Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologia w firmie – jak zadbać o środowisko i ograniczyć wydatki?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 04.05.2022

Ekologia w firmie to zagadnienie, które z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. Konsumenci przywiązują coraz większą wagę do obecności zielonej polityki ulubionych firm i usługodawców. Warto podkreślić, że działania proekologiczne nie muszą wiązać się z gruntownym wzrostem ponoszonych kosztów – istnieje wiele sprzyjających środowisku działań, które przyniosą zauważalne oszczędności w firmowym budżecie. Od jakich nawyków warto zacząć w pierwszej kolejności?

Ekologia w firmie rozpoczyna się od audytu wewnętrznego

Niezależnie od tego, czy dane przedsiębiorstwo działa w branży produkcyjnej, handlowej czy usługowej, z pewnością generuje ono dużą liczbę dokumentów w postaci papierowej – rozmaite umowy, pisma, wnioski czy zarchiwizowane na kartkach maile to tylko część z nieustannie tworzonej dokumentacji. Ekologia w firmie objawia się m.in. w postaci audytu floty urządzeń drukujących, który pomoże określić, czy posiadają one odpowiednią klasę energetyczną oraz części zamienne w optymalnej cenie.

Jeśli nasza firma korzysta z większej liczby urządzeń drukujących, audyt pomoże nam ustalić, czy wszystkie drukarki są kluczowe dla prawidłowej pracy specjalistów. Odłączenie zbędnych urządzeń pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na kosztach serwisowych czy zapotrzebowaniu na energię, pobieraną przez urządzenia elektroniczne w trybie stand-by.

Przejście na ekologiczne urządzenia drukujące warto połączyć z opracowaniem nowych wytycznych wewnętrznych, które pozwolą nam ograniczyć ogólną liczbę drukowanych pism. Z pomocą mogą przyjść wówczas wszelkiego rodzaju programy do monitorowania wydruku. Pomagają one ustalić obszary bądź pracowników odpowiedzialnych za największą liczbę wydruków. Wspólna analiza dotychczasowych procedur może pomóc w ustaleniu najkorzystniejszych rozwiązań długofalowych.

Rozważ przejście do chmury obliczeniowej

Redukcja wydatków, związana z wykorzystywanymi urządzeniami drukującymi to dopiero połowa sukcesu – drugim kluczowym krokiem jest podjęcie działań, które pozwolą ograniczyć liczbę tworzonych dokumentów w formie papierowej. Jednym z najprostszych i najkorzystniejszych metod na redukcję liczby wydruków jest przeniesienie części materiałów do sieci, gdzie będzie można je z łatwością udostępnić wszystkim upoważnionym specjalistom.

Warto podkreślić również, że wykorzystanie chmury obliczeniowej to nie tylko ekologia w firmie – to również niezwykle funkcjonalne narzędzie, które doskonale sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników w modelu zdalnym lub hybrydowym. Przeniesienie komunikacji wewnętrznej do sieci to rozwiązanie, które oszczędza czas zarówno pracujących z klientami bądź produktem specjalistów, jak i pracowników działu kadr i płac.

Zwróciliśmy do środowiska prawie 39 ton papieru

Nasza firma czterokrotnie brała udział w akcji portalu Posadzimy.pl – inicjatywy umożliwiającej sadzenie drzew w polskich lasach. Do tej pory posadziliśmy łącznie 671 drzew, które powiększyły powierzchnię lasów o niemal 745 m2 i pochłaniają rocznie ponad 4 tony CO2. Gorąco zachęcamy do wspierania inicjatyw mających wesprzeć nasze środowisko i przypominamy, że ekologia w firmie przynosi wymierne rezultaty.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni