Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczne pranie – 5 wskazówek z troski o naturę

DOM Opublikowano: 05.08.2022

Rośnie zainteresowanie społeczeństwa codziennymi aktywnościami, które przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych planety. Zmiana niewielkich nawyków składa się na większą całość. Dziś przyjrzymy się z bliska ekologicznemu praniu – jakich środków warto używać, czy programy eko są naprawdę eko i na co jeszcze zwrócić uwagę? Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu.

1.      Ekologiczne pranie – jaki program będzie odpowiedni?

W sprzętach nowszej generacji takich jak zmywarki czy pralki możemy spotkań się z trybem EKO bądź programem oznaczonym graficznie w formie zielonego listka. Często taki program trwa znacznie dłużej niż pozostałe opcje – nawet powyżej 3 godzin. Okazuje się, że mimo dłuższej pracy sprzętu, cały proces zużywa mniej energii elektrycznej oraz wody. Ekologiczne pranie staje się zatem również bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

2.      Ekologiczne pranie a informacja na metce ubrania

Kolejną dobra praktyką jest pranie odzieży zgodnie z informacją widniejącą na metce. To pozwala uchronić elementy garderoby przed szybkim zmechaceniem, skręceniem szwów czy skurczeniem materiału, a tym samym sprawia, że rzeczy posłużą nam na dłużej. Ekologiczne pranie to świadoma pielęgnacja ubrań i przedłużenie ich trwałości.

3.      Jakimi środkami czystości warto prać?

Używając popularnych, chemicznych środków piorących zwiększamy koszty ścieków, a do wód gruntowych mogą dostać się szkodliwe substancje, zaburzające homeostazę gleb. Podczas ekologicznego prania warto sięgać po delikatne detergenty – orzechy piorące, kule do prania czy proszki i płyny bazujące na naturalnych składnikach.

4.      Ekologiczne pranie – jak często uruchamiać pralkę?

Warto również zwrócić uwagę na częstotliwość prania i spróbować je nieco ograniczyć. Jednym ze sposobów jest uruchamianie programu jedynie przy pełnym wypełnieniu bębna pralki. Odzież wierzchnią – o ile nie została poplamiona, możemy prać rzadziej niż po każdym założeniu.

5.      Ekologiczne pranie – zadbaj o sprzęt

Ostatnim punktem ekologicznego prania powinno być zadbanie o sprzęt. Żeby pralka służyła nam dłużej bez awarii, warto chronić ją przed kamieniem i od czasu do czasu ustawić pełen cykl prania z odkamieniaczem (mogą to być profesjonalne środki ze sklepu lub zwykła soda oczyszczona). Warto również regularnie czyścić całe urządzenie – zarówno zewnętrzną obudowę, jak i bęben, filtry czy uszczelki.

TAKTO Finanse w trosce o planetę

TAKTO Finanse wspiera aktywności na rzecz ochrony zasobów naturalnych. W 2021 roku zaangażowaliśmy się w akcję sadzenia drzew, dzięki zebranym środkom udało się posadzić 118 nowych roślin. Zachęcamy do proekologicznej postawy i zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami, objaśniającymi jak zmienić codzienne nawyki w trosce o planetę.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni