Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczna torba na zakupy – jak wybrać najlepszą?

DOM Opublikowano: 13.11.2022

Wprowadzanie proekologicznych zmian w życie to nie tylko myślenie o przyszłości planety ale również duża oszczędność. Jednym z rozwiązań, które łączą myślenie o równowadze z ulgą dla domowego budżetu jest używanie ekologicznej torby na zakupy. Sprawdź, jaką alternatywę dla jednorazowych woreczkówa) foliowych warto wybrać.

Ekologiczna torba na zakupy warzywno-owocowe

Warzywa i owoce często kupujemy na wagę w niewielkich ilościach. Aby wygodnie zważyć oraz przetransportować drobne owoce, zioła czy kilka sztuk warzyw tego samego gatunku, często używamy jednorazowych zrywek.

Na szczęście to niejedyna opcja. Produkty o grubej, czystej skórce – np. banany czy cytrusy możemy przenosić luzem bez obaw o uszkodzenie jedzenia czy ubrudzenie wnętrza torby. Z kolei produkty roślinne o delikatnej skórce np. warzywa liściaste, winogrona czy truskawki można zapakować do ekologicznej torby na zakupy wykonanej z drobnej siateczki.

Taką torbę można uszyć samodzielnie – np. ze starek firanki czy obrusa lub kupić gotowy produkt przez internet bądź w dużym markecie spożywczym.

Ekologiczna torba na większe zakupy

Większe zakupy można zapakować do dużych, wielorazowych reklamówek wykonanych z plastiku z recyklingu, dostępnych przy kasach w dużych sieciach marketów. Inną możliwością są papierowe torby, które po zużyciu można oddać na makulaturę. Kolejnym dobrym pomysłem jest zakup ekologicznej torby na zakupy z trwałych, naturalnych materiałów – ekologicznej bawełny, włókien konopnych lub lnu.

Inwestując w taką torbę przede wszystkim warto wziąć pod uwagę jej wytrzymałość. Nawet najbardziej przyjazny środowisku materiał nie będzie bowiem obojętny dla zasobów planety. Kluczem jest zatem jak najdłuższe wykorzystywanie jednej torby.

Kolejnym ważnym elementem jest wygoda użytkowania. Jeśli nasza siatka będzie komfortowa do noszenia, chętniej po nią sięgniemy. Dobrym wyborem będzie torba-worek zakładana na plecy lub wielorazowa torba o szerokich szelkach.

Nie zapominajmy również o miłym dla oka stylu – ekologiczna torba na zakupy może być ozdobiona nadrukiem w naszym stylu, logo ulubionej marki czy zabawnym napisem.

Z ekologią jesteśmy za pan brat. TAKTO Finanse sadzi drzewa

W TAKTO Finanse troszczymy się o zasoby naszej planety i myślimy o przyszłości młodego pokolenia. Właśnie dlatego postanowiliśmy zaangażować się w akcję sadzenia drzew.

W jaki sposób działamy? Namawiamy naszych partnerów biznesowych i klientów do prowadzenia korespondencji oraz dokumentacji w formie cyfrowej, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczamy na tworzenie nowych, życiodajnych lasów. Więcej na temat akcji przeczytasz na https://posadzimy.pl/.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni