Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczne pranie – 5 wskazówek z troski o naturę

DOM Opublikowano: 05.08.2022

Rośnie zainteresowanie społeczeństwa codziennymi aktywnościami, które przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych planety. Zmiana niewielkich nawyków składa się na większą całość. Dziś przyjrzymy się z bliska ekologicznemu praniu – jakich środków warto używać, czy programy eko są naprawdę eko i na co jeszcze zwrócić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

1.      Ekologiczne pranie – jaki program będzie odpowiedni?

W sprzętach nowszej generacji takich jak zmywarki czy pralki możemy spotkań się z trybem EKO bądź programem oznaczonym graficznie w formie zielonego listka. Często taki program trwa znacznie dłużej niż pozostałe opcje – nawet powyżej 3 godzin. Okazuje się, że mimo dłuższej pracy sprzętu, cały proces zużywa mniej energii elektrycznej oraz wody. Ekologiczne pranie staje się zatem również bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

2.      Ekologiczne pranie a informacja na metce ubrania

Kolejną dobra praktyką jest pranie odzieży zgodnie z informacją widniejącą na metce. To pozwala uchronić elementy garderoby przed szybkim zmechaceniem, skręceniem szwów czy skurczeniem materiału, a tym samym sprawia, że rzeczy posłużą nam na dłużej. Ekologiczne pranie to świadoma pielęgnacja ubrań i przedłużenie ich trwałości.

3.      Jakimi środkami czystości warto prać?

Używając popularnych, chemicznych środków piorących zwiększamy koszty ścieków, a do wód gruntowych mogą dostać się szkodliwe substancje, zaburzające homeostazę gleb. Podczas ekologicznego prania warto sięgać po delikatne detergenty – orzechy piorące, kule do prania czy proszki i płyny bazujące na naturalnych składnikach.

4.      Ekologiczne pranie – jak często uruchamiać pralkę?

Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość prania i spróbować je nieco ograniczyć. Jednym ze sposobów jest uruchamianie programu jedynie przy pełnym wypełnieniu bębna pralki. Odzież wierzchnią – o ile nie została poplamiona, możemy prać rzadziej niż po każdym założeniu.

5.      Ekologiczne pranie – zadbaj o sprzęt

Ostatnim punktem ekologicznego prania powinno być zadbanie o sprzęt. Żeby pralka służyła nam dłużej bez awarii, warto chronić ją przed kamieniem i od czasu do czasu ustawić pełen cykl prania z odkamieniaczem (mogą to być profesjonalne środki ze sklepu lub zwykła soda oczyszczona). Warto również regularnie czyścić całe urządzenie – zarówno zewnętrzną obudowę, jak i bęben, filtry czy uszczelki.

TAKTO Finanse w trosce o planetę

TAKTO Finanse wspiera aktywności na rzecz ochrony zasobów naturalnych. W 2021 roku zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew, dzięki zebranym środkom udało się posadzić 118 nowych roślin. Zachęcamy do proekologicznej postawy i zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami, objaśniającymi jak zmienić codzienne nawyki w trosce o planetę.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni