki, zarówno te obowiązkowe oraz dodatkowe, jak np. odsetki za opóźnienie czy koszty windykacji. Sprawdź bardzo dokładnie tę część umowy i przelicz czy zgadza się z obiecywanymi Ci warunkami.

Wcześniejsza spłata

W umowie muszą się też znaleźć warunki wcześniejszej spłaty pożyczki. Kto wie, może Twoja sytuacja szybka się poprawi i nie będzie sensu dalej płacić odsetek. Zwróć uwagę jak to działa w tej konkretnej firmie, bo praktyki są różne. Najkorzystniejsza dla Ciebie to oczywiście obniżenie kwoty do zwrotu o odsetki za niewykorzystany okres pożyczki.

Odstąpienie

Zgodnie z polskim prawem masz 14 dni na bezpłatne odstąpienie od umowy pożyczki. Oczywiście całą jej kwotę musisz potem oddać, najczęściej w ciągu 30 dni. Jedyne koszty jakimi może obciążyć Cię pożyczkodawca to odsetki za okres obowiązywania umowy czyli maksymalnie za 14 dni. A jak prawidłowo dokonać takiego odstąpienia? Konieczne jest dostarczenie go pożyczkodawcy w formie pisemnej w ciągu wspomnianych 14 dni. Druk odstąpienia powinien stanowić załącznik do umowy pożyczkowej.

 

Chcesz skorzystać z pewnej i sprawdzonej pożyczki? >>> Wybierz TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni