Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Gdzie najbezpieczniej trzymać pieniądze, aby nic im się nie stało?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 03.03.2021

Trwająca pandemia odwróciła życie Polaków do góry nogami i zachwiała finansami. Wielu z nas zadaje sobie pytanie o to, jak zabezpieczyć przyszłość własną i najbliższych. Gdzie najbezpieczniej trzymać pieniądze, aby ich nie stracić? Jeśli zastanawiasz się co zrobić z oszczędnościami w niepewnych czasach, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Potrzeba stabilizacji i bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo finansowe to jedna z najważniejszych wartości w życiu większości ludzi. Ubiegły rok za sprawą rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 zburzył poczucie bezpieczeństwa rodzin na całym globie. W tym wyjątkowym czasie jeszcze mocniej niż do tej pory chcemy zatroszczyć się o przyszłość i myślimy o tym, gdzie najbezpieczniej trzymać pieniądze.

Zdolność do pozyskania środków pieniężnych dokładnie wtedy, kiedy ich potrzebujemy, daje ogromny komfort i poczucie stabilizacji. Specjaliści radzą, by poduszka finansowa zabezpieczała co najmniej pół roku życia. Przedstawiamy 3 najlepsze aktywa, do których warto skierować oszczędności.

Konto oszczędnościowe

Najprostszą odpowiedzią na pytanie: „Gdzie najbezpieczniej trzymać pieniądze?”, jest konto oszczędnościowe. To bardzo wygodne i elastyczne rozwiązanie, ponieważ możesz wykonywać wiele wpłat i wypłat bez tracenia odsetek. Należy sprawdzić, ile zapłacisz za przelewy wychodzące i jaka jest wielkość oprocentowania. Konto oszczędnościowe to doskonały wybór dla osób, które mają nieregularne przychody – w każdym miesiącu możesz wpłacać inną kwotę.

 

 Zakup złota lub srebra

Ceny za monety ze złota i srebra stale rosną. Szczególną uwagę warto zwrócić na rzadkie, kolekcjonerskie egzemplarze. Omawiana alternatywa będzie dobrym wyborem dla osób, które szukają źródła inwestycji na przynajmniej kilka najbliższych lat. Oczywiście wyższą wartość ma złoto, ze względu na swoje chemiczne właściwości. Kruszec nie podlega korozji i jest niemal niezniszczalny, może go uszkodzić jedynie woda królewska lub roztwór cyjanku

Nieruchomości

Jeśli zadajemy sobie pytanie „Gdzie najbezpieczniej trzymać pieniądze?”, a chcemy postawić na inwestycję długoterminową, należy zastanowić się nad kupnem nieruchomości. Według ekspertów, rentowność inwestycji w mieszkanie lub biuro pod wynajem wynosi około 4,2 proc. Co oznacza, że taką część wartości lokalu będziemy w stanie zarobić w ciągu roku. Warto postawić na nieruchomość położoną w lokalizacji z dobrym dostępem do głównych węzłów komunikacyjnych i dostępem do terenów zielonych.

Co możesz zrobić, jeśli nie masz oszczędności?

Nie masz oszczędność i znalazłeś się w trudnej sytuacji materialnej? Nie martw się, TAKTO Finanse oferuje pożyczki długoterminowe z wygodnym systemem ratalnych spłat.  Udzielamy finansowania osobom, których dochody wynoszą od 500 zł miesięcznie. Możesz ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 1000 do 12 000 złotych, której spłatę rozłożymy na 42 miesiące. Możesz złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. Skontaktuj się z naszymi specjalistami i poznaj pełną ofertę.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni