Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Eko-wyprawka dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

DZIECKO Opublikowano: 03.08.2022

 

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to trudne, choć przyjemne zadanie, które stoi przed każdym przyszłym rodzicem. Opiekunowie często nie zdają sobie sprawy z tego, z jakich materiałów wykonane są powszechne dziecięce gadżety. Świadomość społeczna rośnie i coraz więcej osób przekonuje się do rozwiązań ekologicznych.

 

Eko-wyprawka – wysoka jakość i bezpieczeństwo

Choć półki sklepowe przepełnione są artykułami dla dzieci, wiele z nich jest wątpliwej jakości. Chęć zarobku przewyższa potrzeby bezpieczeństwa maluszków. Na szczęście w ofercie artykułów dziecięcych pojawia się coraz więcej produktów, wykonanych z materiałów wysokiej jakości.

 

Pieluszki wielorazowe i jednorazowe naturalne

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o rodzaju pieluszek, które dziecko będzie używać stosunkowo długo. W produktach jednorazowych znajdują się substancje, które na dłuższą metę mogą być dla maluchów szkodliwe. Mogą zawierać m.in. dioksyny, które mogą wykazywać działanie rakotwórcze czy też poliekrany i perfumy. Rozwiązaniem alternatywnym jest są pieluszki wielorazowe, które nie posiadają substancji szkodliwych. Można je prać, w związku z czym służą dłużej niż jednorazówki. Jeśli jednak nadal preferujesz pieluszki jednorazowe, na rynku jest mnóstwo opcji do użytku jednokrotnego, które ulegają biodegradacji.

 

Kosmetyki naturalne

Małe dzieci nie powinny mieć styczności z kosmetykami, które zawierają parabeny, alkohol oraz perfumy. Im bardziej naturalne są produkty pielęgnacyjne dla dzieci, tym bezpieczniej dla jego skóry. Nie warto kupować dużej ilości kosmetyków, gdyż to nie służy najmłodszym. Jeśli mycie maluszka w samej wodzie nie będzie wystarczające, warto włączyć do pielęgnacji płyny z naturalnych składników. Jeżeli maluch nie ma problemów ze skórą, nie trzeba włączać innych produktów. Niezbędnym elementem wyprawki są chusteczki nawilżane z dobrym składem, czyli pozbawione substancji zapachowych oraz alergenów. Najlepiej, jeśli byłyby biodegradowalne.

 

Ubranka dziecięce, kocyki, zabawki

W wyprawce dla dziecka nie powinno zabraknąć odzieży. W ubrankach od niesprawdzonych producentów może znajdować się szkodliwy nikiel lub ołów. Najlepiej jest zainwestować w produkty z materiałów odpowiednimi certyfikatami, poświadczającymi, iż towar nie zawiera substancji niebezpiecznych dla malca.

 

W przypadku kocyków, śpioszków, śliniaczków, kocyków, zabawek i innych produktów tekstylnych warto zdecydować się na te wykonane z ekowłókien konopii i kokosa, bambusa, muślinu, wełny lub lnu. Dobrym wyborem będą również produkty z bawełny organicznej, której proces produkcyjny jest ściśle kontrolowany, a niebezpieczne chemikalia nie są do niej dodawane.

 

W przypadku bawełny organicznej pole uprawne nawozi się przy użyciu substancji biodegradowalnych. Zbieranie jej odbywa się ręcznie, zgodnie z cyklem wzrostu. Oczyszczana jest naturalnymi i łagodnymi środkami. Jest antybakteryjna, a także hipoalergiczna.

 

Chusta do noszenia

Kolejną ciekawą propozycją dla eko-rodziców jest chusta, służąca do przemieszczania się z dzieckiem, usypiania i uspokajania. To dobry sposób na zachowanie bliskości z rodzicem i ograniczenie nadmiaru bodźców zewnętrznych, które mogą oddziaływać na malca stresująco.

 

 

 

Smoczek

Niemal każde dziecko potrzebuje smoczka. Warto postawić na produkt wykonany z lateksu kauczukowego. Modele tego typu są bezpieczne i trwałe. Ich kształt dopasowuje się do buzi najmłodszych. Są wykonane estetycznie, dostępne w wielu różnych kolorach. Z pewnością przypadną do gustu rodzicom i ich dzieciom.

 

Choć przykuwających uwagę elementów wyprawki dla dziecka jest mnóstwo, warto skupić się na wyborze tych, które będą dla malucha całkowicie bezpieczne. Eko-wyprawka to najlepszy wybór dla każdego rodzica i jego pociechy. Łączy bowiem naturalne składniki, wysoką estetykę wykonania i funkcjonalność w jednym.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni