Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Ekologiczne zabawki dla dzieci

DZIECKO Opublikowano: 14.07.2022

 

Temat dbania o środowisko jest aktualnie często poruszany. O naturę można troszczyć się na różne sposoby, także podczas zapewniania dzieciom rozrywki. Czy warto zainwestować w drewniane i naturalne eko-zabawki? Jaki wpływ mają na życie maluchów?

 

Zabawki dla dzieci i ich wpływ na rozwój

Dzieciństwo ma znaczący wpływ na dalsze życie każdego człowieka. Obecnie rodzice nierzadko dają dzieciom do zabawy elektroniczny sprzęt, który pobudza, przebodźcowuje i przytłacza ilością informacji. Zabawki powinny zarówno bawić, jak i rozwijać, poszerzać wyobraźnię i horyzonty.

 

Jak wykazała Międzynarodowa Sieć na rzecz Eliminacji Trwałych Zanieczyszczeń Organicznych w 2017 roku, skład dostępnych w sklepach zabawek w wielu krajach jest wyjątkowo niekorzystny – zawiera m.in. ftalany i inne toksyczne substancje, z którymi nikt, a zwłaszcza dzieci, nie powinny mieć styczności.

 

Kontakt malucha z nieodpowiednimi przedmiotami tego typu może mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka i zaburzać m.in. pracę układu hormonalnego oraz nerwowego, ma mnóstwo negatywnych zdrowotnych skutków: zaburza pracę układu nerwowego, oddziałuje także na pamięć.

 

Naturalne zabawki dla maluchów

Eko-zabawki dla dziecka są wykonane z tworzyw naturalnych, w związku z czym – bezpiecznych. Mają za zadanie rozwijać kreatywność i pracę umysłu. Zabawki te są niezwykle trwałe, w przeciwieństwie to plastikowych odpowiedników. Zachęcają do zabawy pięknymi kolorami i niestandardowymi kształtami. Najczęściej wykonane są z drewna, wełny, bawełny czy kauczuka. Ich rolą jest wsparcie rozwoju dziecka i poznawaniu świata.

 

Bogata oferta zabawek naturalnych sprawia, że każdy rodzic znajdzie dla swojej pociechy przedmioty, które ich zainteresują. Wśród nich wymienić warto drewniany domek dla lalek, alfabet, pojazdy, urokliwe karuzele, miękkie pluszaki, tablice kredowe, manipulacyjne i wiele innych. Warto pozwolić dziecku samodzielnie zdecydować, które z nich chce mieć w swoim zabawkowym asortymencie.

 

Jak wybierać eko-zabawki dla maluchów?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając eko-zabawki dla dzieci?

  • czytaj informacje na opakowaniu – atesty bezpieczeństwa, które stanowią gwarancję dobrego składu (m.in. ASTM, CE, PZH),
  • szukaj zabawek z certyfikatami i licencją. Marki, które je posiadają dopilnowują, aby ich produkty były dla dzieci bezpieczne,
  • wybieraj produkty z drewna, papieru, bawełny, kauczuka, zrezygnuj z plastiku. Będzie to zdrowsze zarówno dla Twojej pociechy, jak i środowiska. Przedmioty plastikowe mogą zepsuć się znacznie szybciej, naturalne – posłużą długi czas,
  • sprawdzaj, czy lakiery lub farby, którymi malowane były eko-zabawki dla dzieci nie zawierają składników potencjalnie niebezpiecznych.

 

 

Dbajmy o środowisko sadząc nowe drzewa

Firma TAKTOfinanse już cztery razy uczestniczyła w akcji, organizowanej przez portal Posadzimy.pl. Jest to piękna inicjatywa, w myśl której w polskich lasach sadzone są kolejne drzewa. Do chwili obecnej, dzięki naszym działaniom, rośnie 671 nowych drzew, dzięki którym powierzchnia lasów wzrosła o 745 m2. Rocznie pochłaniają one aż 4 tony CO2. Wspólnymi siłami możemy dokonać wiele – wspierajmy naturę i środowisko. Dbajmy o dzieci i otoczenie, w którym żyją, dając im do zabawy naturalne zabawki.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni