Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczne pieluszki jednorazowe czy wielorazowe? Wyprawka dla malucha

DZIECKO Opublikowano: 28.09.2022

Troska o środowisko naturalne i wybór ekologicznych produktów w wyprawce dla pociechy to oznaka świadomości i największej troski o dziecko. Dbając o zasoby planety, zapewniamy bowiem lepszą przyszłość naszym dzieciom. Jak skompletować niezbędnik higieniczny dla malucha? Podpowiadamy jak wybrać najlepsze, ekologiczne pieluszki jednorazowe oraz wielorazowe.

Ekologiczne pieluszki jednorazowe czy wielorazowe?

W ostatnich latach na popularności zyskują ekologiczne pieluszki jednorazowe i wielokrotnego użytku. Które będą najwłaściwszym wyborem?

Akcesoria przeznaczone do prania, mogą posłużyć przez wiele miesięcy. Tetra zawinięta w ceratę to już przeżytek, obecnie na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania, bardzo łatwe w użyciu. W wielorazowy zestaw pieluszkowy poza pieluszką wchodzi otulacz, czyli zewnętrzna warstwa, która chroni przed przeciekaniem, a także wkład ochronny, który należy umieścić wewnątrz otulacza – jego zadaniem jest wchłonięcie nieczystości.

Po użyciu wkład z zawartością powinien wylądować w toalecie, a pozostałe części pieluszki należy wyprać w 60 stopniach z dodatkiem proszku, którego używamy na co dzień.

Innym rozwiązaniem są ekologiczne pieluszki jednorazowe. Akcesoria te są bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka, ponieważ nie zawierają szkodliwych parabenów, sztucznych wybielaczy, środków zapachowych z alkoholem czy substancji chemicznych, które mogą wywoływać alergię skórną u najmłodszych. Ekologiczne pieluszki jednorazowe wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak:

  • pulpa drzewna bielona wodą utlenioną,
  • czysta celuloza,
  • bawełna i skrobia kukurydziana.

Zarówno ekologiczne pieluszki jednorazowe, jak i wielorazowe powinny być odznaczone odpowiednimi certyfikatami, potwierdzającymi świetny skład produktu. Warto również pamiętać, że wariant wielorazowy należy odpowiednio utylizować. Zużyte artykuły higieniczne dla dziecka, powinny trafić do kontenera ze zmieszanymi odpadami (oznaczonego na czarno)

TAKTO Finanse działa w trosce o planetę

TAKTO Finanse jest firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego staramy się zastepować korespondencję listowną, wymagającą wydruku wielu dokumentów – korespondencją mailową. Środki, które w ten sposób oszczędzamy, przekazujemy na akcję posadzimy.pl. Tereny zielone to naturalne płuca planety, a także siedziba wielu gatunków zwierząt i bogatej flory. W ramach programu zwiększania lesistości, udało się już niemal 130 tysięcy drzew. Poznaj szczegóły kampanii i pomagaj razem z nami.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni